Нове дослідження: чому британським батькам не цікаво читати дітям?

Дата:

Нове дослідження, проведене компанією Nielsen у співпраці з видавництвом HarperCollins, виявило тривожну тенденцію: менше половини батьків (лише 40%) дітей віком від 0 до 13 років вважають читання вголос своїм чадам приємним заняттям. Про це пише  The Guardian.

Опитування також зафіксувало значне скорочення кількості батьків, які регулярно читають своїм маленьким дітям. Сьогодні лише 41% дітей віком до чотирьох років чують читання часто, тоді як у 2012 році цей показник сягав 64%.

Дослідження виявило помітну гендерну нерівність у ранньому читанні: щодня або майже щодня читають лише 29% хлопчиків віком 0-2 років, порівняно з 44% дівчаток того ж віку.

Елісон Девід, директорка з дослідження потреб споживачів у HarperCollins, підкреслила важливість раннього знайомства з читанням:

«Якщо дітям читають, читання стає для них цікавим. Тому дуже непокоїть те, що багато дітей виростають без щасливої культури читання вдома. Це означає, що вони частіше асоціюють читання зі шкільними завданнями, чимось, що їх перевіряють і що вони можуть зробити добре чи погано, а не з тим, що могло б їм сподобатися».

Особливу увагу дослідження звертає на ставлення до читання серед батьків покоління Z. Вони частіше, ніж міленіали чи представники покоління X, розглядають читання дітям як “предмет для вивчення, а не розвагу”. HarperCollins пояснює це тим, що батьки цього вікового покоління самі виросли в епоху технологій і можуть вважати, що “розваги приносять більше задоволення, ніж книги”.

Втім, більшість батьків покоління Z все ж схиляються до думки, що читання для дітей – це радше цікаве заняття (31%), або ж однаково важливі і навчальний, і розважальний аспекти (35%). Лише 28% вважають читання переважно навчальним процесом.

Опитування, проведене у грудні 2024 року серед 1596 батьків, які мали намір читати своїм дітям віком від 0 до 13 років, також виявило, що багато батьків зосереджуються на розвитку навичок читання, не приділяючи достатньо уваги заохоченню любові до самого процесу.

Звіт зазначає, що деякі батьки припиняють читати дітям вголос, як тільки ті навчаються читати самостійно, помилково вважаючи, що діти автоматично продовжать читати, або що спільне читання може зробити дитину “лінивою”.

Цікаво, що третина батьків (33%) хотіли б мати більше часу для читання своїм дітям. Водночас, кількість батьків, які вважають, що їхні діти мають забагато шкільних завдань для читання книг, зросла майже вдвічі з 2012 року (з 25% до 49%).

Позитивним моментом є те, що 44% опитаних батьків погодилися з твердженням: “читання книжок моїй дитині змушує мене відчувати себе ближчим до неї”.

Елісон Девід наголошує на важливості регулярного читання: “Гарна новина полягає в тому, що коли дітям часто читають, вони дуже швидко полюблять це і самі зможуть читати. Діти, яким читають щодня, майже втричі частіше обирають самостійне читання порівняно з дітьми, яким читають лише щотижня вдома. Ніколи не пізно почати або відновити читання з дітьми”.

Результати цього дослідження з’явилися на тлі публікації Асоціацією видавців пропозицій щодо відродження задоволення дітей від читання. Звіт, зокрема, рекомендує Міністерству освіти приділяти пріоритет читанню для задоволення в навчальній програмі, а також забезпечити вчителям доступ до навчання з питань викладання текстів різноманітних авторів.

Ці дані є важливим сигналом для батьків, педагогів та видавців, підкреслюючи необхідність переосмислення підходів до заохочення читання серед дітей та усвідомлення його не лише як навчальної навички, а й як джерела задоволення та важливого інструменту для зміцнення родинних зв’язків.

Головне фото: Dreamstime

Джерело: The Guardian

Читайте також, Місяць без алкоголю: як британці дбають про здоров’я

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Зеленський не дає гарантій безпеки Москві 9 травня

Президент України Володимир Зеленський різко розкритикував оголошене Володимиром Путіним "триденне перемир'я" на Дні пам'яті та...

“Окупована спадщина”: яким буде Всесвітній день вишиванки 2025

У 2025 році День вишиванки — одне з найтепліших та найвизначніших українських свят — відзначатиметься...

США та Україна підписали історичну угоду про надра: що передбачає документ

На тлі затяжної війни та критичної потреби в інвестиціях Україна і США уклали історичну угоду...

Секрети LinkedIn: як привернути увагу британських рекрутерів

LinkedIn став ключовою платформою для професійного нетворкінгу та пошуку роботи, особливо у Великій Британії, де...

Три роки неволі: у Лондоні проведуть акцію за звільнення українських полонених

Українські військовополонені та зниклі безвісти перебувають у російському полоні вже третій рік. Цієї неділі українці...

Українські працівники в США втрачають роботу через рішення Трампа

Поки війна змушує українців шукати прихисток по всьому світу, політичні зміни у США ставлять під...

У Британії вимагають постійного статусу для українців: ініціатива в парламенті

Без визначеного статусу багато родин у Британії опинилися на межі втрати житла, роботи й стабільного...

Що робити, якщо ви втратили PR-картку за межами Канади?

Втратити PR-картку під час подорожі може стати серйозною перепоною для повернення до Канади звичними видами...

Зустріч Зеленського та Трампа у Римі: ключові моменти

26 квітня президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп провели коротку зустріч у...

Українки в Техасі: як дві жінки об’єднують діаспору в Сан-Антоніо

У Сан-Антоніо, штат Техас, живе небагато українців, але це не завадило їм стати потужною силою....

Подібне до цього
Схоже

Translate »