“Був сміливою душею”: історія британського військового, який загинув в Україні

Дата:

У зоні бойових дій в Україні загинув британський військовий, 24-річний Ліам Лав. Про це пише ВВС.

Він виріс у Ковентрі та служив у Королівському англійському полку та допомагав навчати українських призовників після російського вторгнення в лютому 2022 року.

Його батько розповів, що три тижні тому отримав звістку про загибель сина: він загинув під час мінометного обстрілу в Лимані на Донеччині.

Майкл Лав сказав, що його син був сміливим і рішучим. Коли почалось повномасштабне вторгнення, це, за словами чоловіка, сильно вплинуло на Ліама, і він залишив британську армію на початку цього року, щоб поїхати в Україну воювати.

«Дзвінок, на який я сподівався, що мені ніколи не доведеться відповідати»

Ліам подружився з українськими бійцями, які приїхали на навчання до Великобританії.

«Навчання було надто коротким, тому що чоловіків потрібно було повернути в Україну якомога швидше. Ліам подружився і підтримував з ними зв’язок, коли вони повернулися в Україну, але багато було вбито», – розповів батько військового.

«Він дав мені відчути, що він хоче бути більш залученим, але я ніколи не думав, що така участь одного дня призведе його до того, що він дійсно перетне кордон з Україною. Він співпереживав українському народу та його тяжкому становищу, і я думаю, що він відчував, що недостатньо приділяв українським новобранцям під час навчального процесу. Тому він хотів вийти і допомогти їм звільнитися від того, що росіяни робили в той час».
Ліам Лав під час служби в Україні. Архівне фото

Ліам сказав батькам, що залишає британську армію минулого Різдва, але лише пізніше вони дізналися, що він планує поїхати в Україну в травні.

«Моя реакція була такою, що я пишався тим фактом, що він збирався зайняти таку позицію, але я також добре усвідомлював небезпеку, яку цей конкретний конфлікт завдасть комбатантам, – сказав Майкл. – Для Ліама було дуже ясно, що очікувана тривалість життя невелика, тому я боявся за нього, ми боялися за нього, але він був твердо налаштований на те, що він збирався зробити, і пішов. Ми випили останій кухоль, міцно обійняли одне одного, а потім попрощалися».

Ліам підтримував регулярний зв’язок зі своїми батьками, повідомляючи їм щоразу, коли повертався з бойових завдань на передовій. У вересні він отримав поранення від осколків артилерійського снаряда, і Майкл сказав, що вони «оминули тему» ​​повернення Ліама додому.

«Але він був непохитний, що його особиста місія не була виконана, і коли він буде готовий повернутися до бою, він це зробить; отже, він це зробив. Він вірив у те, що робив», – додав батько хлопця.

9 жовтня у Майкла задзвонив телефон. Це був солдат, який воював разом з Ліамом, і сказав, що їхній син убитий.

«Це був дзвінок, на який я сподівався, що мені ніколи не доведеться відповідати, молився, що мені ніколи не доведеться відповідати, і, чесно кажучи з вами, я насправді намагався тримати в пам’яті, що цього не станеться»

«Під час одужання він сказав мені: «Я повертаюся, але побачу тебе на Різдво», тому він був упевнений, що він доживе принаймні до Різдва, і ми будемо побачив його знову, але цього не сталося».

Протягом останніх трьох тижнів родина отримувала повідомлення зі співчуттями від людей з України, які знали Ліама. Майкл сказав, що ці повідомлення дуже втішили його дружину Лотарингію. Вшанування хоробрості сина, його особистості та поваги до його професіоналізму як солдата в іноземній армії викликало у Майкла велику гордість.

«Я хочу, щоб про нього пам’ятали, що він дійсно вірив у те, що він робив, і, незважаючи на незручності битви, війни, його рішучість довести це до кінця, я хочу, щоб це залишилося його довговічною спадщиною. Він хотів, щоб його запам’ятали простою цитатою: «Те, що ми робимо в житті, відлунює у вічності», і це відгукнеться зі мною. Він був просто сміливою душею», – сказав батько.

Читайте також: З Волл-стріт на фронт: історія медикині, яка покинула США заради “Госпітальєрів”

Джерело: ВВС

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

Подібне до цього
Схоже

Волонтерство, мистецтво і нове життя: історія українки в Канаді

Анна Завийборода, фронтвумен гурту "Теорія Інших", фотографиня, художниця та...

Американські продукти: що варто обов’язково спробувати у США

Є поширена серед наших співвітчизників думка, що американці не...

Історичні курйози: що могло піти не так на британських коронаціях

Здавалося б, коронація — чітко спланований захід, де неможливі...

“Насправді все настільки тривіально”: співак про Британію

Блогер та український оперний співак з України розповів про...
Translate »