Кожен п’ятий українець на Південному Сході Британії повернувся додому: дослідження

Дата:

Згідно з даними ВВС, п’ята частина українців, які прибули до графств Суррей, Кент і Сассекс у рамках візової схеми, повернулися до свого зруйнованого війною дому.

Повідомляється, що благодійні організації та депутати попередили про чималу кількість людей у Великобританії, які борються за житло та роботу за спеціальністю, а також про зменшення кількості охочих виступити спонсорами.

Сер Роджер Гейл, член парламенту графства Кент, сказав, що багато кваліфікацій, які мають українці, не визнаються у Великобританії. Це одна із причин, чому біженці повертаються в дім, “охоплений війною”.

Станом на 23 січня цього року південно-східний регіон прийняв 12 797 біженців за схемою «Дім для України», яка об’єднала тих, хто втікав, із британцями.

Суррей прийняв найбільше українців за цією схемою, за ним йде Кент, а Західний і Східний Сассекс увійшли до першої десятки. Однак розслідування BBC показало, що 20% цих прибулих повернулися в Україну.

Депутат-консерватор від Північного Танета, сер Роджер Гейл, сказав BBC, що багато репатріантів були «людьми-професіоналами», чия кваліфікація залишилася невизнаною у Британії, через що вони не могли працювати за обраною професією. Зокрема, він розповів про стоматолога з 16-річним досвідом роботи в Україні, який тепер хотів повернутися додому, бо не міг влаштуватись на бажану роботу.

За правилами Генеральної стоматологічної ради, стоматологи з кваліфікацією в Україні повинні складати іспит для практики у Великобританії.

«Нам потрібно довго і ретельно вивчити кваліфікацію, яку мають люди, і те, як ми можемо дозволити їм використовувати ці навички на нашу користь і на свою користь», — сказав сер Роджер.

Надія, українка, яка приїхала до Британії за цією схемою та проживає в Танеті, сказала: «В українців дуже сильна трудова етика, і тому глибоко соромно, коли роботу неможливо знайти або коли висококваліфіковані працівники можуть лише знайти базові ролі».

Лише третина тих, хто має візи Homes for Ukraine у трьох країнах, досі живе зі спонсорами. Інші ж, можливо, переїхали до приватного помешкання, до іншого графства або виїхали за кордон.

Балджіт Ніджхар з волонтерської групи «Українська допомога біженцям» каже, що доступ до приватного житла може виявитися складним для українців, оскільки багато агентств з оренди вимагають від людей підтвердити, що їхній річний дохід до сплати податків у 30 разів перевищує місячну орендну плату.

Крім того, багато українців сумують за домом, і це ще одна причина виїзду.

«У них вдома чоловіки, брати або літні батьки, які не змогли виїхати», — сказала вона.

Рада округу Кент заявила, що гранти на поповнення та готівка Leveling Up допомогли гостям переїхати в приватне помешкання.

«Фінансування районів на випадок непередбачених обставин також зменшило тиск на місцеві житлові бригади та бездомність», – додав речник.

Представник уряду сказав, що його пріоритетом є «забезпечення безпечного та безпечного притулку для тих, хто тікає від триваючого конфлікту, водночас забезпечуючи впевненість українців у Великобританії щодо їхнього майбутнього, оскільки війна триває».

«Ми надали додаткові 750 мільйонів фунтів стерлінгів через Житловий фонд місцевих органів влади для рад в Англії, щоб придбати або створити житловий фонд для розміщення українських сімей, які ризикують залишитися бездомними».

Раніше повідомлялось, що частина біженців у Британії ризикує залишитися без житла.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Гід по дитячих таборах у Британії: як обрати найкращий

Чим зайняти дитину, щоб літо було веселим, корисним і безпечним? Від шкільних таборів до пригод...

США виходять з війни в Україні? ЗМІ про призупинення постачання зброї

Як стало відомо напередодні, Пентагон тимчасово заморозив передачу частини важливого озброєння для України. Офіційно це...

Де зняти житло у Лондоні недорого в 2025 році: найвигідніші райони

Жити в Лондоні – мрія багатьох, але ціни на оренду часто змушують шукати компроміси. Офіційна...

“Ніколи не уявляла себе в Канаді”: історія еміграції українки за океан

Вона ніколи не уявляла себе в Канаді – аж поки війна не змусила залишити рідний...

Цифровий нотаріат: нова послуга МЗС для українців у світі

Відтепер українці в 40 країнах світу можуть оформити довіреність чи інші нотаріальні документи через дипустанови,...

Консульське обслуговування для українців у Монреалі: дата прийому в липні

Українці Квебеку можуть отримати важливі послуги без поїздки до Оттави – 5 липня у Монреалі...

Wimbledon: найкращі місця, де дивитися просто неба у Лондоні

Готуйте улюблений сендвіч, наповнюйте келих Pimm’s і ловіть сонце: з 30 червня Вімблдон повертається —...

Українцям у Британії дедалі частіше відмовляють у притулку

Все більше українців отримують відмову у наданні статусу біженця. Як повідомляє The Guardian, причина –...

Як українцям у Британії захистити свої права у разі дискримінації

Навіть у країні з усталеними правозахисними традиціями, як-от Британія, українці стикаються з упередженим ставленням, бюрократією...

Множинне громадянство: ризики для українців в окупації та за кордоном

Новий закон про множинне громадянство, який Верховна Рада ухвалила в червні, викликав бурхливу реакцію серед...

Подібне до цього
Схоже

Translate »