Політолог – про ультиматум Трампа і чи піде Путін ва-банк у війні з Україною

Дата:

Напередодні американський президент Трамп, хоч і “зізнався в любові” до росіян, проте закликав очільника рф домовитися з Україною про мир, інакше “буде гірше”.

Якою може бути реакція владіміра путіна на цей ультиматум, чим Америка зможе змусити росію до “миру” з Україною і чи піде російський диктатор ва-банк? Про це розмірковує політолог Вадим Денисенко.

Далі – пряма мова.

Ми почули більш ніж жорстку заяву президента США щодо його майбутньої політики щодо рф. Для того, щоб не було ніяких ілюзій, подібну заяву, при потребі Трамп зробить щодо України.

А тому, наша головна задача зараз – визначити і погодити зі США наші червоні лінії. Але при цьому треба виходити з того, що. вступ до НАТО в зрозумілій часовій перспективі категорично закритий.

Якою буде реакція путіна?

Перш ніж спробувати дати відповідь на це питання, варто звернути увагу на одну надважливу річ: в США є консенсус з приводу того, що будь-які дії не передбачають зміну режиму путіна. В той же час, сам путін, будучи параноїком, боїться, що цей консенсус може бути порушено. Тому перед інавгурацією Трампа, як і перед початком війни в 2022 році він зібрав Радбез, щоб ще раз його оточення поклялося йому в вірності.

Логіка путіна наступна: він вважає, що в разі відмови від ультиматуму США, офіс Трампа може прийняти рішення, що середньостроковою ціллю стане заміна самого путіна і руйнування його режиму. І це один з його найбільших страхів на сьогоднішній день. Хоча на сьогодні, аж такий радикальний хід викликає більше скепсису ніж оптимізму.

Але повернімося до можливих дій путіна. Стратегія керівника рф в таких складних випадках завжди одна: він чекає. Він той щур, який не кидається на супротивника, а забивається в куток і чекає поки зміниться ситуація.

путін також явно не готовий зараз до відкритого конфлікту з Трампом, адже зараз його стратегія на переговори: «зірвати перший раунд переговорів руками України». Це, судячи з усього розуміють і в Вашингтоні. І, крім інших факторів, саме тому Трамп дозволив собі говорити з путіним не як із рівним, а як з керівником країни третього світу.

Вчорашній і сьогоднішній день в інформаційному плані показав, що кремль був взагалі не готовий до такого жорсткого ультиматуму. А тому стратегія дій росіян наступна: воєнкори (ультра патріоти) будуть роздмухувати істерію, що з росією так не можна себе поводити, а кремль буде мовчати і чекати нагоди, щоб переключити тему. Те, що не закривають рот воєнкорам, опосередковано ще раз підтверджує те, що поки путін не готовий до переговорів.

Чому зʼявився настільки жорсткий ультиматум?

Трамп не може не розуміти, що за таких умов путін навряд чи готовий буде йти на переговори. Але він також розуміє, що лише піднявши аж настільки ставки, він може спокійно пояснити чому не вдалося зупинити війну за один день.

В команді Трампа розуміють, що з великою долею імовірності, росіяни виставлять (точніше повторять) свої попередні неприпустимі умови:

  • Офіційне погодження України на те, що анексовані території є російськими (підписання відповідного документу);
  • Щось по статусу російської мови;
  • Скорочення армії та закриття ракетних програм;
  • Абсолютне зняття санкцій.

І на це США піти не зможуть. Тому тут вони грають на випередження.

Чого не розраховував Трамп так це того, що він стане не просто цитованим в російському просторі, а перетвориться на такого собі «заокеанського Пригожина», нового правдопуба. І його головний меседж, який сам того не бажаючи він запустив – це те, що «Є путін – є війна. Немає путіна – не буде війни». Досі цей меседж жив лише в частині ліберальної спільноти.

Трамп «прорвав» дамбу для великої частини суспільства, яка за путіна, але проти війни (таких приблизно 45%). Це стане новим головним болем для кремля в наступні місяці.

Як далі будуть розвиватися події?

Власне так, як сказав Трамп. Вірогідність результативних переговорів поки, на жаль, виглядає примарно. Два базових фактора зупинки війни – втрата допомоги Китаю і обвал нафтових можливостей рф поки є лише віддаленим майбутнім. Тому путін, з великою долею імовірності, ризикне зіграти ва-банк. Правда, якщо все йтиме за сценарієм Трампа, ближче до зими він почне видихатися і Китай навряд чи стане допомагати.

Вірогідність швидкого сценарію закінчення війни існує. Але лише за умови швидких домовленостей США-Китай. Або ж, путіна мають чимось глобально злякати. А його головний страх – життя.

Читайте також: Українка дала пораду канадцям щодо Трампа: “хоче по-новому розділити світ”

Джерело: Вадим Денисенко

Публікації в рубриці “Блоги” відображують винятково точку зору автора. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Покинула роботу в Лондоні та повернулась до Києва: історія українки

Вісім років за кордоном, блискуча кар’єра у топових міжнародних компаніях і… несподіване рішення повернутися додому....

«Це ваш особистий код»: як писанка стала містком між Україною і Канадою

Чи може мистецтво об’єднувати людей, незалежно від їхнього походження? Безумовно. У Саскатуні жителі міста масово...

“Мистецтво не поза політикою”: українці в Лондоні й Чикаго блокують повернення росіян на сцену

Чи може сцена бути нейтральною, коли за лаштунками — війна? Поки росія руйнує театри й...

Подібне до цього
Схоже

Translate »