Робота в Канаді для українців: вакансії та заробіток

Дата:

Пошук роботи в Канаді залежить від багатьох факторів, але два основні – досвід і рівень англійської мови, наголошує директор з розвитку компанії з працевлаштування в Канаді MV Group Микола Галіняк у коментарі РБК-Україна.

За його словами, ринок праці Канади потребує робітничих спеціальностей, працівників з догляду, IT-спеціалістів, працівників сільського господарства, далекобійників.

“Варто брати до уваги, що на канадському ринку праці потрібно конкурувати за робочі місця не тільки з канадцями, але і з мігрантами з усього світу”, – каже фахівець.

Для старту в Канаді краще обирати невеликі міста і містечка – там рівень зарплат і вартість життя будуть в гарному балансі.

“Також варто зважати на свою спеціальність і насиченість місцевого ринку праці вакансіями. Для прикладу: якщо шукач – це механік сільськогосподарської техніки з 10-річним досвідом, тоді великий вибір вакансій буде в Саскачевані, Альберті і Манітобі. Їхати у велике місто для пошуку роботи механіком сільськогосподарської техніки не актуально. Для айтівця слід обирати місто, незалежно від провінції”, – акцентує експерт.

Високий рівень знання англійської мови може прямо впливати на рівень посади і зарплати в Канаді. Знання мови також потрібне для отримання місцевих сертифікатів, ліцензій, прав.

Які вакансії пропонують українцям

Для українців доступні різноманітні вакансії. Шукачі без знання англійської мови і професійного досвіду можуть претендувати на вакансії на фабриках і заводах, складах, у прибиранні, зазначає Галіняк.

“Досвідчені українські будівельники, м’ясники, далекобійники, працівники найрізноманітніших ферм, фахівці сфери краси мають дуже гарну репутацію в Канаді, і завжди можуть собі знайти відмінні пропозиції на канадському ринку праці”, – розповідає Микола Галіняк.

Українські “офісні” спеціалісти теж затребувані в Канаді, але для них ключовий фактор успіху – високий рівень володіння англійською мовою.

“ІТ-фахівці досить легко працевлаштовуються за умови хорошого портфоліо, попереднього досвіду роботи на “західний” ринок, і, за умови високо рівня володіння англійською мовою”, – звертає увагу спеціаліст.

Для запрошення на роботу в Канаду мігрантів з України, як і з інших країн, роботодавці повинні отримувати дозволи, розповідає Микола Галіняк. Дозвіл можна отримати для працевлаштування до конкретного роботодавця або переїхати до Канади незалежно від роботодавця.

“В останньому випадку варто користуватися системою підрахунку балів Express Entry Canada. Великі шанси отримати запрошення на роботу мають фахівці галузей, де є нестача працівників”, – пояснює він.

Натомість українці і члени їхніх родин, які приїхали до Канади за програмою CUAET, є тимчасовими резидентами з правом на легальне працевлаштування або навчання. Візи і дозволи отримувалися незалежно від запрошення від роботодавця чи системи нарахування балів Express Entry Canada.

Спрощена процедура передбачала отримання “відкритих” робочих дозволів (open work permits). Такий тип дозволів давав можливість приїжджати до Канади і шукати роботодавця вже на місці.

“Оплата праці в обох випадках буде однакова. Оплата праці залежить від посади і провінції. Є провінції, де зарплати нижчі – наприклад Атлантичні провінції, Саскачеван. Провінції з трохи вищими зарплатами – Британська Колумбія, Онтаріо, Альберта. Основний критерій – рівень розвитку місцевої економіки. У провінціях з вищими зарплатами будуть більші витрати на проживання”, – зауважує фахівець.

На які зарплати можна розраховувати після приїзду до Канади

Якщо працівник у Канаді перебуває легально і офіційно працевлаштований, то може розраховувати на належну оплату своєї роботи.

Якщо після приїзду до Канади годинна оплата праці становить 25-30 канадських доларів за годину – це вдалий старт, каже Галіняк. Висококваліфіковані спеціалісти з високим рівнем англійської мови мають, зазвичай, не нижче 40 доларів на годину, додав фахівець.

Некваліфікований працівник, який влаштовується на свою першу роботу в Канаді, і не має гарного рівня англійської мови, може розраховувати на мінімальну годинну ставку.

Зарплата також може рахуватися залежно від виробітку. Наприклад, далекобійники мають певний рівень годинної ставки, додаткові надбавки за кілометраж, різну систему стимулювання за відмінну роботу.

Експерт радить завжди зважати на репутацію роботодавця при пошуку роботи і завжди уважно читати контракт на працевлаштування.

“З досвіду наших клієнтів, початок життя після переїзду в Канаду починається по-різному щодо перших робіт і зарплат. Отримання статусу постійного резидента, а потім і громадянства, відкриває набагато більше можливостей. Цей процес займає 3-5 років, залежно від індивідуального шляху після переїзду в Канаду”, – зазначає Галіняк.

Читайте також: Як українцям отримати PR в Канаді після CUAET

Джерело: РБК-Україна

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Як адаптуватися до життя за кордоном: емігрант – про три ключові кроки до успіху

Переїзд у нову країну — це виклик, який випробовує кожного. Відчуття безмежних можливостей швидко змінюється...

Чим цікавий Вінніпег – українське серце Канади: популярні локації міста

Вінніпег – це не просто столиця провінції Манітоба, а справжній центр української культури в Канаді....

Ukraine Defense Support: волонтерський рух у Сіетлі, що допомагає ЗСУ

Після початку повномасштабної війни в Україні багато людей по всьому світу відчули потребу діяти. Тоді...

Володимир Палагнюк – українець у Канаді, який пропагує нашу культуру за океаном

Канада – одна з тих країн, де найбільша українська діаспора. За офіційними даними, понад 1,3...

Затримки з візами загрожують українцям у Британії втратою роботи та дому

Через бюрократичну плутанину та затримки з продовженням віз тисячі українських біженців у Великій Британії опинилися...

Дата припинення вогню і перепони на шляху до миру: дайджест новин

На тлі триваючої війни між Україною та росією світові лідери продовжують шукати способи врегулювання конфлікту....

Жінки у Британії стикаються з нерівністю на роботі

Вперше з 2019 року Великобританія не займає 1-е місце підрейтингу Women In Work Index. Складальники...

Медикиня зі США – про жахи війни в Україні та зраду Трампа

Американська медикиня Ребека Мачоровські вже два роки працює на передовій в Україні, де рятує життя...

«Ми не жили, а існували»: українська сім’я – про довгий шлях дітей до Британії

Розлука з рідними — один із найболючіших наслідків війни. Для багатьох українців, які знайшли прихисток...

“Не уявляю майбутнього без України”: історія волонтера з Британії

Якщо ви все життя живете в комфортній країні, працюєте у кіноіндустрії й ніби маєте все,...

Подібне до цього
Схоже

Translate »