Новий iPhone — завжди очікувана подія. Але наступна модель може стати менш доступною, і причина не у нових функціях, а в політиці, розповідає ВВС із посиланням на газету The Wall Street Journal.
Тарифна війна Дональда Трампа загрожує гаманцю кожного, хто мріє про яблучний гаджет. Як пише WSJ, iPhone — це не просто продукт Apple, а результат міжнародної співпраці. Компоненти постачаються з різних куточків світу, а головна база збирання — Китай. Саме там роками відточували майстерність виготовлення смартфонів на рівні індустріального мистецтва.
Тож ідея Трампа повернути виробництво до США виглядає радше гаслом, ніж реальною стратегією. Адже «перенесення збирання iPhone до США — це не тільки дорого, але й складно», зазначає видання.
Скільки коштує зробити iPhone?
У США ціна iPhone 16 Pro з 256 ГБ пам’яті стартує з $1 100. За даними аналітика TechInsights Вейна Лема, матеріали на такий пристрій коштують близько $550, а якщо врахувати збирання та тестування — загалом приблизно $580. Таким чином, Apple має доволі значну маржу.
Однак нові тарифи, що пропонує Трамп, можуть серйозно змінити баланс.
Якщо 54% мит на китайські товари набудуть чинності, собівартість пристрою виросте приблизно до $850.
І тут Apple постає перед вибором: скоротити власний прибуток чи підняти роздрібну ціну.
Apple поки утримується від офіційних коментарів. Проте експерти називають ймовірність перегляду цін на iPhone досить високою.
Очікується, що Apple спробує пом’якшити удар по кишенях покупців, натиснувши на постачальників компонентів, аби ті знизили свої ціни. Також не виключено, що компанія візьме частину витрат на себе.
Збирати iPhone у США? Це майже фантастика
Хоч Трамп і мріє повернути Apple до американської землі, експерти сумніваються у доцільності такого кроку. Бартон Крокетт з Rosenblatt Securities називає це “титанічним завданням”, яке вимагатиме не місяців, а років.
Навіть якщо Apple почне збирати iPhone у США, вона однаково буде змушена імпортувати більшість компонентів. А це — все ті ж мита.
За словами Лема, зараз збирання одного iPhone у Китаї коштує $30. У США ця цифра може зрости вдесятеро — до $300.
“А якщо кожен компонент — від дисплея до внутрішнього сховища — виготовлятиметься в США? Так, тоді це буде телефон за мільярд”, – додає The Wall Street Journal.
Нині компанія продовжує диверсифікувати виробництво. Все більше моделей iPhone виготовляються в Індії, iPad та AirPods — у В’єтнамі, а деякі Mac — у Таїланді. Це не тільки економічно вигідно, а й зменшує залежність від Китаю. Ще один потенційний напрям — Бразилія: на її продукцію діє мито лише 10%.
Читайте також: Дешевий iPhone і не тільки: 5 ґаджетів, які Apple покаже навесні 2025 року