Як відправити гроші до України з-за кордону

Дата:

На сьогодні за кордоном мільйони українців. Багато з них мають роботу в новій країні та прагнуть підтримувати рідних і донатити на потреби ЗСУ. Є чимало способів, як переказати гроші до України, пише Mind.

Усі європейські банки мають сучасні онлайн- і мобільні застосунки, зробити переказ із них часто або взагалі неможливо або дорого через комісії. Часто в системах онлайн-банкінгу взагалі немає можливості переказати гроші на карту іншого банку або за межі країни. Це їх суттєво відрізняє від звичних для українських споживачів переказів «з картки на картку».

«У Європі працюють платежі c2c – «з рахунку на рахунок». А в Україні споживачі звикли до переказів Р2Р, «з картки на картку». Тут є суттєва різниця, бо в переказах С2С може бути конвертація з європейської валюти, наприклад злотих чи євро, у гривню. Конвертацію можна обійти, якщо робити переказ на українську єврову картку», – пояснює банкір Олена Домуз.

Якщо закордонний банк дозволяє переказувати гроші за кордон: алгоритм

У єврозоні це може бути система SEPA (європейський аналог міжбанківської системи переказів у доларах SWIFT) в інших країнах – система доларових переказів SWIFT або ж через окремі сервіси Visa та MasterCard. Національний банк України заявив, що працює над інтеграцією українських банків до SEPA. Деякі банки України, як-от mono та А-Банк, уже мають таку функцію через посередників.

Якщо європейський банк дозволяє переказ у SEPA, то можна відкрити в українському банку картку в євро, що робиться онлайн, і переказувати на неї гроші зі своєї європейської картки. Для цього треба отримати реквізити SEPA в українському банку та ввести їх в онлайновому чи мобільному банкінгу європейського банку.

SWIFT-перекази – зручний спосіб переказати гроші з-за кордону на рахунок IBAN фізичної особи. SWIFT-переказ більш вигідний, ніж терміновий, якщо надсилаєте суму від $1000 та не маєте обмежень по сумі.

Інший шлях – переказ через технології Visa/MasterCard. Відповідна опція також має бути в іноземному банку.

Українські банки з 2022 року розробляли різні продукти, щоб клієнтам було простіше переказувати кошти з-за кордону. Наприклад, якщо у вас ПриватБанк, то можна додати до Приват24 картку закордонного банку та робити перекази всередині системи.

Однак треба враховувати комісії європейських банків, а ще уважно перевіряти, куди прийдуть гроші.

«У нас був випадок, коли кошти з рахунку європейського банку не прийшли на рахунок українського банку. Ми почали шукати, що сталося. Виявилося, що європейський банк відправив кошти у ПриватБанк, і там вони застрягли. Бо в європейського банку автоматично система всі перекази з призначенням в Україну відправляла у ПриватБанк. Згодом кошти ми знайшли та повернули, але на це пішли час і зусилля», – розповідає українка, яка працює у ЄС.

Які системи дозволяють переказувати кошти з-за кордону до України?

Зараз у ЄС популярними є декілька систем переказів, які дозволяють зручно переказати кошти між банками без банківських обмежень. «Такі провайдери, як TransferGo, TransferWise, Payoneer, Zen Com, Paysera, Paysend, Revolut, Paypal надають більш зручний сервіс для здійснення переказів із закордонних карток на українські картки, порівняно з багатьма закордонними банками, у яких цей сервіс не розвивається на цей момент», – визнає член правління ПриватБанку з питань роздрібного бізнесу Дмитро Мусієнко.

Проте в різних системах переказів у різні дні буде різний курс.

Альтернатива – «системи грошових переказів PrivatMoney, Western Union, MoneyGram, Ria, Meest, IntelExpress – відправник може зайти на сайт (при його наявності) необхідної системи або ж звернутися в пункт обслуговування системи та за декілька хвилин надіслати переказ», – каже Дмитро Мусієнко з ПриватБанку.

Наприклад, Райффайзен Банк наприкінці 2023 року запровадив можливість робити грошові перекази через сервіс MoneyGram. «Перекази виплачуються в мобільному застосунку MyRaif, тобто навіть не потрібно відвідувати відділення банку», – пояснює Сергій Анніков, керівник із питань заощаджень та трансакційних послуг Райффайзен Банку.

До слова, нещодавно стало відомо, що платіжна система “Нової пошти” NovaPay також дає можливість переказів з-за кордону за допомогою Western Union, Ria і буквально пару днів як – за допомогою MoneyGram. Тепер їх можна забрати у будь-якому відділенні “Нової пошти”.

На що важливо звернути увагу, обираючи спосіб переказу?

«Насамперед рекомендуємо звертати увагу на валюту, в якій можлива виплата переказу; на курс, за яким здійснюватиметься конвертація (за наявності); комісію банку-відправника та умови рахунку отримання, оскільки значна кількість банків України може стягувати комісію із зарахування чи користування отриманими коштами», – каже Денис Воробйов, керівник Eurointegrarion Tribe ПУМБ.

Також показовим аспектом також є швидкість здійснення переказу. Пам’ятайте про надійність і безпеку. Користуйтеся системами з гарною репутацією та клієнтськими відгуками.

Читайте також: Грошові перекази з Британії в Україну: найвигідніші способи

Джерело: Mind

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Подібне до цього
Схоже

Translate »