Спеціальний представник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог готується до важливого візиту до Києва, який відбудеться вже цього тижня і триватиме три дні.
Цей приїзд може мати значний вплив на українсько-американські відносини, особливо в контексті останніх подій, пов’язаних із мирним процесом між Україною та росією.
Маршрут візиту та можливі зустрічі
Відповідаючи на запитання журналіста “Інтерфакс-Україна” в Брюсселі, Келлог підтвердив, що 18 лютого він відвідає Варшаву, а вже наступного ранку, 19 лютого, прибуде потягом до Києва. Він зазначив, що це не перший його візит до України і що він планує провести три дні в країні.
Головним питанням залишається зустріч із президентом Володимиром Зеленським. За словами спецпредставника, програма його візиту ще уточнюється.
“Що стосується поїздки в Україну, то поїздка ще на стадії завершення, тобто чи я туди поїду, відповідь – так. Чи буде у мене можливість зустрітися з президентом Зеленським? Відповідь – так. Я буду там три дні, і я не вперше буду в Україні”, – сказав спецпредставник.
Додамо. що президент Зеленський запропонував Кітові Келлогу відвідати лінію фронту. Проте наразі не відомо, чи включено цей пункт у програму візиту, оскільки вона ще остаточно не узгоджена.
“Ми чекаємо Келлога. І у нас була така домовленість, що він приїде до нас 20 числа, буде дві доби і може буде більше. І я хочу поїхати з ним на фронт, і він поїде зі мною на фронт. Я думаю, що він не відмовить. Я хочу, щоб він вивчив всі питання, деталі, щоб він поспілкувався, передусім, з дипломатами, але й з військовими, щоб він це побачив на різному рівні”, – сказав глава України під час відеоконференції в ОАЕ з представниками медіа, пише DW.
Позиція США щодо мирного процесу
Напередодні візиту, 17 лютого, Келлог зробив важливу заяву щодо потенційного мирного врегулювання між Україною та hосією. Він наголосив, що жодна країна не буде нав’язувати Україні мирну угоду.
“Він (Зеленський – ред.) і народ України ухвалять це рішення”, – сказав Келлог, коментуючи можливу роль США в мирному процесі.
17 лютого президент Зеленський висловив розчарування тим, що Україна не була запрошена до участі в переговорах між США та hосією, які мають відбутися 18 лютого в Ер-Ріяді. Глава держави наголосив, що будь-які угоди без участі України не можуть бути визнані: “Ми не можемо визнавати… жодних угод про нас без нас”.
Візит Кіта Келлога до Києва може пролити світло на позицію США щодо українського питання та надати більше ясності стосовно подальшої стратегії Вашингтона у підтримці України.
Читайте також: “Це була дуже дивна угода”: чому Зеленський відмовив Трампу в підписанні договору про рідкоземельні ресурси