Росія б’є по українських дітях: шпальти світових ЗМІ сьогодні

Дата:

У фокусі світових видань сьогодні – результати російських атак 8 липня по всій Україні, внаслідок яких загинуло щонайменше 33 людей. Найбільше – 22 в Києві, де ракети влучили у дитячу лікарню “Охматдит”, медцентр та житлові будинки.

росія заперечує нанесення ударів по цивільній інфраструктурі, наполягаючи на тому, що удари були спрямовані по військових об’єктах. Проте численні фото постраждалих дітей та лікарів, які сьогодні побачив весь світ, доводять протилежне.

За даними ДСНС, станом на 19:00 33 людей у Києві та області, на Дніпропетровщині та на Донеччині загинули і ще 140 дістали поранення.

“Серед об’єктів, які постраждали, була дитяча лікарня “Охматдит”, що завдало значних збитків одному з найважливіших педіатричних закладів країни. Дітей, які там лікували, евакуйовували крапельницями на руках, – передає британське ВВС. – Лікар у лікарні сказав, що момент удару ракети був “як у фільмі”, з “сильним світлом, а потім жахливим звуком”.

Газета Guardian пише, що її кореспондент на власні очі побачив “багатьох молодих хворих на рак під час евакуації, дехто був ледве одягненим і з прикріпленими до них медичними трубками”.

“Таня Лапшина, медсестра травматологічного відділення, де вибухом зірвало фасад, розповіла, що вдалося перевести всіх дітей у бомбосховище. Вона сказала: “Це був повний хаос. Діти були в паніці, плакали в бункері. Для цього немає слів. Це жахливо. Мене все ще трясе”, – ідеться в репортажі видання.

“З початку війни, яка триває вже третій рік, російські офіційні особи регулярно заявляли, що сили Москви ніколи не атакують цивільну інфраструктуру в Україні, незважаючи на те, що кажуть офіційні особи в Києві, а також звіти Associated Press”, – зазначає канадське CTV News.

У публікації йдеться, що “через кілька годин після першого удару інша сирена повітряної тривоги змусила багатьох із них (пацієнтів “Охматдиту, ред.) поспішити до лікарні. Під світлом ліхтарика темними коридорами притулку матері несли на руках своїх забинтованих дітей, а медичні працівники несли їх на каталках. Волонтери роздавали дітям цукерки, щоб спробувати заспокоїти дітей.

“Моя дитина налякана. Цього не повинно відбуватися, це дитяча лікарня”, — сказала журналістам Марина Плосконос, розплакавшись. Її 4-річному синові в п’ятницю зробили в цій лікарні операцію на хребті. – розповідає видання.

Удари по Україні завдаються саме напередодні саміту НАТО у Вашингтоні, зауважив військовий оглядач ВВС Джонатан Біл.

“Ці скоординовані російські ракетні удари по Україні відбуваються якраз напередодні саміту НАТО у Вашингтоні. Військова підтримка України вже була головною темою порядку денного, але тепер буде більше відчуття невідкладності.

“Багато хто вважатиме, що час атак, імовірно, замовлених президентом путіним, не є збігом, оскільки лідери НАТО відзначають 75-річчя Альянсу. Ці останні удари підкреслюють прохання президента Зеленського (якого запросили взяти участь у саміті) щодо посилення протиповітряної оборони, зокрема, батареї Patriot виробництва США. Це одні з небагатьох систем, які здатні перехоплювати найсучасніші російські ракети, такі як “Кинджал”, – вказує експерт.

Кореспондент BBC у москві, Стівен Розенберг, зауважив: “У кремлі минулої п’ятниці я слухав президента росії путіна, який стверджував, що підтримує ідею “дипломатичного вирішення” війни в Україні. Він розповів про свою так звану “мирну ініціативу”. Лише через три дні це: один із найнищівніших ударів росії по Україні за останні місяці. Досить контрастний.

У заяві міністерства стверджується, що російські військові націлили лише на “українські військово-промислові об’єкти та авіабази, і звинувачують у руйнуванні Києва українську ППО. Жодної згадки про те, що якби росія взагалі не запускала ракети по Україні, Україні не потрібно було б використовувати свою протиповітряну оборону”.

Читайте також: Як надати підтримку близьким під час обстрілів, якщо ви за кордоном: поради психолога

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Де дивитись реванш Усика проти Дюбуа в Лондоні онлайн та офлайн

Вже цього вечора, 19 липня, до стадіону Вемлі в Лондоні буде прикута увага всього світу....

У парламенті Британії обговорять майбутнє українських віз: як звернутись до депутатів

Вже 21 липня у парламенті Сполученого Королівства відбудеться важливе слухання щодо майбутнього українських біженців у...

Британія може подовжити візи українцям ще на 18 місяців

Після трьох років війни тисячі українців, які знайшли прихисток у Великій Британії, нарешті отримали позитивний...

Четверо українців увійшли до списку найбагатших іммігрантів у США

У 2025 році журнал Forbes оприлюднив щорічний рейтинг найбагатших іммігрантів США – і цього разу...

Від вареників до квасу і ролів: як українці почали домашній бізнес у Шотландії

Від домашніх українських вареників до власного бренду суші й домашнього квасу — ця родина з...

Зеленський підписав закон про множинне громадянство: що тепер зміниться

Україна відкриває нову сторінку для мільйонів своїх громадян за кордоном та тих, хто хоче пов’язати...

Чемпіон Усик відкрив відновлену мозаїку “Боривітер” у серці Лондона

Прямо перед своїм головним поєдинком із Данієлем Дюбуа, український чемпіон світу з боксу у надважкій...

Як у Британії працює UBWIS club – перша бізнес-спільнота для українок

Коли Анна Андрієвська разом із дітьми переїхала до Шотландії, вона й уявити не могла, що...

Найкращі пляжі Британії 2025: лідери по регіонах

Від затишних заток Шотландії до драматичних скель південного узбережжя - британське літо 2025 кличе на...

Історія Honeyland: як український мед підкорює Британію

Шлях киянки Марини Георгієвої та її сім’ї до Британії розпочався, як і в більшості українців...

Подібне до цього
Схоже

Translate »