Україно-канадка Марічка Марчик – про концерти і волонтерство на фронті

Дата:

Марічка Марчик – українська співачка, яка тривалий час живе у Канаді. Вона одружена з канадцем, з яким познайомилась під час Революції гідності в Києві, і тоді пара вирішила робити щось для України, пише Укрінформ.

Марічка володіє унікальним «автентичним» голосом. Разом зі своїм чоловіком Марком Марчиком вона співає в гурті «Балаклава Блюз», який вони створили у 2018 році. Марічка активно допомагає нашим воїнам – не лише коштами, які збирає на своїх концертах, а й особистою присутністю на фронті. Їздить на передову як волонтерка, підтримує військових піснями, словами й навіть курси медиків для цього закінчила.

В інтерв’ю Укрінформу Марічка розповіла про свій музичний гурт, виступи на передовій та волонтерську діяльність. А також зізналась, що колись, коли вона жилав Києві, її звали Машею, і вона розмовляла російською.

“Коли якісь друзі з мого минулого пишуть мені: “Машо, привіт”, – мене аж пересмикує… Бо мені здається, що це взагалі не я”, – зауважила Марічка.

Вона каже, що зацікавилась етномузикою, коли вперше почула українські народні пісні.

“В мене стався культурний шок… Не просто там «Два дубки» – бо це все, що тоді на радіо крутили. Я не могла повірити, що народ без музичної освіти може творити таку складну музику, спів поміж нотами…”

“Наші пращури вірили в різні сили природи, духів, силу землі, вогню, води. Плюс вони завжди спілкувалися зі своїми померлими пращурами. А ще ці голоси використовувалися для комунікації на великих відстанях, щоб було чути: з гори на гору чи в полі, коли треба було когось покликати”, – каже вона.

Згодом, навчаючись на першому курсі Київської консерваторії, вона стала співзасновницею гурту українського автентичного співу «Божичі», разом з Іллею Фетисовим і Наталею Сербіною в 1999 році.

За десять років вона “сама в собі відкрила, що може співати”. У Канаді Марічка почала розвиватися в цьому напрямі, допоміг в цьому і чоловік, який “співає дуже гарно”.

“Перетворили весілля на збір коштів”

“У мене таке враження, що я ніколи й не виїжджала з України. Коли ми познайомилися з Марком – моїм теперішнім чоловіком – під час Революції гідності на Майдані, то відразу домовилися, що об’єднаємо наші сили, аби щось робити для України.

Ми навіть наше весілля у травні 2015 року перетворили на збір коштів. Через Фейсбук запросили все Торонто в парк, сказали: не даруйте квітів і подарунків. Ось коробочка для коштів… Ми збирали гроші для такмеду – тоді був дефіцит аптечок. До нас на весілля прийшло 5 тисяч чоловік… Нас і зараз часом зустрічають незнайомці на вулицях Торонто й кажуть: “А ми були у вас на весіллі”. Про нас навіть Reuters писали.

Так ось уже на весіллі ми назбирали купу грошей для України. А потім ми з чоловіком задумали проєкт “Балаклава Блюз”, з яким і зараз збираємо гроші”, – розповідає Марічка.

фото зі сторінки Balaklava Blues

Свій гурт вона описує так: “це молодіжна музика, з дуже-дуже міцним саундом, який розрахований на стадіонне звучання. Абсолютно унікальний гурт, йому немає жодних аналогів, і, на жаль, немає конкуренції”.

“Ми багато з ним подорожуємо, і цей гурт присвячений війні. Виступаємо з таким відеоекраном, для якого нам українська формація Babylon’13 надала свої кадри, щоб ми їх показували як бекграунд під час виступів.

Наш перший виступ був у 2017 році на Іграх нескорених у Канаді – у присутності Президента України, прем’єр-міністра Канади, нашої команди. Ми презентували там свої перші три пісні”, – каже Марічка.

Пішла на війну ще 2014-го

“Я була волонтеркою, учасницею бойових дій з 2014 року. Тоді я пішла на війну. Теж написала пост у Фейсбуці, спитала, хто мені може допомогти купити все необхідне: амуніцію, форму… Відповів якийсь незнайомий чоловік, ми з ним поїхали у військторг на Видубичах. Він мене повністю вдягнув, я зібрала сумку.

