Міністр оборони Британії: доля України – в руках Заходу

Дата:

2024 рік може стати визначальним у тому, як далі складеться доля України, і це значною мірою залежить від дій західних союзників. Про це міністр оборони Британії Грант Шаппс написав у своїй колонці для видання Politico, яка вийшла сьогодні. Публікуємо переклад тексту.

“2024 рік є ключовим перехрестям: найбільший демократичний рік в історії, коли майже половина населення світу йде на вибори, це також рік, який може вирішити долю живої демократії в Україні.

Ми знаємо, що Росія готова до війни на виснаження, незалежно від того, скільки десятків тисяч своїх громадян вона втратить, і що Москва витрачає все більше своїх ресурсів на триваючий конфлікт. Витрати президента Росії Володимира Путіна на оборону та безпеку вже досягнуть приголомшливих 40 відсотків бюджетних витрат країни. І Кремль підвищив ставку з початку року, посиливши інтенсивність своїх атак.

У світлі всього цього Україна зробила неймовірну роботу, давши відсіч своєму загарбнику. Вона повернула собі 50 відсотків території, вкраденої Росією, і відкрила морський прохід у Чорному морі.

Але Києву потрібна більша підтримка — і не лише з боку Сполученого Королівства. Наші союзники також повинні активізуватися.

Зі свого боку, Сполучене Королівство активізує свої зусилля щодо допомоги Україні, на початку цього місяця прем’єр-міністр Ріші Сунак зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським у Києві. І під час свого візиту Сунак оголосив про збільшення військової підтримки Сполученого Королівства до 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів — таким чином загальна військова допомога Британії перевищить 7 мільярдів фунтів стерлінгів.

Читайте також: Безпекова угода між Британією та Україною: аналізують українські експерти

Ці нові гроші включають 200 мільйонів фунтів стерлінгів на виробництво та закупівлю розвідувальних, ударних і морських безпілотників, завдяки чому Сполучене Королівство, яке було першою європейською країною, надіслало Україні протитанкову зброю, сучасні західні основні бойові танки та високоточні дальні ракет дальності — найбільший у країні постачальник безпілотників.

Що ще важливіше, під час своєї поїздки прем’єр-міністр підписав історичну Угоду між Великобританією та Україною про безпекову співпрацю. Ця угода офіційно закріплює підтримку у всьому, від обміну розвідданими та кібербезпеки до медичної та військової підготовки, закладаючи основи столітнього партнерства.

Повідомлення не може бути чіткішим: Сполучене Королівство займається цим надовго.

Але повідомлення, яке я надсилаю своїм колегам з Контактної групи з питань оборони України, полягає в тому, що вони також повинні вжити заходів.

За останні два роки Великобританія активізувала міжнародну спільноту. Вона об’єднала близько 11 країн, щоб допомогти навчити понад 34 000 українських новобранців тут, у Сполученому Королівстві — це частина 60 000 українського персоналу, який Британія підготувала з 2014 року.

Вона створила Міжнародний фонд для України, зібравши понад £ 750 мільйонів на закупівлю пріоритетного військового комплекту та ще один раунд тендеру, який розпочався вчора. Більше того, разом із Норвегією вона очолює Морську коаліцію, покликану повернути Україні відповідальність за свою безпеку в Чорному морі — і довгий список країн очікує на приєднання.

Однак ми повинні зберегти цей імпульс. І для цього нам потрібна більша дипломатична, економічна та військова підтримка.

Немає такого світу, в якому можна дозволити Путіну перемогти. Це не тільки підбадьорило б його, поставивши інших наших східноєвропейських союзників під приціл Росії, але й дало б сигнал Китаю, що все готове до захоплення.

Ніяких коливань бути не може. Без сидіння за огорожею. Не потрібно чекати, щоб побачити, звідки дме вітер. Путін вважає, що Захід можна виснажити. Він вважає, що нам бракує стратегічного терпіння. І ми повинні довести, що він неправий.

У цей великий рік демократії майбутнє України в руках Заходу. Ми не можемо їх підвести”.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

День пам’яті в Лондоні: українці поруч із британськими ветеранами (фото)

У самому серці британської столиці, біля Кенотафу на Вайтголлі, 8 травня відбулася особлива церемонія. У...

Британія підвищує вимоги для мігрантів: вільна англійська – обов’язкова

Якщо ви мрієте про життя у Британії, будьте готові серйозно вчити англійську. Лондон готує радикальні...

Біля Ізюма загинув сапер-доброволець із Британії

Він не був українцем за паспортом, але за покликом серця став на захист України. 40-річний...

Українці в Лондоні готують контрпротест проти російського “побєдобєсія” 9 травня

У п’ятницю, 9 травня, українська громада вийде в центрі Лондона на контрпротест проти чергового прояву...

Саскачеван урізає допомогу українським біженцям: що зміниться

У Канаді поступово зменшують підтримку для тих, хто втікав від російського вторгнення. Влада Саскачевану вирішила...

Викрадене дитинство: Лондон вимагає повернення українських дітей

"Кожна викрадена дитина — це викрадене майбутнє". В Палаті лордів офіційно стартувала масштабна кампанія #ReturnTheStolenChildren...

Як українці в Торонто відзначатимуть День вишиванки: головні події

У самому серці канадського мегаполіса українці готуються до свята, що об'єднує не тільки нації, а...

Українські військові зірвали оплески на параді в Лондоні (фото, відео)

Під оплески натовпу й погляди британських політиків — українські захисники пройшли центральною вулицею Лондона, нагадуючи...

Як українці в Британії можуть перевірити статус заявки на продовження візи за UPE

Із травня по червень 2025 року візова служба Великої Британії (UKVI) очікує рекордну кількість звернень...

Перший українець у США: підкорив Аляску та став легендою Америки

Уявіть собі Сан-Франциско кінця 19 століття. На головній вулиці, Market Street, відбувається зухвале пограбування. Жертвою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »