Квиток “від армії” за 35 тисяч: чому ідея “війни для бідних” не працює

Дата:

“Заплати і не йди на війну” – в Україні знову заговорили про можливість бронювання від мобілізації для військовозобов’язаних, залежно від їхньої зарплати чи суми сплачених податків.

Чому ця ідея може не спрацювати, пише журналіст, парламентський кореспондент Ярослав Конощук на УНІАН.

Наразі йдеться про можливість “відкупитись від війни” усім, хто офіційно отримує, щонайменше, 35 тисяч гривень. Крім того, дискусії ведуться щодо бізнесів, які сплачують підвищений військовий збір (у владних коридорах обговорюють суму від  шести до понад двадцяти тисяч гривень за одного заброньованого працівника).

Ця ідея далеко не нова. Ще у часи імперії Наполеона Бонапарта військо комплектувалося придатними до військової служби чоловіками 20-25 років.

Хто мав стати до служби визначав жереб. Однак існувала практика заміщення. Тобто, військовозобов’язаний міг виставити замість себе іншого рекрута і, в такому випадку, не йти до війська. Цією можливістю зазвичай користувалася знать, яка підкуповувала менш заможних. Врешті якраз вони і йшли до армії. Але був важливий нюанс – таке заміщення відбувалося лише за згодою сторін.

Сучасні ідеї “заплати і не йди на війну”, м’яко кажучи, не викликали ентузіазму ні у бізнесу, ні у суспільства. Українці креативу геть не зацінили. І масове сприйняття мобілізації як “війни для бідних”, певно, не сприятиме поповненню лав Збройних сил України.

Своєю чергою бізнес, ймовірно, і готовий був погодитися сплачувати за кожного заброньованого працівника. Однак, переважно, не більше ніж шість тисяч гривень. Можливо, за найбільш цінних, максимум, п’ятнадцять тисяч гривень. Але аж ніяк не двадцять (або навіть двісті тисяч гривень, які, свого часу, пропонувала нардепка Мар’яна Безугла).

Якщо ж ідея полягала в тому, щоб таким чином “висвітлити” зарплати (в умовах, коли працівників і так не вистачає, це могло бути логічним з боку держави – вивести з тіні те, що там досі перебувало), то вона, відверто, не злетіла…

Усе це не означає, що “економічне бронювання” – щось абсолютно погане.

Так, для того, аби фізично вижити, держава, зважаючи на незрозумілу ситуацію з прямою бюджетною підтримкою з боку США, потребує додаткових грошей. І шукає для цього різноманітні рецепти, в тому числі – можливість отримати кошти від бізнесу за бронювання працівників.

Так, додаткова мобілізація, плюс закупівля потрібного озброєння, плюс підвищення зарплат військовим, про яке нещодавно говорив президент України Володимир Зеленський – це мільярди гривень. Так, фронту життєво потрібен працюючий тил, якому потрібні працівники, а бронювання деяких з них не передбачено чинним законодавством…

Але той факт, що наразі ідея “купити квиток від армії” сприймається суспільством лише як ідея “війни для бідних”, означає, що державі, певно, слід змінювати критерії й шукати іншу “мотивацію”. Бо з такими підходами до рекрутингу війну не виграти.

Джерело: УНІАН

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

“Годинник цокає” для понад 100 тисяч українців у Канаді – The Star

Багато переміщених українців у Канаді зіткнулися з серйозними проблемами з отриманням необхідних документів. Про це...

Подібне до цього
Схоже

Translate »