“Без підтримки Заходу війна в Україні закінчиться через 15 днів”, дозволів на далекі удари від США не буде, членство у НАТО – туманне, проте Україна може провести контрнаступ наступного року. Про ці та інші новини вихідних читайте в нашому дайджесті.
“Багато людей хочуть, щоб війна закінчилася якнайшвидше”, – Боррель
Якщо західні союзники припинять підтримувати Україну, війна закінчиться через 15 днів – перемогою путіна. Про це заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, пише видання 20minutos.
Боррель зазначив, що багато людей хочуть, щоб війна закінчилася якнайшвидше, насамперед самі українці, проте важливо те, як вона закінчиться. Тому, за його словами, союзники мають зробити все можливе, щоб, коли настане час переговорів із росією, Україна могла вести їх “на умовах, сприятливих для суверенітету і територіальної цілісності”.
“Якщо ми перестанемо підтримувати Україну, через п’ятнадцять днів війна закінчиться і путін досягне своїх цілей. Але чи хочемо ми цього для українців і для безпеки самих себе, європейців?”.
Чи дійсно НАТО готується до вступу України?
1 жовтня колишній прем’єр Нідерландів Марк Рютте став генеральним секретарем НАТО. Того ж дня він оголосив, що одним з трьох пріоритетів для роботи на посаді буде підтримка України, і пообіцяв наблизити вступ України до Альянсу, зазначає “Європейська правда”.
За два дні Рютте вже був із першим на новій посаді візитом до Києва, що в міжнародних відносинах завжди сигналізує про позицію чи наміри. На жаль, публічні сигнали від нового генерального секретаря обмежилися символізмом, хоча Рютте свого часу здобув славу політика, що вміє та любить робити гострі заяви. Натомість у коментарі про рух України до членства – обмежився загальними фразами, що не містили новин, йдеться в статті.
“Утім, це не означає, що тут немає руху. Можливість запрошення Україну до Альянсу зараз дійсно обговорюється всерйоз. Але непублічно. Цю інформацію довгий час тримали у таємниці, але після зливу до американських ЗМІ про те, що навіть Білий дім почав прихильно ставитися до цієї ідеї, обговорення цієї ініціативи визнають і у Києві, і в державах-партнерах.
І немає жодних сумнівів, що на полях зустрічі у форматі “Рамштайн”, яка відбудеться 12 жовтня у Німеччині, це питання також обговорюватимуть. Це одна з причин, чому Контактна групи з питань оборони України збирається на зустріч на рівні лідерів, у тому числі за присутності президента США – до речі, це відбудеться уперше за час існування формату”, – відзначає автор тексту.
Україна може отримати на “Рамштайні” якусь іншу допомогу, – WP
Щодо Рамштайну, Washington Post пише, що Україна може отримати нову допомогу на засіданні Контактної групи, але США все ж не знімуть обмеження на дальність ракетних ударів.
Видання зазначає, що наступного тижня президент Володимир Зеленський матиме ще один шанс представити план перемоги на засіданні Контактної групи на рівні лідерів, яке відвідає президент США Джо Байден.
За словами дипломата, після того, як Зеленський не домігся скасування ракетних обмежень, Київ може отримати якусь іншу допомогу. Зокрема, країни НАТО розглядають способи надання Україні більш конкретних кроків для майбутнього членства в Північноатлантичному альянсі. Але навряд чи йдеться про прискорений вступ, на якому наполягає Україна.
На думку західних чиновників, навряд чи Білий дім зараз ухвалюватиме непопулярні рішення, щоб не нашкодити президентській кампанії Камали Гарріс.
У 2025 Україна зможе почати новий контрнаступ, — The Times
Імовірно, Україна наступного року зможе розпочати новий масштабний контрнаступ у війні проти російської армії завдяки техніці, яку вона отримує від країн-партнерів, і новим військовим підрозділам, що формуються в процесі мобілізації. Про це пише американське видання The Times.
Крім того, Україна, вважає видання, ймовірно, отримає дозвіл на використання далекобійних американських ракет ATACMS і британських Storm Shadow проти військових цілей на території країни-агресора.
Однак навіть без їхнього застосування ЗСУ активно використовують свої власні ракети та безпілотники в кампанії проти російських складів боєприпасів. І це приносить свої плоди, зазначили в The Times.
Україна, як зазначається, стикається з проблемами мобілізації військовозобов’язаних, але розширюється західне виробництво боєприпасів, а допомога союзників спрямовується на розвиток оборонно-промислового сектора країни.
Читайте також: росія окупувала Вугледар, наступний – Покровськ? Огляд іноземних ЗМІ