Альберта хоче більше українських біженців через дефіцит робочих рук

Дата:

На тлі заяв канадського міністра імміграції про скорочення кількості тимчасових жителів та рішення не продовжувати українцям дозвіл на перебування влада Альберти навпаки хоче більше українських біженців, щоб заповнити робочі місця.

Як пише the Globe and Mail, прем’єрка Альберти Даніель Сміт заявила, що федеральні імміграційні обмеження підривають здатність її провінції заповнювати робочі місця, розвивати економіку та допомагати тим, хто тікає від насильства в зруйнованій війною Україні.

У середу Сміт закликала уряд прем’єр-міністра Джастіна Трюдо негайно подвоїти до 20 000 кількість виділених Альберті місць у рамках Номінальної програми провінцій і додати 10 000 на додаток до цього для евакуйованих з України.

Сміт сказала, що Оттава надала Альберті 9750 місць на 2024 рік, і це не відповідає тому, що є справедливим і необхідним.

«Ми хочемо запропонувати довгострокову стабільність, а також впевненість усім новоприбулим, які вирішили оселитися в Альберті, — сказала Сміт журналістам. — Оттава заважає нам це зробити. Ми стурбовані тим, що це ще один приклад втручання федерального уряду в юрисдикцію нашої провінції».

За словами міністра, Оттава повинна дозволити Альберті розвивати свою економіку і, як наслідок, сприяти розвитку національної економіки, водночас надаючи гуманітарну допомогу тим, хто тікає від російського вторгнення.

«З такою кількістю українських біженців, які прибувають саме в той час, коли ми маємо дефіцит робочої сили, обмеження Оттавою нашої можливості пропонувати постійне проживання не має особливого сенсу», – додала вона.

Міністр сказала, що після російського вторгнення до Альберти приїхало 57 000 українців, і провінція прийматиме більше.

«Стабільність та економічні можливості Альберти пропонують нам такий необхідний захист від хаосу та небезпеки в Україні. І обіцянка кращого життя тут, серед дружніх жителів Альберти, є найкращим подарунком, який ми можемо запропонувати їм у цей неймовірний час», — зауважила вона.

Федеральна програма призначає людей для постійного проживання в Альберті, якщо вони мають навички, щоб заповнити нестачу робочих місць або планують відкрити бізнес.

Служба імміграції, біженців і громадянства Канади розглядає заявки на постійне проживання, а федеральний уряд також приймає остаточні рішення.

У листі до Трюдо Сміт сказала, що поточну цифру 9750 було введено без попередження. За її оцінками, 90 відсотків українських біженців в Альберті шукатимуть постійне місце проживання.

На думку Сміт, обмеження не має економічного сенсу, враховуючи, що в Альберті проживає 12 відсотків населення, але вона лідирує в країні за чистим зростанням зайнятості.

«Альберта продовжує залишатися економічним двигуном Канади», — написала Сміт.

«Рішення про розподіл асигнувань Альберти на 2024 рік означає скасування попередніх зобов’язань федерального уряду та негативно впливає на здатність Альберти розвивати та диверсифікувати свою економіку».

Федеральна канадсько-українська програма дозволу на екстрені поїздки завершилася минулого літа, але власники віз мають прибути до Канади до кінця березня 2024 року.

Днями федеральний міністр імміграції Марк Міллер повідомив, що за програмою в Канаді буде близько 300 тисяч українців. Тих, хто хоче залишитися, заохочують подавати заявки через регулярні імміграційні потоки, хоча багато хто каже, що вони не відповідають вимогам.

Міллер заявив, що його країна не планує продовжувати термін дії програми зі спрощеного прийому українських біженців (CUAET). Але він все ще має намір зберігати «гнучкість», аби реагувати на події в Україні.

Джерело: the Globe and Mail

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Без Рубіо, без результату: що зірвало мирні перемови в Лондоні

У той час як світ чекав на прорив у переговорах про припинення війни, зустріч у...

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Подібне до цього
Схоже

Translate »