Марко мені пише: «Ой, почекай на мене». А доти я їздила на Донбас просто як музикантка – з Олегом Скрипкою і без нього, з різними мандрівними фестивалями. Де ми тільки не були… Усе літо 2014 року я співала”, – каже жінка.

Вона такж допомагала в одному з київських госпіталів, куди привозили поранених. Приблизно пів року вона щодня просто розмовляла з солдатами, бо “хотіла бути чимось корисною”.

На момент повномасштабного вторгнення Марічка з чолвоіком були у Канаді. Невдовзі, навесні 2022 року до війська пішов її брат.Тоді й вона приїхала до нього в Лиман, що на Донеччині.

“Перед поїздкою спитала брата: “Що тобі привезти?” Він каже: “Привези мені вафельний торт – мій улюблений”. – “Ти що, здурів? Я тобі з Канади торт буду везти? Може, щось серйозніше треба?” – “Знаєш, хочу торт і тебе побачити»”. І я реально везла йому цей вафельний торт”, – пригадує вона.

Потім вона вдруге відвідала брата – і вирішила, що треба знайти можливість, аби побути там довше.

“Познайомилася з командирами. Питаю, чи можна якось тут до вас – ще не знала, у ролі кого. Спочатку думала контракт укласти для служби в ЗСУ, але всі почали мене відмовляти. У мене четверо дітей, Мая ще маленька, шість років. І як покинути гурт – проєкт, який збирає купу грошей для армії? Я довго думала, яким чином поєднати і перебування в Україні, і збирання коштів у Канаді. І ось знайшла шлях для себе – акредитувалася як журналістка від канадського медіаресурсу. І мала можливість перебувати з нашими військовими двічі по місяцю. Обидва рази в танковій роті, де служить брат”, – каже жінка.

Марічка вирішила навчитись такмеду: тоді вона саме дізналась про набір на курси медиків.

фото з особистого архіву Марічки Марчик

“Я написала командирові, що закінчу курс, отримаю сертифікацію, і тоді в роті зможу не тільки піднімати бойовий дух співом чи бесідами з бійцями… Він сказав: “Ну, добре, їдь”. Оскільки він відповідав за мене, то я мусила все в нього питатися.

Він бойовий офіцер з 2014 року. Пройшов і Крим, і Рим… Він мене відпустив, і я два тижні вчилася на цих курсах. Потім повернулася до них у роту і, крім усього іншого, допомагала створити для них логотипи, прапори – разом з художником Нікітою Тітовим. Я йому написала, що я волонтерка в танковій роті, і запропонувала створити логотип. Вийшов просто мистецький шедевр, ми його розмістили на ротному прапорі й на шевронах. Я дуже пишаюся, що до цього причетна…” – розповіла Марічка.

Вручення шевронів відбувалось, за її словами, “зворушливо і кіношно”, у Каневі на могилі Шевченка.

“Коли ми вручали ці ротні шеврони, то командира називали “татом”, а мене “мамою”, – додала вона.

Після того бійці поїхали на Донбас, а Марічка повернулася в Канаду на місяць. А потім приїхала до них на локацію під Бахмут, де була в ролі медика.

“По-перше, перевірила, що в них є взагалі в аптечках. Усе розфасувала й попідписувала. Бо волонтери щось привезли, вивантажили, і ніхто не знав, що це. Медика в них не було, звичайно. І вони до мене ходили реально як до лікаря, коли в них щось болить.

І Новий рік ми зустрічали просто в полі на Харківщині, у якійсь хатині біля Часового Яру. Усі жили по роздовбаних хатах, у яких не було нічого. Я їм і їсти готувала. Інколи там тихесенько щось співала – голосно не можна було, щоб вороги не почули”…

Читайте також: “Їду для України”: канадський волонтер влаштовує благодійні велопробіги

Джерело: Укрінформ

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

Подібне до цього
Схоже

Translate »