Тепер податкова знає все: що означають прозорі рахунки українців за кордоном

Дата:

Україна отримала дані про рахунки своїх співгромадян за кордоном — і тепер податкова знає про ваші закордонні рахунки все.

Співзасновник Center for Economic Integration and Sustainable Development, журналіст Роман Комиза роз’яснює, що це означає для українців, які хотіли жити за кордоном і не “світити” своє друге фінансове життя.

Україна отримала дані про рахунки українців за кордоном — тепер податкова точно знає про ваші закордонні рахунки, якщо, звісно, вони у вас є.

Відповідно, податкові органи зарубіжних країн тепер знають про всі рахунки і доходи українців, які проживають за кордоном України, отримують там дохід і не хотіли б світити в країні перебування своє “друге життя” з українською масою доходу, яку за певних умов може бути приплюсовано до ваших доходів, наприклад, у Європі, і відповідно підпасти під європейські податки з усіма принадами місцевої податкової системи.

Іншими словами, тепер усі знають про ваші доходи все — і з одного, і з іншого боку.

І це дуже важливий момент, на який усім слід звернути увагу!

Україна здійснила перший міжнародний автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки за стандартом Common Reporting Standard (CRS)*, за звітний період, починаючи з 1 липня 2023 року!

У межах цього обміну Державна податкова служба України передала інформацію про фінансові рахунки нерезидентів до податкових органів юрисдикцій — партнерів з обміну, а також отримала від іноземних компетентних органів дані про рахунки податкових резидентів України за кордоном.

Предметом обміну стала інформація про фінансові рахунки, які ведуть фінансові установи (банки, страхові та інвестиційні компанії тощо) і які належать резидентам юрисдикцій-партнерів.

Яку саме інформацію отримала/передала українська сторона: ім’я власника, його адреса, податкове резидентство, податковий номер, дата і місце народження, дані про фінансову установу, дані про рахунок: залишок станом на кінець звітного періоду, загальна сума дивідендів, відсотків або інших доходів.

* CRS передбачає щорічний автоматичний обмін інформацією про певні види фінансових рахунків між державами, які приєдналися до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки. Податкові органи щороку отримують масив даних щодо іноземних рахунків, які належать їхнім податковим резидентам або належать організаціям, що перебувають під контролем таких резидентів. У відповідь юрисдикції надають аналогічну інформацію податковим органам держав-партнерів про рахунки їхніх податкових резидентів. Збір інформації про рахунки, що підлягають обміну, здійснюють фінансові установи, які подають звіти податковим органам юрисдикцій, де вони здійснюють діяльність. Перший звітний період охоплював період з 1 липня по 31 грудня 2023 року, а перший обмін даними успішно завершився 30 вересня 2024 року.

Основний фокус на простих стандартних ситуаціях: тобто одна й та сама особа, з одним і тим самим прізвищем стає абсолютно прозорою з точки зору його доходів у різних юрисдикціях. І тут дуже просто: вам не вдасться приховати ваші стандартні (я підкреслюю, стандартні) доходи. Вони вимагатимуть, як мінімум, пояснення та доведення з вашого боку. Звичайно, за незначністю це взагалі може бути нікому не цікаво… у той час як ви перебуватимете у святій впевненості, що вам пощастило, чи що на вас система зламалася, чи взагалі не працює. Але, повірте моєму досвіду, як тільки ви перетнете певний бар’єр, до вас обов’язково прийдуть “гості з майбутнього” – того майбутнього, яке стане для вас вкрай захопливим і, головне, нудним на найближчі кілька років. Решта – питання доказовості та удачі.

Читайте також: Доходи українців за кордоном: три запитання про податки

Джерело: Роман Комиза

Публікації в рубриці “Блоги” відображують винятково точку зору автора

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

У Британії запрацювала схема Ukraine Permission Extension: що треба знати

Якщо ви є громадянином України і перебуваєте у Сполученому Королівстві за однією з тимчасових схем,...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

Подібне до цього
Схоже

Translate »