Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне російське вторгнення. Багатьом немає куди повертатись, люди вже налагодили життя за океаном, пише Maple Ridge News.
Проте дозволи, які дозволяють їм жити і працювати в Канаді, добігає кінця. Через це українські біженці шукають термінової підтримки, щоб продовжити дозвіл на проживання та роботу, термін дії якого закінчується 31 березня 2025 року.
Згідно з даними Конгресу українців Канади (КУК), близько 300 000 українців перебувають у країні за програмою CUAET.
Хоча заявки на програму офіційно закрили в березні 2024 року, вона поки що залишається чинною для тих, хто встиг нею скористатись. Але незабаром термін дозволу на перебування закінчується для тих людей, які приїхали одноми з перших.
«Без продовження сім’ї можуть втратити роботу, дім і стабільність, – сказала Андреа Малиш, президентка Конгресу українців Канади регіону Томпсон-Оканаган. – Нам потрібна допомога, щоб українські родини, які вже стільки витримали, могли продовжувати будувати своє життя тут, у Канаді».
Багато українців не бажають повертатися на батьківщину, оскільки осіли в цій країні.
«У багатьох немає дому, куди можна повернутися», — додала Малиш.
«Ми просимо міністра імміграції Марка Міллера про негайне трирічне продовження дозволів на роботу для приблизно 300 000 українців, які прибули за Канадсько-українською програмою авторизації екстрених поїздок (CUAET)», – йдеться в петиції КУК.
У грудні депутат від Консервативної партії Келоуна-Лейк-Кранті Трейсі Грей подала петицію до Палати громад із проханням продовжити дозвіл. Однак через відмову парламенту «опозиційні депутати зараз не мають можливості притягнути уряд до відповідальності або навіть поставити запитання в парламенті чи комітетах».
«На щастя, на петиції не впливає відстрочка, і ми отримаємо відповідь уряду після 24 березня, коли парламент відновить роботу», — зазначила депутатка.
Поки що рішення про продовження дозволів на тимчасове перебування в Канаді немає. Хоча міністр імміграції тиждень тому заявляв, що «не готовий надати повноцінне право на постійне проживання усім 300 тисячам українців». Але він водночас запевнив: поки триває війна, українців не відсилатимуит назад.
Міллер зауважив, що охочі українці можуть подавати заявки на отримання статусу постійного мешканця «на рівні з усіма іншими».
Українці можуть подати заяву на продовження дозволу на роботу або студентської візи, щоб залишитися довше як тимчасові резиденти.
Читайте також: Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ
Джерело: Maple Ridge News