Поради від української учениці, яка вступила до університету США

Дата:

Українська школярка з Миколаєва здобула стипендію й навчатиметься у престижному американському закладі.

17-річна Олена Хізниченко з Миколаєва стане студенткою Middlesex School – однієї з найкращих шкіл США. Завдяки своїм знанням та наполегливості дівчина отримала стипендію від благодійної організації Ukraine Global Scholars, яка допомагає талановитим українським учням здобувати якісну освіту за кордоном.

Редакція Евакуація.Сity поспілкувалася із Оленою про вступ у американські школи та етапи відбору на навчання. 

Буква “О” та стійкість Миколаєва 

У відбірковому есе до американської школи Олена Хізниченко пише про букву “О”. Після повномасштабного вторгнення завдяки цій літері дівчина українізувала своє ім’я. А відповідаючи на запитання екзаменаторів про книгу, яку варто прочитати усім, називає “Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму”. 

“Я розмовляла з людиною, яка оцінювала моє есе про книгу, і вона сказала, що прочитала її після мого відгуку”, – каже Олена. 

У інших відбіркових роботах старшокласниця розповідає про рідне місто, шкільні будні та учнівське самоврядування. Через повномасштабне вторгнення звичні для дітей з інших країн речі,  стали символами стійкості та незламності для українців. 

Навчання за кордоном необхідне Олені, щоб глибше дізнатися про досвід побудови інклюзивного простору. Здобутий досвід дівчина планує “привезти” в Україну і згодом використати у роботі архітекторкою, адаптуючи міста для потреб людей з інвалідністю. 

“Питання про мотивацію, мабуть, найважливіше. Не варто писати лише про можливість безкоштовного навчання за кордоном. У Ukraine Global Scholars шукають людей, які прагнуть навчатися у інших країнах, щоб використовувати цей досвід у роботі пізніше”, – каже Олена.
Олена дізналася про вступ за кордон завдяки знайомству із фіналістами UGS Автор: Архів героїні

Як подати заявку на Ukrainian Global Scholars

Про можливість вступу за кордон завдяки благодійникам Ukraine Global Scholars Олена дізналася завдяки активній роботі в учнівському самоврядуванні та знайомству із колишніми фіналістами UGS. 

“Напевно, я б не подавалася на програму, якби не відчувала підтримку друзів. На сайті UGS вміщено фото всіх фіналістів проєкту. Може здатися, ніби це якісь машини, а не люди, настільки вони круті. Але насправді, всі можуть вступити – головне спробувати”. 

Олена вирішила спробувати свої сили і подати заявку на навчання. Аплікаційний процес на програму Ukrainian Global Scholars відбувається у три етапи.

Подати заявку можуть: 

  • громадяни України;
  • школярі, які зобов’язуються повернутися до України через 5 років; 
  • люди, які не є фіналістами FLEX цього року; 
  • школярі, які вже випустилися з української старшої школи, але менші ніж 18 років і не навчаються в українських університетах; 
  • школярі, які мають високий середній бал та добре володіють англійською мовою;
  • школярі, родина яких має річний дохід менший ніж 35 тисяч доларів США. 

Як вступити в школу у США

Якщо навичок старшокласника недостатньо для вступу за кордон, UGS пропонує проийти річний підготовчий курс і знову спробувати свої сили наступного року.

Після екзаменів найуспішніші фіналісти можуть почати складати список шкіл, куди хочуть вступати в США. Варто обирати від 10 до 15 навчальних закладів, адже деякі можуть “відсіятися” у процесі, радить Олена. Вона обирала близько 11 шкіл,  але у деякі з них вступ був неможливим, адже заклади не пропонували стипендій цього року. 

“Без стипендії навчання коштує близько 75 тисяч доларів за рік. А вчитися потрібно кілька років – я проходитиму ще раз 10 клас, а потім ще два роки. Це колосальна сума”, – пояснює Олена. 

У кожний навчальний заклад Олена повинна була написати есе та пройти співбесіду. Впоратися із навчанням допомагали менторки. 

“Треба показати власну креативність і показати себе, бо конкурс дуже великий. Інколи есе доводилося повністю переписувати після консультації із менторкою”, – підкреслює Олена. 

Зазвичай інтерв’ю починається із загальних, формальних питань, далі екзаменатори опираються на відповіді та розпитують далі про шкільну та позашкільну діяльність, захоплення. 

Якщо дитина проходить успішно всі етапи відбору, то врешті підписує контракт із школою. Після цього учням доведеться скласти ще один тест із математики, щоб обрати релевантний рівень викладання предмету. Крім цього, можна обрати кілька уроків на вибір, допускається близько 6-7 класів на один семестр. 

“Теми можуть бути різноманітні. Я хочу взяти інженерію, кераміку та історію вікінгів – є дуже різні теми, можна вивчати те, що справді цікавить найбільше”. 

Після цього у школі складають спеціальний розклад, допомагають оформити візу. У серпні Олена та інші учні UGS, які вступили за кордон, летять на навчання. Квитки на літак оплачує американський  пансіонат. 

Повноцінне навчання розпочнеться 5 вересня. 

Вступити за кордон важко, але можливо, каже Олена. Тим, хто прагне навчатися в іншій країні, вона радить передусім шукати можливості для вступу, пробувати подавати заявки на різні програми: 

  • Ukrainian Global Scholars; 
  • FLEX; 
  • Erasmus; 
  • Klitschko Foundation.
  •  UWC. 

Читайте також, американська школа для українських дітей.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Цифровий нотаріат: нова послуга МЗС для українців у світі

Відтепер українці в 40 країнах світу можуть оформити довіреність чи інші нотаріальні документи через дипустанови,...

Консульське обслуговування для українців у Монреалі: дата прийому в липні

Українці Квебеку можуть отримати важливі послуги без поїздки до Оттави – 5 липня у Монреалі...

Wimbledon: найкращі місця, де дивитися просто неба у Лондоні

Готуйте улюблений сендвіч, наповнюйте келих Pimm’s і ловіть сонце: з 30 червня Вімблдон повертається —...

Українцям у Британії дедалі частіше відмовляють у притулку

Все більше українців отримують відмову у наданні статусу біженця. Як повідомляє The Guardian, причина –...

Як українцям у Британії захистити свої права у разі дискримінації

Навіть у країні з усталеними правозахисними традиціями, як-от Британія, українці стикаються з упередженим ставленням, бюрократією...

Множинне громадянство: ризики для українців в окупації та за кордоном

Новий закон про множинне громадянство, який Верховна Рада ухвалила в червні, викликав бурхливу реакцію серед...

Укрпошта відкриває 4 хаби в США та обіцяє швидшу доставку

Укрпошта підписала стратегічну угоду з Поштою США, яка відкриває нові двері для українців по обидва...

Українка про навчання у США: вступ до університету, виклики і стиль життя

Переїзд до США заради освіти – мрія багатьох українців. Але що насправді чекає там на...

У Канаді відкрили перший український мурал (фото)

У канадській провінції Манітоба з’явився мурал, що став емоційним містком між українцями та канадцями –...

Фільм про жінок у війську “Куба й Аляска” зірвав овації на Sheffield DocFest

Серед вибухів і втрат, коли біль стає буденністю, а страх — фоном, народжується справжнє сестринство....

Подібне до цього
Схоже

Translate »