Воював за Україну, а тепер допомагає пораненим: історія спецпризначенця зі США

Дата:

Майже рік американський спецпризначенець Девід Брамлетт воював у складі Іноземного легіону в Україні. Але поранення побратима привело його до роботи у фонді Weatherman Foundation, де він займається медичною евакуацією.

В інтерв’ю “Голосу Америки” військовий розповів про допомогу Україні та пораненим побратимам, іноземців, які воюють на боці ЗСУ, а також роботу з Конгресом США, бо, як він каже, “на капітолійському пагорбі не бачать характеру цієї війни”.

“2022-й рік я провів воюючи в “Іноземному легіоні” в УХаркові. У вересні того ж року один з моїх побратимів отримав поранення. Шрапнель від артилерійської системи “Град” потрапила йому в око та мозок. Фундація (Weatherman Foundation, – ред.) тоді допомогла і доставила його на лікування до Польщі. Я був безмежно вдячний за це”, – розповів Девід Брамлетт.

Так у січні 2023-го колишній “зелений берет” американської армії почав почав займатися медичною евакуацією солдатів у фонді Weatherman Foundation.

“У фонді працює група чудових людей. Ми майже усі ветерани, наш президент — колишній десантник, наш директор з операцій — колишній спецпризначенець “зелених беретів”, я сам колишній “зелений берет”. Мій колега, який зараз у Києві, він колишній морський зв’язківець. Ми глибоко віримо в американські та західні цінності”, – каже чоловік.

Він розповідає, що фундація перевозить на лікування за кордоном поранених іноземних добровольців, які воюють в Україні, та їхніх українських побратимів.

Девід каже, що за їхнім громадянством можна вивчати географію країн, що підтримують Україну.

“З літа минулого року, ми евакуювали понад 40 поранених бійців у Ландштуль – це військовий шпиталь Сполучених Штатів на базі в Рамштайн. Майже половина з них – американці. Наступними за кількістю є українці та канадці. Також вивезли кількох британців. Був один громадянин Японії, один з Південної Кореї, з Нової Зеландії, з Австралії, Бразилії, Франції, Данії, Естонії та інших країн”, – зазначив Девід.

Також він і його колеги знаходять і повертають на батьківщину тіла загиблих. Це, зізнається, один з найважчих моментів роботи.

“Це справді складна робота. Треба провести багато розслідувань. Ми, як приватні детективи, намагаємось зібрати усі докази. Бо хлопці, часто гинуть у сірій або червоній зоні, іноді останки не знаходять. Тож ми створюємо справу по кожній людині. Щоб, коли останки буде знайдено, ми могли повернути їх родинам”, – продовжує він.

Інший складний момент – робота з Конгресом, щоб пояснити американським законодавцям, за що воюють українці, і чому їх потрібно підтримувати. Для цього Брамлетт привозить до Вашингтона американських ветеранів, які воювали в Україні, та членів родин тих, хто загинув на українській землі.

“Я думаю, що на капітолійському пагорбі не бачать духу та характеру війни. Я не знаю, скільки конгресменів вже побували в Україні, але можливо, близько двадцяти. І навіть ті, хто був, зазвичай обмежуються Києвом, вони не можуть вийти на лінію фронту. Тож ми привозимо поранених та сім’ї загиблих, це дає їм певний контекст”, – наголошує американець.

“Це також озброює самих законодавців, щоб вони могли сказати: “Я розмовляв з цим солдатом, це американський солдат, який служив у морській піхоті, нашій морській піхоті. Він пішов воювати в Україну, і ось, що він побачив”. Це надає абсолютно нового значення таким словам, як: “Нам потрібно більше боєприпасів. Нам потрібно більше снарядів. Нам потрібно більше танків”. Це дає їм щось емоційне, за що вони можуть зачепитись. На що вони потім можуть спиратися під час промов у Конгресі”, – вважає Девід.

Насамкінець він додав: “Ми вже бачили Молдову та Придністров’я, вже були Чечня та Грузія у 2008-му, потім Крим і Донбас – у 2014-му, а тепер повномасштабне вторгнення. Я хочу, щоб люди подивились на траєкторію дій росії за останні 30 років і довго та наполегливо подумали над тим, у якому світі вони хочуть жити”.

Читайте також: За Україну воюють сотні американців, – командир Міжнародного легіону ГУР

Джерело: Голос Америки

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Подібне до цього
Схоже

Translate »