Як і чому студенти Гарварду вивчають українську мову: розповідь викладачки

Дата:

В одному з найкращих університетів світу – Гарварді – 15 студентів вирішили вивчати українську мову цього року. Це безпрецедентна кількість в історії цього вишу, поділилась президентка наукового товариства імені Шевченка у США Галина Гринь в інтерв’ю “Голосу Америки”.

Вона каже, що українська мова стала окремою навчальною програмою у Гарварді, а також з цього року діє літній інтенсивний курс із вивчення української мови. Нині кількість студентів, які виявили бажання вивчати українську, Галина Гринь називає “небаченим результатом”: кілька років тому таких було заледве 5-6. У той час, як російську вивчали пів сотні студентів.

Про те, що цікавить студентів в американських вишах про Україну, розповіла Голосу Америки Наталія Шпильова-Саїд, викладачка української мови кафедри слов’янських мов і літератур Гарвардського університету, яка викладає тут рік, із 2023-го.

Каже, що українську мову в Гарвардському університеті викладають з 1968 року. На сьогодні вона стає все популярнішою. Кількість студентів уперше збільшилася в перший рік повномасштабного вторгнення, у 2022 році.

“По-перше, кафедра славістики вирішила запровадити офіційний курс української мови, де пропонується програма трьох чітко визначених рівнів: базовий, середній та вищий, тоді як раніше українська мова пропонувалася лише у форматі занять-консультацій. Це один із важливих факторів, бо зараз студенти бачать українську як окрему дисципліну”, – розповідає Наталія Шпильова-Саїд про причини популяризації вивчення української мови.

“І, зрештою, вперше цього літа пропонуються курси української мови базового рівня саме з метою вивчення розмовної мови протягом літа. Ці курси діють як частина Гарвардської української літньої школи, де зараз навчаються 10 студентів”, – додала вона.

Хто вони – студенти, які вивчають українську в Гарварді?

За словами викладачки, студенти дуже різні. Є ті, які виросли в українських сім’ях у США чи Канаді, вони чули українську мову, але не спілкувалися на офіційному рівні. І з огляду на українське коріння вони хочуть пам’ятати і вивчати українську мову, тож продовжують це робити на середньому або вищому рівні.

“Є студенти, які почали вивчати російську, але після повномасштабного вторгнення вирішили вивчати українську мову з багатьох причин. І ці студенти також бажають досліджувати українське питання, вони серйозно цікавляться Україною. Для них Україна – це не лише країна, яка виборює своє існування, а країна, яка їх цікавить на доволі ґрунтовному рівні для професійних планів у майбутньому”.

“Також є студенти, які зацікавилися Україною після повномасштабного вторгнення, щоб зрозуміти, чому нація докладає таких неймовірних зусиль, аби вистояти у цьому протистоянні з росією”, – продовжує вона.

“Тішить те, що в усіх щире глибоке зацікавлення Україною, українським питанням. Є студенти, які цікавляться політикою, культурою, історією. Кожен бере від занять те, що йому потрібно. При цьому багато студентів намагаються відвідувати Україну, попри постійні обстріли, аби здобувати безпосередньо на місці певну інформацію для себе.

Щодо спеціальностей – це і дослідники з літератури, історії, культурології. Це і фінанси – економісти, які зацікавлені в тому, аби допомагати у відбудові України в майбутньому. Це і дипломати”, – розповіла Наталія Шпильова-Саїд.

Що викладають студентам Гарварду про Україну

Викладачка зауважила, що звертає увагу на те, які питання ставлять студенти про Україну.

“Середній рівень минулого року був надзвичайно сильний: ми дивилися різні відео, зокрема про історію України, Голодомор, Революцію на граніті й обговорювали це під час занять”, – уточнила Шпильова-Саїд.

І додала, що на вищому рівні студенти вже самостійно готуються до занять. Зокрема, наперед знайомляться з текстами сучасної літератури та знаходять проблемні питання у творах.

Слухачі лекцій вивчали вірші Вікторії Амеліної та Галини Крук, а також читали твори Івана Багряного.

“Студенти вищого рівня наприкінці курсу можуть долучатися до професійних розмов українською мовою, можуть читати лекції, можливо, трохи підготовлені заздалегідь, але все ж, а також вони вміють давати українською інтерв’ю”, – сказала викладачка.

Читайте також: Навчання в Гарварді: як вступити українцям і що для цього потрібно

Джерело: Голос Америки

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Подібне до цього
Схоже

Translate »