Щоб зустріч із американським поліцейським пройшла максимально безболісно, слід дотримуватися певних правил. Коли поліцейський зупиняє машину, водій може занервувати. Однак офіцерам, насправді, є більше причин для хвилювань, адже вони ніколи не знають, чого очікувати від водія. Як правило, чим більше зусиль ви докладете до того, щоб офіцер почувався в безпеці, тим безпечніше буде вам.
Ось що радить WikiHow.
Знайте свої права
Поліцейський може зупинити вас за будь-яке порушення правил дорожнього руху – як велике, так і незначне. Він може навіть їхати за вами, щоб дочекатися вашого порушення. Ніколи не сваріться з поліцейським і не ведіть себе загрозливо або ворожо, інакше офіцер може арештувати вас або прийняти інші заходи.
Поліцейський не має права зупинити вас через вік, расу або тип автомобіля, яким ви керуєте. Якщо ви вважаєте, що вас зупинили неправомірно, запишіть розмову з офіцером, якщо маєте таку можливість. Просто залиште телефон на панелі і ввімкніть запис.
Пошук безпечного місця для зупинки
Знижуйте швидкість, увімкніть сигнал повороту і повільно з’їжджайте праворуч. Це буде сигналом для офіцера про ваші наміри. Намагайтеся знайти місце для паркування або кишеню біля дороги. Багато офіцерів оцінять вашу обачливість. Вийміть ключ із замка запалювання і покладіть його на панель.
Якщо на вулиці темно і ви в машині один, ви маєте право проїхати до добре освітленого місця, наприклад, на заправку. Якщо плануєте їхати до безпечного місця, наберіть 911 і повідомте, що вас попросили зупинитися, але ви шукаєте освітлене місце для зупинки. Оператор 911 передасть цю інформацію поліцейському.
Зберігайте спокій
Хоча зупинка поліцейськими може бути неприємним досвідом, все буде добре, навіть якщо вам випишуть штраф.
Глибоко вдихніть і пам’ятайте, що офіцери поліції – не страшні і не злі. Їхня робота – захищати вас.
Дії під час зупинки
Опустіть водійське скло і всі затоновані вікна. Якщо темно, увімкніть світло в салоні. Робіть усе повільно. Офіцер уважно стежитиме за вами, щоб переконатися, що ви не дістаєте зброю і нічого не ховаєте. Не тягніться рукою до бардачка або під сидіння. Коли офіцер підійде до машини, покладіть руки на кермо, щоб він їх бачив.
Не починайте розмову першим. Офіцер попросить у вас водійське посвідчення і реєстрацію. Він не зобов’язаний повідомляти причину зупинки, доки ви не надасте документи. Роблячи рухи руками, скажіть офіцеру, що дістаєте водійське посвідчення і реєстрацію. Робіть це повільно і чітко. Після того як передасте документи, покладіть руки назад на кермо. Поки офіцер перевіряє ваші документи, тримайте руки на кермі.
Тримайте документи в конверті яскравого кольору, а не в сумці. Конверт повинен бути невеликим – таким, щоб у нього не помістилася зброя. Якщо ви зберігаєте документи в бардачку або під сидінням (що не рекомендується), попросіть офіцера дозволу дістати їх звідти.
Якщо у вас немає водійського посвідчення або реєстрації, офіцер має право вас арештувати або виписати штраф. Якщо у вас є вагома причина відсутності документів, поліцейський може дозволити вам показати інше посвідчення особи з фотографією.
Відповідайте коротко
Завжди будьте ввічливі і звертайтеся до поліцейського словом “офіцер”. Можете запитати його або її ім’я. Відкриті запитання можуть створити вам проблеми – офіцер може намагатися отримати зізнання, які потім будуть використані проти вас у суді. Всі ваші відповіді будуть занесені в протокол. Крім того, багато поліцейських використовують особисті камери, тому ваш розмова може бути записаною. Ось кілька прикладів, як потрібно відповідати на запитання:
- “Ви знаєте, чому вас зупинили?” – “Ні”.
- “Ви знаєте, з якою швидкістю їхали?” – “Так”. Відповідь “Ні” може спонукати офіцера подумати, що ви не звертали увагу на знаки і спідометр. Якщо не знаєте, скажіть: “Думаю, приблизно на швидкості X”.
- “У вас була вагома причина для поспіху?” – “Ні”. Якщо відповісте “так”, навіть якщо не перевищували швидкість, офіцер може вирішити, що ви все-таки перевищували.
Підстава для арешту
Поліцейський може заарештувати вас за порушення правил дорожнього руху, якщо він особисто бачив, як ви вчинили правопорушення, або якщо у нього є підстави для арешту. Якщо офіцер має обґрунтовані підозри, засновані на фактах і обставинах, що особа вчинила або збирається вчинити правопорушення, він має право заарештувати цю особу.
Наприклад, якщо ви ведете автомобіль хаотично та порушуєте правила дорожнього руху, поліцейський може призначити вам тест на алкометру. Якщо тест визначить, що ви вживали алкоголь, офіцер може вас заарештувати. Або якщо офіцер побачить у вашій машині наркотики, це буде підставою для вашого арешту.
Уточнення арешту
Запитайте, чи вас заарештовують.
Спитайте, чи можете ви йти. Якщо вам відповідають “ні”, запитайте, за що вас заарештовують. Після цього краще припинити розмову.
Права та обов’язки під час і після затримання
Якщо вас затримують, поліція має право зробити наступне:
- Оглядати вас і ваш одяг.
- Оглядати ваші речі.
- Оглядати ваш автомобіль, якщо ви були в ньому, коли вас зупинили.
- Призначити вам тест, наприклад, на стан алкогольного сп’яніння.
- Задавати вам питання. Ви не зобов’язані відповідати та маєте право зберігати мовчання.
Якщо з вами таке сталося, зберігайте спокій і співпрацюйте з поліцейським настільки, наскільки це можливо.
Знання своїх прав
Поліція зобов’язана зачитати вам так звані права Міранди перед допитом після арешту. Вони повідомляють вас про те, що ви маєте право мовчати, коли вас допитують, і все, що ви скажете, може і буде використано проти вас. Поліція не має права погрожувати вам або примушувати вас розмовляти чи давати свідчення. Якщо це відбувається, ви повинні негайно повідомити про це свого адвоката.
Якщо поліцейські задають вам багато питань і у вас є підстави вважати, що вас заарештують, краще припинити розмову. Якщо вас збираються заарештувати – мовчіть. Все, що ви скажете до арешту, також може бути використано проти вас.
Якщо поліція починає допит, не зачитавши вам права Міранди, то те, що ви скажете, не може бути використано проти вас у суді. Поліція може задавати вам питання навіть після зачитання ваших прав, намагаючись схилити вас до діалогу хитрощами і не бути чесними з вами.
Читайте також, Як українцям обрати банк у США та відкрити рахунок