Погода — найважливіша частина життя британців. Більш того, вона впливає на життя соціуму і на ваше особисте життя, хоча це вплив, м’яко кажучи, дещо збільшено. Однак людині, яка переїхала жити у Великобританію, доведеться включити погоду у свою повсякденну життя. І не тільки як умови перебування поза приміщенням.
Дощ? Киньте! У Бергені, в іншому місті Норвегія, дощі йдуть близько 300 днів на рік, тоді як у Лондоні більше 250 днів без дощу. Вітер? Виїжджайте на океанське побережжя до Португалії або на Адріатику у сезон трамонтану, а британський вітер покаже вам дитячим лепетом. Вологість? Великобританія не входитиме навіть до топ-10 найбільш вологих країн Європи. Літня спека? Помилуйте! Порівняйте з тим, що кожного року відчувають жителі Південної Європи та Балкан. Непередбачуваність та мінливість? Розкажіть про це островам чи мешканцям прибережних зон Голландії. Ну і, нарешті, як ми знаємо, британці практично ніколи не стикаються зі справжніми морозами. Чи варто тоді демонізувати британську погоду?
Так, справді, британська погода, якщо порівняти з континентальною Європою, досить середня за всіма показниками. Пишатися особливо нема чим. Однак існує кілька факторів, завдяки людині, що живе у Сполученому Королівстві, яка ніколи не залишається поза погодним контекстом.
По-перше, погода тут із характером. Ми добре знаємо, що вона здатна доставити небагато неприємностей.
По-друге, британці використовують невеликі розмови як основний інструмент соціалізації, а погода як тема лише не найкраще підходить для таких розмов.
По-третє, справа не обмежується поверхневими розмовами: оскільки погода давно і давно ввійшла в британську культуру, вона постійно згадується в новинах і використовується в маркетингу. Висновок: вам від погоди не прикритися.
Так чи інакше, людини, яка освоїлася жити у британському кліматі, нескладно дізнатися за одним лише зовнішнім виглядом. Ми зібрали двадцять ознак, за якими можна з упевненістю судити, що ви прийшли до британської погоди. Скільки ви нарахуєте у собі?
- Цифри градусів вам нічого не кажуть
Зазвичай людині достатньо знати, скільки на вулиці градусов і наскільки сонячно і сухо, але ви давно поняли, що читати прогноз — це не про температуру. І навіть не про «відчуття». У залежності від того, в якому кутку країни ви живете, ви уважно дивіться швидкість і напрямок вітру, а також почасову ймовірність осадків і кількість влаги, яка повинна випасти. В окремих частинах країни вас цікавить, як протягом дня змінюється вологість. Ви точно знаєте, що саме від цих значень залежить ваше самопочуття на вулиці. Ви також добре розумієте, яка одяг вам потрібна.
2. Ви опираетесь на прогноз тільки наполовину
Нікого не довіряти — явна ознака параної, але тільки не щодо прогнозу погоди в Британії. Цілком ймовірно, що метеорологи з шкіри фон лізуть, щоб створити видимість впевненості у завтрашньому дні, однак вони досі не боги. На жаль, досвід показує, що прогнози в цілому виправдовуються на пару-трійку днів уперед, так і це не завжди. Тому ви найчастіше орієнтуєтеся на годинні дані та важливі попередження про негоду (жовте, жовте або червоне сповіщення), при цьому включаючи власну інтуїцію та довіряючи її в тій же мірі, що і прогнозам. Вам все одно не вдається досягти стовідсоткового попадання, однак є важливий побічний результат: ви розвиваєте інтуїцію.
- Два плюс два на кожен день
У багатьох випадках ви постійно носите з собою по дві речі, здатні захистити вас від дощу та від сонця. Зрозуміло, це парасолька, а до неї ще й тонкий дощ, який легко покласти у крихітний чохол, на випадок дощу та вітру, коли парасолька не врятує. Якщо раптом припече, у вас при собі є сонцезахисні окуляри (іноді навіть не при собі, а на собі, як би похмуро не було) і сонцезахисний крем з SPF 50, адже сонце, надумай його глянути, вміє так жорстко обійтися з блідошкірими британцями!Ви у всеоружії.
- Парасолі – видаткова частина бюджету
Парасолькам не дарма присвячена чимала частина тексту, оскільки ви згадуєте про нього ще, чим вам хотілося б набагато більше. Однак парасольки мають властивості ламатись і пропадати. Один ви залишили в пабі, іншу вивернуло вітер на визнанку, і вам прийшло докласти зусиль, щоб впхнути його в урну, третій зачепивши спицей за козирок будинку, четвертий ви продовжили сусідці ось уже півтора року тому. У підсумку вам прийде купити нову парасольку. А потім ще один, бо перший ви залишили вдома, коли вас на півдорозі застала злива. Одним словом, у вас завжди кілька парасольок. Ви навіть не можете знати скільки саме. До речі, британські марки парасольок, що відрізняються особливою міцністю, — Fox Umbrellas та James Smith & Sons Umbrellas (від 70 фунтів за найпростішу модель).
- 50 відтінків дощу та мокрого снігу
Ви вмієте безпомилково вибирати укриття від дощуЯкщо негода застала вас зненацька, ви, особливо не роздумуючи, з усіх найближчих арок, навісів і карнизів вибираєте ту, під якою вам дістане менше вологи та вітру. Можливо, ви не зможете відповіді на питання, чому ви вибрали не найближчий і не найбільший навіс,— просто ви підзвісно сумуєте всі фактори і на автоматі приймаєте вірне рішення. Дивлячись з під укриття, ви автоматично відзначаєте, що люди, які зробили альтернативний вибір, явно помилилися. Переваги досвіду все ж таки важко переоцінити.
6.Водонепроникність – часовий фактор
Ваш досвід дізнався про те, що непроможність одягу та взуття не є характеристикою їх, а поточним станом і вимірюється в годинах, а в окремих випадках в хвилинах. Іншими словами, в тому або в цьому комплекті одягу та взуття ви забезпечуєте надійність на X або Y годин і розраховуєте, чи вистачить вам цю годину, щоб виконати заплановані завдання. Більше того, вам не потрібно напружуватися, щоб сказати, скільки годин зберігає сухість будь-якого предмета вашого гардеробу. Купуючи нові речі, ви ще в магазині приблизно розумієте, на що можете розраховувати в сенсі непроможності, і це є одним із критеріїв вибору.
Якісну непромокальну одежу та взуття ви шукаєте в таких марках, як Barbour, Quiksilver, Rip Curl, Hunter, Lyle&Scott, Henri Lloyd та Joules.
Джерело:kommersant.uk
Читайте також, Де їдять британці: рейтинг найпопулярніших ресторанів