“Символічний момент”: ЄС офіційно розпочинає переговори з Україною про вступ

Дата:

“25 червня 2024 року увійде в історію. Сьогодні ми починаємо переговори з Україною і Молдовою щодо входження до ЄС”, – написала президент Європейського парламенту Урсула фон дер Ляєн, вітаючи країни.

Посадовиця підкреслила, що старт переговорів – це дуже хороша новина для українського, молдавського народів і всього ЄС. Вона звернула увагу, що на нашу країну чекає складний шлях, однак “сповнений можливостей”.

“Сьогодні історичний день, коли ми переходимо до фактичних, реальних переговорів із Європейським Союзом щодо членства України. 28 лютого 2022 року, за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення, ми підписали заявку на вступ. Майже два роки тому, у червні 2022-го, ми здобули кандидатство, а в грудні минулого року отримали політичне рішення щодо переговорів.

“Але саме від сьогоднішнього дня відраховуватиметься старт нашого членства у Євросоюзі: перша міжурядова конференція України та ЄС – уже сьогодні… Нас уже ніколи не збити зі шляху в об’єднану Європу, у наш спільний дім – усіх європейських націй. Дім, який має бути мирним”, – прокоментував рішення ЄС президент Володимир Зеленський.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель теж прокоментував початок переговорів, наголосивши, що це результат величезних зусиль України та Молдови щодо реформ.

“Зусилля України викликають ще більше захоплення, враховуючи, що загарбницька війна росії спричинила безпрецедентні труднощі та лиха. Народ України виявив надзвичайну мужність і солідарність у захисті свого суверенітету та свого європейського майбутнього”, – сказав політик.

Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок також підкреслила “важливий сигнал”, який подає цей крок: “путін хотів анексувати Україну. Замість цього [Україна] зараз ближче до ЄС, ніж будь-коли раніше”, – підкреслила вона.

Переговори стартують: що далі?

Видання Financial Times повомляє, що сьогодні в другій половині дня міністри ЄС зустрінуться з українськими посадовцями в Люксембурзі, щоб офіційно розпочати процес, “який займе роки, але який знаменує собою надзвичайно символічний момент для воюючої країни”.

На зустрічах ЄС представить Україні та Молдові “переговорні рамки” реформ і законодавства, які вони повинні прийняти, щоб вважатися готовими до вступу. Ці рамки складаються з 33 розділів. Як пояснюється у статті Еспресо, найважливішим з них є перший кластер — він називається Fundamentals або Основи процесу вступу до ЄС, і включає глави “Судочинство”, “Юстиція, свобода, безпека”, “Публічні закупівлі”, “Статистика” та “Фінансовий контроль”. Сюди також зараховують критерії, щодо яких немає окремих переговорів, проте Брюссель здійснює детальний моніторинг, зокрема мова про стан демократії та держуправління.

Після того, як Україна виконає необхідні вимоги та “закриє” всі розділи, вона зможе підписати угоду про вступ з ЄС. Далі угода має бути ратифікована всіма країнами-членами ЄС і самою Україною. Після ратифікації угоди Україна офіційно стане членом Європейського Союзу.

Чи не найголовніше питання, на яке усі хотіли би почути відповідь – коли Україна таки стане повноправним членом Європейського Союзу?

За даними FT, Україна може розраховувати на відкриття перших розділів на початку 2025 року.

Єврооптимісти називають 2030 рік як дату імовірного вступу Києва до блоку. Про такі ж терміни раніше говорив президент Євроради Шарль Мішель.

В середньому шлях до входження країни у блок займає сім років. Саме стільки часу, зокрема, знадобилося великій групі посткомуністичних країн, що приєдналися до ЄС у 2004 році.

Читайте також: Європейці почали вважати українців своїми: як не проґавити унікальний шанс?

Джерела: Урсула фон дер Ляєн, Володимир Зеленський, Financial Times, Еспресо

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Уряд Британії дозволив українським водіям довше їздити без обміну посвідчень

Уряд Сполученого Королівства продовжив період, протягом якого власники українських водійських посвідчень можуть керувати автомобілем у...

Від колишнього десантника США до українського героя: історія Мюррея

"За час, проведений в Україні, я став кращою людиною" - каже американський доброволець Мюррей, що...

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »