Після кількох місяців застою британський ринок праці знову опинився під тиском: березень 2025-го приніс несподівано різке зростання кількості охочих знайти роботу, пише Reuters.
Вперше з 2020 року таких заяв стало настільки багато — компанії скорочують персонал і стримують набір через економічну невизначеність. Усе це — на фоні нових податкових змін і нестабільної глобальної ситуації.
Кількість шукачів роботи в Британії зросла рекордними темпами — найгірші показники з 2020-го
Ринок праці Великої Британії в березні 2025 року знову ослаб — темпи скорочення робочих місць та обережність роботодавців у наборі персоналу призвели до наймасовішого приросту претендентів на роботу за останні чотири роки. Про це свідчить нове дослідження Конфедерації рекрутингу та зайнятості (REC), опубліковане в п’ятницю.
За словами експертів, кількість постійних вакансій продовжує зменшуватись уже два з половиною роки поспіль, хоча сам темп скорочення трохи уповільнився порівняно з початком року.
Кількість доступного персоналу — тобто людей, які шукають роботу — зросла найшвидше з грудня 2020 року. Причини — масові звільнення та зменшення кількості нових вакансій.
Очільник REC Ніл Карбері звертає увагу на те, що навіть попри нові виклики, є й обережний оптимізм:
“З огляду на значний вплив урядового рішення суттєво підвищити податки на зарплати, ці цифри навіть трохи кращі, ніж очікували, і свідчать про наявність потенціалу на ринку”.
Він додав, що хоч і очікувалося поступове пожвавлення ринку праці у 2025 році, нині ці перспективи стали більш туманними через дії уряду США, який “збурив глобальну торгову систему”.
“Циклічне зростання найму було цілком ймовірним у 2025-му, але дії уряду США зробили ці перспективи значно менш певними”, — підсумував Карбері.
Зарплати зростають повільно, впевненість споживачів — на паузі
Попри незначне покращення у березні, ріст зарплат для постійних працівників залишається низьким у порівнянні з попередніми роками.
Зарплати тимчасових працівників зросли трохи сильніше, досягнувши тримісячного максимуму.
Ці тенденції уважно відстежує Банк Англії, який зважує, коли саме знижувати відсоткові ставки, орієнтуючись на інфляційні ризики в секторі зайнятості.
Тим часом дослідження Deloitte показало, що споживча впевненість у Британії залишилася майже незмінною у першому кварталі 2025 року — зросла всього на 0,3 відсоткового пункти.
Головний економіст Deloitte Іан Стюарт пояснив, що через глобальну нестабільність споживачі стали обережнішими.
“У період високої глобальної невизначеності обережні британські споживачі стримуватимуть здатність бізнесу перекладати зростання витрат на клієнтів. Відновлення споживчих витрат напряму залежить від стабільності на ринку праці та контрольованої інфляції”, — наголосив він.
Читайте також: Топ роботодавців Британії 2025: рейтинг компаній з найкращими умовами праці
фото: Freepik