Альберта хоче більше українських біженців через дефіцит робочих рук

Дата:

На тлі заяв канадського міністра імміграції про скорочення кількості тимчасових жителів та рішення не продовжувати українцям дозвіл на перебування влада Альберти навпаки хоче більше українських біженців, щоб заповнити робочі місця.

Як пише the Globe and Mail, прем’єрка Альберти Даніель Сміт заявила, що федеральні імміграційні обмеження підривають здатність її провінції заповнювати робочі місця, розвивати економіку та допомагати тим, хто тікає від насильства в зруйнованій війною Україні.

У середу Сміт закликала уряд прем’єр-міністра Джастіна Трюдо негайно подвоїти до 20 000 кількість виділених Альберті місць у рамках Номінальної програми провінцій і додати 10 000 на додаток до цього для евакуйованих з України.

Сміт сказала, що Оттава надала Альберті 9750 місць на 2024 рік, і це не відповідає тому, що є справедливим і необхідним.

«Ми хочемо запропонувати довгострокову стабільність, а також впевненість усім новоприбулим, які вирішили оселитися в Альберті, — сказала Сміт журналістам. — Оттава заважає нам це зробити. Ми стурбовані тим, що це ще один приклад втручання федерального уряду в юрисдикцію нашої провінції».

За словами міністра, Оттава повинна дозволити Альберті розвивати свою економіку і, як наслідок, сприяти розвитку національної економіки, водночас надаючи гуманітарну допомогу тим, хто тікає від російського вторгнення.

«З такою кількістю українських біженців, які прибувають саме в той час, коли ми маємо дефіцит робочої сили, обмеження Оттавою нашої можливості пропонувати постійне проживання не має особливого сенсу», – додала вона.

Міністр сказала, що після російського вторгнення до Альберти приїхало 57 000 українців, і провінція прийматиме більше.

«Стабільність та економічні можливості Альберти пропонують нам такий необхідний захист від хаосу та небезпеки в Україні. І обіцянка кращого життя тут, серед дружніх жителів Альберти, є найкращим подарунком, який ми можемо запропонувати їм у цей неймовірний час», — зауважила вона.

Федеральна програма призначає людей для постійного проживання в Альберті, якщо вони мають навички, щоб заповнити нестачу робочих місць або планують відкрити бізнес.

Служба імміграції, біженців і громадянства Канади розглядає заявки на постійне проживання, а федеральний уряд також приймає остаточні рішення.

У листі до Трюдо Сміт сказала, що поточну цифру 9750 було введено без попередження. За її оцінками, 90 відсотків українських біженців в Альберті шукатимуть постійне місце проживання.

На думку Сміт, обмеження не має економічного сенсу, враховуючи, що в Альберті проживає 12 відсотків населення, але вона лідирує в країні за чистим зростанням зайнятості.

«Альберта продовжує залишатися економічним двигуном Канади», — написала Сміт.

«Рішення про розподіл асигнувань Альберти на 2024 рік означає скасування попередніх зобов’язань федерального уряду та негативно впливає на здатність Альберти розвивати та диверсифікувати свою економіку».

Федеральна канадсько-українська програма дозволу на екстрені поїздки завершилася минулого літа, але власники віз мають прибути до Канади до кінця березня 2024 року.

Днями федеральний міністр імміграції Марк Міллер повідомив, що за програмою в Канаді буде близько 300 тисяч українців. Тих, хто хоче залишитися, заохочують подавати заявки через регулярні імміграційні потоки, хоча багато хто каже, що вони не відповідають вимогам.

Міллер заявив, що його країна не планує продовжувати термін дії програми зі спрощеного прийому українських біженців (CUAET). Але він все ще має намір зберігати «гнучкість», аби реагувати на події в Україні.

Джерело: the Globe and Mail

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Гід по дитячих таборах у Британії: як обрати найкращий

Чим зайняти дитину, щоб літо було веселим, корисним і безпечним? Від шкільних таборів до пригод...

США виходять з війни в Україні? ЗМІ про призупинення постачання зброї

Як стало відомо напередодні, Пентагон тимчасово заморозив передачу частини важливого озброєння для України. Офіційно це...

Де зняти житло у Лондоні недорого в 2025 році: найвигідніші райони

Жити в Лондоні – мрія багатьох, але ціни на оренду часто змушують шукати компроміси. Офіційна...

“Ніколи не уявляла себе в Канаді”: історія еміграції українки за океан

Вона ніколи не уявляла себе в Канаді – аж поки війна не змусила залишити рідний...

Цифровий нотаріат: нова послуга МЗС для українців у світі

Відтепер українці в 40 країнах світу можуть оформити довіреність чи інші нотаріальні документи через дипустанови,...

Консульське обслуговування для українців у Монреалі: дата прийому в липні

Українці Квебеку можуть отримати важливі послуги без поїздки до Оттави – 5 липня у Монреалі...

Wimbledon: найкращі місця, де дивитися просто неба у Лондоні

Готуйте улюблений сендвіч, наповнюйте келих Pimm’s і ловіть сонце: з 30 червня Вімблдон повертається —...

Українцям у Британії дедалі частіше відмовляють у притулку

Все більше українців отримують відмову у наданні статусу біженця. Як повідомляє The Guardian, причина –...

Як українцям у Британії захистити свої права у разі дискримінації

Навіть у країні з усталеними правозахисними традиціями, як-от Британія, українці стикаються з упередженим ставленням, бюрократією...

Множинне громадянство: ризики для українців в окупації та за кордоном

Новий закон про множинне громадянство, який Верховна Рада ухвалила в червні, викликав бурхливу реакцію серед...

Подібне до цього
Схоже

Translate »