Harrods: 11 секретів найбільшого торгового центру Великобританії

Дата:

Це, мабуть, найвідоміший магазин у світі з його гігантською будівлею та знаковими зелено-золотими елементами, але чи багато ви насправді знаєте про Harrods? Ось кілька цікавих фактів від Londonist.

Перший в Англії ескалатор

Уявіть, що ви ніколи раніше не бачили ескалатора чи «рухомих сходів». Однієї середи в листопаді 1898 року ви заходите в Harrods і зустрічаєтеся віч-на-віч з інсталяцією Піата, першими рухомими сходами в Англії. Можливо, вам знадобиться міцний напій після поїздки, тому співробітники Harrods чекали нагорі, щоб запропонувати бренді та нюхальної солі травмованим клієнтам після випробування.

Вінні Пух

Вигаданий ведмідь Мілна Вінні-Пух був винаходом Лондона. І хоча Вінні був названий на честь ведмедика в Лондонському зоопарку, Мілн надихнувся на оповідання, побачивши свого сина Крістофера Робіна, який грався з плюшевим ведмедиком, купленим у Harrods у 1921 році.

Трикутник тіари

Територія районів Кенсінгтон і Найтсбрідж площею три квадратні милі, яка оточує магазин, відома як Трикутник тіари. Ходять чутки, що 60% клієнтів Harrods живуть у цьому заможному районі.

Дрес-код

Не дивно, що для магазину з такими заможними покупцями Harrods запровадив політику дрес-коду в 1989 році, і вона діє й сьогодні, хоча її називають Правилами для відвідувачів:

  • Утримуйтесь від одягу, який може відкривати інтимні частини тіла, або який зображує образливі зображення чи тексти.
  • Утримайтеся від носіння шоломів у магазині.
  • Носіть маленькі рюкзаки в руках або на передній частині, а не на спині чи плечі.

Вони можуть бути радше «посібниками», ніж правилами, але це не означає, що ви можете нехтувати ними волею чи неволею. Люди, які в минулому порушували дрес-код, включають скаутську групу з Гемпшира, жінку з могіканцем і солдата в неділю поминання.

Клієнти високотехнологічних компаній мають власну інструкцію для відвідувачів. З міркувань безпеки ми можемо ввічливо попросити клієнтів, які носять окуляри Google, зняти їх під час перебування в місцях, де заборонено фотографувати.

Гарродсвіль

Harrods відомий навіть у Новій Зеландії — хоча це не обов’язково добре. У 1986 році власник Harrods Мохаммед Аль Файєд розпочав судову кампанію проти Генрі Харрода, власника ресторану в новозеландському місті Отороханга, який хотів назвати свій ресторан Harrods.

У відповідь кожен бізнес у місті змінив свою назву на Harrods, а окружна рада тимчасово змінила назву міста на Harrordsville. Про це почалося висвітлення в ЗМІ, і Аль Файєд відмовився від позову.

Гарродс Манчестера

Ім’я Harrods викликало проблеми і в цій країні. Намагаючись відкрити мережу провінційних магазинів, у 1919 році Harrods купив манчестерський універмаг Kendal Milne & Co. На короткий час він був перейменований у Harrods, але повернувся до своєї початкової назви через протести персоналу та клієнтів. Він був проданий House Of Fraser у 1959 році.

Ім’я у вогнях

Виглядає добре, чи не так? Для створення цього ефекту використовується від 11 000 до 12 000 лампочок, і, за чутками, щодня потрібно міняти 300 лампочок.

Світло вимкнули на знак поваги, коли Доді Файєд і принцеса Діана загинули в автокатастрофі в 1997 році. Доді Файєд був сином Мохамеда Аль-Файєда, який на той час володів магазином. Пам’ятник парі був споруджений у магазині у вигляді бронзової статуї, яка зображує їх у танці. Він отримав три зірки на сайті Trip Advisor.

Срібна репліка

Є срібна копія Harrods (на жаль, не повнорозмірна). Це був подарунок від Гаррі Гордона Селфріджа (відомого Selfridges) після того, як він програв парі з керуючим директором Harrods щодо того, який магазин принесе більший прибуток у 1927 році. Колись він виставлявся в Harrods, але, на жаль, ні не довше.

Слизька команда безпеки

Взуття — це велика річ, і не більше, ніж у Harrods. У 2007 році була виставлена пара інкрустованих рубінами та діамантами босоніжок за ціною 62 000 фунтів стерлінгів — і їх охороняла жива кобра.

Поки немає жодної інформації про те, хто купив туфлі — чи вони все ще десь на складі, загорнуті в скелет змії та швидко збирають пил.

Відділ тварин

Змії — не єдина тварина в історії Harrods — зоомагазин Harrods був добре відомий продажем екзотичних тварин заможним покупцям, поки не закрився в 2014 році.

Лева Крістіана купили в магазині в 1969 році, драматург Ноель Ковард придбав собі алігатора як різдвяний подарунок, а Рональд Рейган придбав собі слониху на ім’я Герті під час телефонного продажу. Ми залишимося на шкарпетках, дякую.

Велика виставка

Відоме розташування Harrods у Найтсбріджі значною мірою завдяки Великій виставці 1851 року в Гайд-парку.

У 1824-1831 рр. Чарльз Генрі Харрод керував драпівником і галантерейним бізнесом на Боро Хай-стріт. У 1832 році він заснував бакалійний бізнес на Верхній Вайткросс-стріт у Клеркенвеллі. Однак у 1849 році він заволодів магазином на місці нинішнього Harrods, оскільки хотів отримати вигоду від торгівлі, наданої Великою виставкою 1851 року в Гайд-парку.

Він розширився на сусідні магазини, а решта, як то кажуть, історія.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українка про навчання у США: вступ до університету, виклики і стиль життя

Переїзд до США заради освіти – мрія багатьох українців. Але що насправді чекає там на...

У Канаді відкрили перший український мурал (фото)

У канадській провінції Манітоба з’явився мурал, що став емоційним містком між українцями та канадцями –...

Фільм про жінок у війську “Куба й Аляска” зірвав овації на Sheffield DocFest

Серед вибухів і втрат, коли біль стає буденністю, а страх — фоном, народжується справжнє сестринство....

Атака США на Іран: що сталося та як світ реагує

Світ опинився на межі нової геополітичної кризи. Дональд Трамп, діючий президент США, заявив про завдання...

У липні в Лондоні відбудеться український фестиваль TOLOKA: відома дата

У липні українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній...

Українка про життя в Шотландії: мовні виклики, навчання та спільнота

Від школярки до президентки студентської спільноти українців в одному з найпрестижніших вузів Шотландії – це...

“Україна бачить своїх”: реакція діаспори на закон про множинне громадянство

Мільйони українців розкидані по всьому світу – хтось утік від війни, хтось будував життя за...

Молоді українки масово їдуть за кордоном: чим це загрожує

У той час як українські чоловіки не можуть виїхати за кордон через воєнний стан, дедалі...

В уряді спростували міфи щодо множинного громадянства

Навколо законопроєкту про множинне громадянство в Україні з’явилася низка міфів та розгорілося чимало суперечок. Чи...

Українці зможуть мати два паспорти: Рада проголосувала за множинне громадянство

Україна простягає руку своїм громадянам у світі: 18 червня Верховна Рада в цілому ухвалила закон...

Подібне до цього
Схоже

Translate »