Викладач політології Брайан Клаас родом з Міннесоти (США), але вже 13 років живе у Великобританії. За його словами, зараз він уже має повне право порівняти життя у цих двох країнах, і оцінити умови.
Як пише Daily Mail, Клаас зазначив, що життя у Британії має свої проблеми – криза вартості життя та загальний спад після Brexit є реальними та серйозними, – але є кілька величезних сильних сторін і милі дивацтва. Він виділив п`ять особливостей, які його вразили найбільше.
Історія
“З моменту переїзду до Великобританії я жив у котеджі, який був побудований в 16 столітті – 1578 році, якщо бути точним. У ньому не було шаф. Підлога була похила. Це було чудово”, – розповів викладач.
Прогулянки
Чоловік розповідає, що міста/селища набагато зручніші для прогулянок, ніж у США, і є десятки тисяч миль пішохідних доріжок, що віялом розходяться в усіх напрямках. Це дійсно надзвичайно.
“Там, де я живу, є кілька далеких стежок, де ви можете вийти зі своїх дверей і продовжити йти тим самим шляхом сотні миль. Якщо бейсбол і яблучний пиріг є національною розвагою Америки, то чай після сільської прогулянки по неділях здається справедливим номінантом на один з найзаповітніших ритуалів Великобританії”, – розповів Клаас.
Безкоштовна медицина
Охорона здоров’я є гарантованим правом, і вона безкоштовна в місці надання послуг.
“Національна служба охорони здоров’я (NHS) має проблеми, але кожен мій досвід був надзвичайно позитивним”, – сказав американець.
Британський політичний гумор
“Якщо ви ще не бачили “Гущавину”, подивіться. Щоразу, коли обирають прем’єр-міністра, вони повинні стояти в оточенні божевільних людей і жартівливих кандидатів, таких як лорд Бакетхед і граф Бінфейс”, – пояснив Клаас.
Маленькі дивацтва
“Щоб увімкнути світло в багатьох ванних кімнатах, вам потрібно знайти не вимикач світла, а маленьку мотузку, що звисає зі стелі, яку ви смикаєте. Ніхто не знає чому.
Щоб зігрітися взимку, багато людей – так, навіть у 21 столітті – кип’ятять воду і наливають її в червоний гумовий мішечок, іноді з хутряним чохлом. Ці “пляшки з гарячою водою” є у всіх британських домівках”, – відмітив Клаас.
Крихітні сільські смуги, які в Америці вважалися б тротуарами, повинні вміщати два автомобілі нормального розміру, що їдуть на швидкості в протилежних напрямках, часто оточені невблаганними живоплотами. Коли ви зустрічаєте іншу машину, один з вас повертає заднім ходом, іноді на велику відстань, часто через коріння дерев, у крихітне маленьке “прохідне місце”.
Читайте також: 20 нюансів британського побуту, які допоможуть вам адаптуватися
Джерело: Daily Mail