Американець у Суджі – про місцевих, які говорять українською і не люблять путіна

Дата:

Західні журналісти, яким вдалось потрапити на територію російського міста Суджа, що перебуває під контролем ЗСУ, діляться своїми враженнями від подорожі.

Голос Америки поспілкувався з Джейсоном Джеєм Смартом, кореспондентом The Kyiv Post, який багато років живе в Україні, а днями відвідав Суджу. За його словами, найбільше його вразило ставлення місцевих мешканців до путіна та те, якою мовою вони спілкуються.

Він із колегами зміг побувати в кількох різних населених пунктах Курської області, які перебувають під українським контролем, включно з містом Суджа, в супроводі українських військових.

Джейсон розповів, що розмовляв з кількома людьми, яких зустрів на вулиці, і “вони або відповідали українською, або вони пропонували перейти на українську”.

“Насправді це дуже смішно. Але великою іронією для мене було те, що солдати, які нас супроводжували були російськомовними. Мій колега виключно спілкується українською. І тут ситуація коли люди на вулицях в росії розмовляють виключно українською, а українські солдати російською. Я подумав, що це просто неймовірно”, – ділиться він.

Він відмітив ще кілька речей щодо місцевих. По-перше – всім, кого зустрів Джейсон, за 65 чи 70 років. За його словами, люди здавались обуреними тим, що російський уряд не зробив нічого для них.

“путін покинув їх. Дуже важливо відзначити, що люди, з якими ми спілкувалися, відкриті, і не боялися говорити з нами. Вони не звертали в інший бік, коли побачили нас, навіть коли я стояв з українськими солдатами. Отже, якби вони їх боялися, вони б уникали їх або були б обережнішими з тим, що говорили. Але вони були досить відкритими, досить розслабленими, наскільки я міг зрозуміти, вони нічого не боялися”, – відмітив журналіст.

Джейсон каже, що після спілкування з місцевими жителями дійшов висновку, що не тільки в Курській області, але й в решті росії наростає невдоволення владою. Війна путіна матиме дуже згубні наслідки для всієї росії, наголошує він.

“Наскільки я розумію чи інтерпретую почуте – вони загалом вважають війну помилкою. До такого дійшло через рішення путіна – кажуть вони. Коли я спитав в одного – думаєте путін забув про вас, він сказав: “Так, але я не можу сказати, що насправді коли-небудь думав про нас. Його не хвилювало, що з нами станеться”.

Журналіста запитали, як виглядає нині Суджа. На що він відповів: “Я був в українських містах, які були окуповані Росією, вони повністю зруйновані. Суджа натомість не була знищена. Багато будівель зазнали певних ушкоджень, кульові отвори на стінах, міська адміністрація була суттєво атакована. Але більшість будівель окрім, можливо, розбитих вікон мали добрий вигляд. Я не помітив жодного знищеного цивільного будинку. Не бачив ознак того що цивільних атакували”.

Він також вважає, що влада США зробила помилку, забороняючи українцям бити далекобійним озброєнням по території рф: “Слухайте, ніякої ескалації не було. Не сталось ядерної війни через операцію в Курську, а ці обмеження, які ми встановили, просто коштували життів українських солдатів”.

Джейсон також висловив думку, що Україна має намір залишатися там, на території Курщини дуже довго, і зробить все можливе, щоб російська сторона просто не змогла повернути регіон в найближчій перспективі.

Читайте також: Українці мають шалену перевагу: Валерій Яковенко з DroneUA про бізнес у США

Джерело: Голос Америки

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Британія може подовжити візи українцям ще на 18 місяців

Після трьох років війни тисячі українців, які знайшли прихисток у Великій Британії, нарешті отримали позитивний...

Четверо українців увійшли до списку найбагатших іммігрантів у США

У 2025 році журнал Forbes оприлюднив щорічний рейтинг найбагатших іммігрантів США – і цього разу...

Від вареників до квасу і ролів: як українці почали домашній бізнес у Шотландії

Від домашніх українських вареників до власного бренду суші й домашнього квасу — ця родина з...

Зеленський підписав закон про множинне громадянство: що тепер зміниться

Україна відкриває нову сторінку для мільйонів своїх громадян за кордоном та тих, хто хоче пов’язати...

Чемпіон Усик відкрив відновлену мозаїку “Боривітер” у серці Лондона

Прямо перед своїм головним поєдинком із Данієлем Дюбуа, український чемпіон світу з боксу у надважкій...

Як у Британії працює UBWIS club – перша бізнес-спільнота для українок

Коли Анна Андрієвська разом із дітьми переїхала до Шотландії, вона й уявити не могла, що...

Найкращі пляжі Британії 2025: лідери по регіонах

Від затишних заток Шотландії до драматичних скель південного узбережжя - британське літо 2025 кличе на...

Історія Honeyland: як український мед підкорює Британію

Шлях киянки Марини Георгієвої та її сім’ї до Британії розпочався, як і в більшості українців...

У Британії триває кампанія з вимогою постійного статусу для українців

Британія стала тимчасовим домом для тисяч українців, які рятуються від війни. Та що далі? Тимчасовий...

Чому не можна їхати з Британії, чекаючи рішення по UPE: пояснюємо ризики

Чимало українців у Британії зараз подають заявки на Ukraine Permission Extension (UPE) – продовження дозволу...

Подібне до цього
Схоже

Translate »