Бристоль: подорож крізь століття у портовому місті

Дата:

Бристоль – це справжні графіті Бенксі, польоти на повітряній кулі, нескінченні маршрути для велопоїздок та цілих чотириста парків для приємних прогулянок.

Знайомство з Бристолем варто починати з порту – це його серце. ТисячІ людей щодня приходять у порт просто, щоб подивитися на кораблі та яхти. В історію морської справи Британії ви в прямому сенсі можете увійти. Просто підніміться на борт прабабусі всіх сучасних кораблів –пароплава “Велика Британія”. У дев’ятнадцятому столітті це було найбільше пасажирське судно у світі.

Під час прогулянки по порту можете зайти в Індустріальний музей Бристоля. Історія місцевої промисловості доступна безкоштовно: в цей музей вхід вільний. А якщо променаду в порту вам не досить, то оберіть екскурсію на човні. Прогулянка річкою Ейвон – гарний спосіб побачити Бристоль, не втомлюючи власні ноги.

Ще одна можливість оглянути краєвиди міста – політ на повітряній кулі, яка є одним із символів міста. На їхню честь щороку проводять чотириденний фестиваль, який іменують “Фієстою”. Правда, польоти трохи почистять кишені, адже ціни на повітряну прогулянку стартують від ста фунтів.

Фестиваль Bristol International Balloon Fiesta проходить на зелених полях великого маєтку Ештон Корт і триває 4 дні. У цьому році помилуватися неймовірним видовищем, коли в небо піднімається понад 130 різнокольорових повітряних куль, можна з 9 по 12 серпня.

Бристоль – це ще й батьківщина знаменитого Бенксі. Графіті там на кожному кроці. Пензлику чи то балончику знаменитого бристольця належать більше п’ятнадцяти малюнків на стінах, серед них – відомі “Горила в масці” та “Спійманий”.

Мода на стріт-арт захопила Бристоль у 80-х роках. З того часу фантастичні графіті не перестають з’являтися на стінах міста.

Також місто багате на архітектуру. Наприклад, грандіозний Кліфтонський підвісний міст, старовинна Каботська вежа та велична церква у районі Редкліф, яку заклали ще 900 років тому.

Понад 100 років міст був символом Брістоля, як і Ейфелева вежа в Парижі чи Оперний театр, символ Сіднея. З моменту його відкриття в 1864 році ретельна опора гарантувала, що міст ніколи не закривався. Важко уявити, що ця структура, яка була спроектована в 1830-х і побудована в 1860-х роках і спочатку призначалася для перевезення возів і коней, зараз перевозить понад 4 мільйони автомобілів на рік.

Перше, що приваблює в цьому місті, це клімат. Тут погода помітно відрізняється від англійської класичної rdquo; в кращу сторону. Багато сонячних днів, плюс і набагато тепліше, ніж у решті Британії. Тому цей мегаполіс автоматично став популярним курортом, де найчастіше відпочивають англійці.

University of Bristol (не плутайте з UWE Bristol) фактично розкинувся на все місто. Він не має чітко обмеженого кампусу, оскільки його будівлі локалізуються в усіх районах. Найстародавніші та центральні споруди навіть утворили “Університетський дистрикт” у центрі.

Щодо інфраструктури, то вона максимально розвинена. Окрім навчальних та наукових приміщень, є величезний спортивний комплекс, театр, центр мистецтв та творчості, гуртожитки та заклади громадського харчування.

Джерело: Без кордонів.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

День пам’яті в Лондоні: українці поруч із британськими ветеранами (фото)

У самому серці британської столиці, біля Кенотафу на Вайтголлі, 8 травня відбулася особлива церемонія. У...

Британія підвищує вимоги для мігрантів: вільна англійська – обов’язкова

Якщо ви мрієте про життя у Британії, будьте готові серйозно вчити англійську. Лондон готує радикальні...

Біля Ізюма загинув сапер-доброволець із Британії

Він не був українцем за паспортом, але за покликом серця став на захист України. 40-річний...

Українці в Лондоні готують контрпротест проти російського “побєдобєсія” 9 травня

У п’ятницю, 9 травня, українська громада вийде в центрі Лондона на контрпротест проти чергового прояву...

Саскачеван урізає допомогу українським біженцям: що зміниться

У Канаді поступово зменшують підтримку для тих, хто втікав від російського вторгнення. Влада Саскачевану вирішила...

Викрадене дитинство: Лондон вимагає повернення українських дітей

"Кожна викрадена дитина — це викрадене майбутнє". В Палаті лордів офіційно стартувала масштабна кампанія #ReturnTheStolenChildren...

Як українці в Торонто відзначатимуть День вишиванки: головні події

У самому серці канадського мегаполіса українці готуються до свята, що об'єднує не тільки нації, а...

Українські військові зірвали оплески на параді в Лондоні (фото, відео)

Під оплески натовпу й погляди британських політиків — українські захисники пройшли центральною вулицею Лондона, нагадуючи...

Як українці в Британії можуть перевірити статус заявки на продовження візи за UPE

Із травня по червень 2025 року візова служба Великої Британії (UKVI) очікує рекордну кількість звернень...

Перший українець у США: підкорив Аляску та став легендою Америки

Уявіть собі Сан-Франциско кінця 19 століття. На головній вулиці, Market Street, відбувається зухвале пограбування. Жертвою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »