Переїхав з Лондона до Одеси під час війни: за що британець полюбив Україну

Дата:

Поки тисячі українців шукають новий дім за кордоном, британець Том Ванг зробив протилежний вибір. Випускник Кембриджа та колишній викладач з Абу-Дабі переїхав до Одеси, де навчає дітей, вивчає українську культуру та будує плани на майбутнє в Україні, розповідає Суспільне.

Том Ванг народився у Британії, здобув освіту в Кембриджі та працював учителем математики в Об’єднаних Арабських Еміратах. Інтерес до України з’явився ще під час навчання в університеті, коли він почав вивчати українську мову.

Саме тоді, приблизно між 2018 і 2020 роками, він відкрив для себе українську культуру. За словами британця, українська стала однією з найцікавіших мов, які йому доводилося вивчати.

Війна не змусила його покинути Україну

Уперше до України Том приїхав у 2023 році як волонтер. Тоді він допомагав громадським ініціативам у Львові. Через рік чоловік опинився в Одесі, куди його запросили провести кілька занять з англійської мови у розмовному клубі. Згодом один із місцевих ліцеїв запропонував британцю викладати математику та природничі науки англійською мовою. Оскільки педагогічний досвід у нього вже був, Том без вагань погодився.

Перші дні роботи в одеському ліцеї запам’яталися британцю великою кількістю знайомств та нових вражень. Найскладніше, зізнається він, було швидко запам’ятати десятки нових імен.

Під час перших уроків Томові довелося шукати підхід до дітей із різним рівнем підготовки. Для сильніших учнів він пропонував складніші завдання, а тим, кому навчання давалося важче, намагався пояснювати матеріал простіше та через цікаві приклади.

“Я мав спробувати говорити про важкі теми англійською. Але я відчував, що мені це вдається. Це був хороший досвід”, — розповів він.

За словами викладача, такий формат роботи сподобався і школярам.

Із повітряними тривогами Том уперше зіткнувся ще під час перебування у Львові. Проте саме в Одесі він відчув близькість війни, коли почув вибухи та відчув ударні хвилі.

Британець не приховує, що спочатку йому було страшно. Водночас пережитий досвід не змінив його рішення залишитися в Україні.

“Я трохи боявся, але я не відчував, що хочу виїхати з України. Тому я вирішив, що я ще можу і хочу залишатися в Одесі”, — зазначив Том.

Що найбільше подобається британцю в Одесі

За майже два роки життя в Україні Том активно знайомиться з місцевою культурою. У вільний час він відвідує концерти, виставки та інші культурні заходи разом із друзями.

На його думку, Одеса має великий потенціал завдяки людям, які люблять своє місто та країну. Особливо британець цінує спілкування з одеситами та українську кухню. Серед планів — відвідування знаменитих одеських катакомб і подальші подорожі країною.

“Найкраще в Одесі — це люди, яких я знаю”, — каже Том.

Він також додає, що саме в Україні відчув особливий сенс своєї роботи та життя: “В Одесі я відчуваю, що маю особливу мету в житті. Це для мене важливо. Це те, що я люблю”.

Наразі Том Ванг не планує залишати Одесу та хоче й надалі працювати в українській освіті. Серед його найбільших мрій — подорож до українського Криму та східних регіонів після їхнього звільнення.

Читайте також: Британка Еллі: “Жодного дня не пошкодувала, що переїхала в Україну”

фото з архіву Тома Ванга

Поділитись:

Підписка

Популярне

Подібне до цього
Схоже

Translate »