Чому Європа не захоче повертати українців додому: думка

Дата:

Примусове повернення українців з-за кордону — це популізм з обох боків, вважає блогер Сергій Дідковський, бо українські переселенці вигідні для країн Євросоюзу.

“Європейські політики, які про це кажуть, здебільшого належать до опозиційних партій у своїх країнах. Критикують владу, поки самі без неї. Або орієнтуються на виборців-консерваторів.

Українські політики думають, що кажучи про примусове повернення українців, вони отримують прихильність громадян України, що залишились на території країни.

Але насправді підсилюють соціальний конфлікт. Він (конфлікт) виник органічним шляхом. Така природа людини.

Підсилювати його — означає відривати українців за кордоном від українців в Україні. Навіщо? Злий умисел чи кристалізований популізм?

Водночас…

Ці 4 категорії українців потрібні в країнах Євросоюзу.

  1. Робочі — бо їхні руки потрібні. В ЄС демографічна криза. А ми з європейцями культурно ближчі, ніж сирійці, афганці та сенегальці.
  2. Таланти — їх мало, але економіка, що зростає, потребує інноваторів, науковців та розробників.
  3. Спеціалісти, особливо інженери. Без інженерів немає економіки, бо це енергетика, машинобудування, ІТ. Технологи, наприклад, в харчовому виробництві також потрібні. Це дорогі люди, які потрібні всім.
  4. Бізнес, що релокується та купує квартири/машини/офіси/одяг/їжу. Також створює нові робочі місця, платить податки та покращує конкуренцію.

Можливо, маргіналів депортують. Показово, щоби зробити гучний стейтмент. Таких, що не працюють і не хочуть.

Люди — це економіка, продуктивність праці, ефективність. Навіщо депортувати того, хто допомагає тобі зростати?”.

У коментарях користувачі здебільшого погоджуються з дописом або частково підтримують і наводять свої аргументи.

“5.Жінки з дітьми. Дітки виростуть, вивчаться, інтегруються без проблем і стануть нормальними громадянами ЄС, покращення складної демографічної ситуації”, – зауважив Олександр Моісеєв.

“Європейці, звісно, зацікавлені не в усіх біженцях, але лише в тих, що адаптувалися. Втім, з часом таких стає все більше, а отже шансів, що людей будуть повертати примусово, майже немає”, – вважає Марина Данилевич.

“Рада ЄС у вівторок, 25 червня, ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для понад 4 мільйонів українців, які тікають від російської агресії. Прийняте сьогодні рішення про продовження не змінює рішення від березня 2022 року щодо категорій осіб, на яких поширюється тимчасовий захист. Ніхто нікого нікуди примусово не поверне”, – додала Анна Косарєва.

“З іншого боку звучать голоси про те, що нам потрібно залучати мігрантів із бідніших країн. навіть цифри називаю – близько 300к на рік. Але складається така ситуація у світі, що мігранти з “бідніших країн” з вкрай низькою ймовірністю, що прагне до нуля, сюди приїдуть. У кращому випадку можна розраховувати на повторення сценарію відносин між Британією та Руандою, де замість Британії буде ЄС, а замість Руанди – Україна”, – прокоментував Євгеній Зарецький.

Читайте також: Чи варто емігрувати? Три фактори адаптації до життя за кордоном

Джерело: Сергій Дідковський

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Війна на відстані: як не зламатися, коли борешся за Україну за тисячі кілометрів

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Велика Британія стала одним із головних центрів гуманітарної...

Угода про копалини: що пропонують США та Україна?

Коли Володимир Зеленський вперше запропонував обміняти військову допомогу США на рідкісноземельні метали, здавалося, що Київ знайшов спільну мову з Вашингтоном. Проте позиція Америки щодо угоди про мінерали викликала неабиякий резонанс. Читайте хронологію обговорення угоди про корисні копалини між США та Україною. Документ ще не підписано, і сторони продовжують працювати над ним, обмінюючись гучними заявами. В Україні є багатства, як-от літій, титан, нікель, графіт, кобальт та рідкісноземельні елементи. Однак оцінки природних багатств різняться, і невідомо, наскільки вигідним буде їхнє видобування. 3 лютого Дональд Трамп заявив, що хоче обміняти рідкісноземельні метали з України на військову допомогу США.  Він зазначив: "Ми говоримо Україні, що у них є цінні рідкісноземельні метали, я хочу, щоб Україна дала нам рідкісноземельні метали." Українська сторона стверджувала, що вже міркувала над цим питанням. В Офісі Президента нагадали, що у жовтні 2024 року Володимир Зеленський представив план перемоги, який включав пункт про обмін природних ресурсів на допомогу у війні. Зеленський наголосив, що мова йде про спільний видобуток копалин та американські інвестиції, а не про роздавання ресурсів. Україна прагне захистити свої ресурси від агресора, адже частина мінералів вже опинилася на окупованих Росією територіях. Скільки можуть коштувати корисні копалини України / Інфографіка...

Нова редакція угоди про корисні копалини: США хочуть 100% власності

Росія окупувала приблизно п'яту частину території України, включно з багатим на ресурси Донбасом. Адміністрація президента США Дональда Трампа прагне отримувати доходи від природних ресурсів на територіях України, звільнених від російської окупаці Про це йдеться в новому проєкті угоди із США, який отримало в розпорядження...

Українці за кордоном готують сотні акцій на підтримку України: розклад для Британії, США і Канади

Наближається третя річниця повномасштабної війни росії проти України. Це нагадування всьому світу, що боротьба за...

“Вирішать” без України? Діаспора в Канаді занепокоєна переговорами США та росії

Українська громада у Вінніпезі з тривогою сприйняла новину про переговори між США та росією, які...

Трамп стає на бік росії в питанні України: як світ реагує на зміну позиції США

Президент США Дональд Трамп своїми останніми заявами викликав широкий резонанс у міжнародних ЗМІ. Він звинуватив...

“Комік-диктатор” і “війна, яку не виграти”: Трамп знову атакує Зеленського

Президент США Дональд Трамп знову обрушився з критикою на Володимира Зеленського, назвавши його «диктатором без...

Трамп – про Зеленського, хто винен у війні, добрі наміри рф, гроші та вибори: головне

"росія хоче зупинити цю дикість, яка там відбувається", "росія здатна дуже швидко знищити українські міста...

Перемовини США та рф в Саудівській Аравії без України: підсумки та реакції

Сьогодні день відзначився напруженими дипломатичними подіями: у центрі уваги перемовини між офіційними делегаціями США та...

Українці в Канаді ризикують втратити візи через проблеми з паспортами

Тисячі українців, які знайшли притулок у Канаді після початку війни, ризикують залишитись без можливості продовжити...

Подібне до цього
Схоже

Translate »