Робота в Канаді для українців: вакансії та заробіток

Дата:

Пошук роботи в Канаді залежить від багатьох факторів, але два основні – досвід і рівень англійської мови, наголошує директор з розвитку компанії з працевлаштування в Канаді MV Group Микола Галіняк у коментарі РБК-Україна.

За його словами, ринок праці Канади потребує робітничих спеціальностей, працівників з догляду, IT-спеціалістів, працівників сільського господарства, далекобійників.

“Варто брати до уваги, що на канадському ринку праці потрібно конкурувати за робочі місця не тільки з канадцями, але і з мігрантами з усього світу”, – каже фахівець.

Для старту в Канаді краще обирати невеликі міста і містечка – там рівень зарплат і вартість життя будуть в гарному балансі.

“Також варто зважати на свою спеціальність і насиченість місцевого ринку праці вакансіями. Для прикладу: якщо шукач – це механік сільськогосподарської техніки з 10-річним досвідом, тоді великий вибір вакансій буде в Саскачевані, Альберті і Манітобі. Їхати у велике місто для пошуку роботи механіком сільськогосподарської техніки не актуально. Для айтівця слід обирати місто, незалежно від провінції”, – акцентує експерт.

Високий рівень знання англійської мови може прямо впливати на рівень посади і зарплати в Канаді. Знання мови також потрібне для отримання місцевих сертифікатів, ліцензій, прав.

Які вакансії пропонують українцям

Для українців доступні різноманітні вакансії. Шукачі без знання англійської мови і професійного досвіду можуть претендувати на вакансії на фабриках і заводах, складах, у прибиранні, зазначає Галіняк.

“Досвідчені українські будівельники, м’ясники, далекобійники, працівники найрізноманітніших ферм, фахівці сфери краси мають дуже гарну репутацію в Канаді, і завжди можуть собі знайти відмінні пропозиції на канадському ринку праці”, – розповідає Микола Галіняк.

Українські “офісні” спеціалісти теж затребувані в Канаді, але для них ключовий фактор успіху – високий рівень володіння англійською мовою.

“ІТ-фахівці досить легко працевлаштовуються за умови хорошого портфоліо, попереднього досвіду роботи на “західний” ринок, і, за умови високо рівня володіння англійською мовою”, – звертає увагу спеціаліст.

Для запрошення на роботу в Канаду мігрантів з України, як і з інших країн, роботодавці повинні отримувати дозволи, розповідає Микола Галіняк. Дозвіл можна отримати для працевлаштування до конкретного роботодавця або переїхати до Канади незалежно від роботодавця.

“В останньому випадку варто користуватися системою підрахунку балів Express Entry Canada. Великі шанси отримати запрошення на роботу мають фахівці галузей, де є нестача працівників”, – пояснює він.

Натомість українці і члени їхніх родин, які приїхали до Канади за програмою CUAET, є тимчасовими резидентами з правом на легальне працевлаштування або навчання. Візи і дозволи отримувалися незалежно від запрошення від роботодавця чи системи нарахування балів Express Entry Canada.

Спрощена процедура передбачала отримання “відкритих” робочих дозволів (open work permits). Такий тип дозволів давав можливість приїжджати до Канади і шукати роботодавця вже на місці.

“Оплата праці в обох випадках буде однакова. Оплата праці залежить від посади і провінції. Є провінції, де зарплати нижчі – наприклад Атлантичні провінції, Саскачеван. Провінції з трохи вищими зарплатами – Британська Колумбія, Онтаріо, Альберта. Основний критерій – рівень розвитку місцевої економіки. У провінціях з вищими зарплатами будуть більші витрати на проживання”, – зауважує фахівець.

На які зарплати можна розраховувати після приїзду до Канади

Якщо працівник у Канаді перебуває легально і офіційно працевлаштований, то може розраховувати на належну оплату своєї роботи.

Якщо після приїзду до Канади годинна оплата праці становить 25-30 канадських доларів за годину – це вдалий старт, каже Галіняк. Висококваліфіковані спеціалісти з високим рівнем англійської мови мають, зазвичай, не нижче 40 доларів на годину, додав фахівець.

Некваліфікований працівник, який влаштовується на свою першу роботу в Канаді, і не має гарного рівня англійської мови, може розраховувати на мінімальну годинну ставку.

Зарплата також може рахуватися залежно від виробітку. Наприклад, далекобійники мають певний рівень годинної ставки, додаткові надбавки за кілометраж, різну систему стимулювання за відмінну роботу.

Експерт радить завжди зважати на репутацію роботодавця при пошуку роботи і завжди уважно читати контракт на працевлаштування.

“З досвіду наших клієнтів, початок життя після переїзду в Канаду починається по-різному щодо перших робіт і зарплат. Отримання статусу постійного резидента, а потім і громадянства, відкриває набагато більше можливостей. Цей процес займає 3-5 років, залежно від індивідуального шляху після переїзду в Канаду”, – зазначає Галіняк.

Читайте також: Як українцям отримати PR в Канаді після CUAET

Джерело: РБК-Україна

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »