З Каліфорнії – в окопи на Донбасі: історія снайпера-добровольця зі США

Дата:

Американський морський піхотинець та професійний снайпер Метью Семпсон, який воював в Іраку та Афганістані, два роки тому проміняв життя в Каліфорнії на окопи на Донбасі.

В інтерв’ю “Голосу Америки” він розповів, чому поїхав добровольцем в Україну, про досвід служби в обох країнах та особисту драму через війну.

Військовий зізнається: розповів родині про своє рішення лише за тиждень до того, як сів на літак у бік України. Природньо, вони дуже хвилювались за нього, але підтримали його вибір.

“Коли сталося вторгнення, моя перша думка була, що ця війна дуже швидко закінчиться. Тож зараз я дуже розчарований. Я дійсно нічого не знав про Україну. Але я досить добре знаю росію, я вивчав її майже 20 років як ворога Америки номер один. І я знаю, що коли вони вторгаються в країну, для них нормально ґвалтувати та вбивати мирних жителів, просто для розваги. Тож я знав, що це буде дуже жахливо для країни, куди вони вторгнуться. І це глибоко вразило моє серце. Тож я відразу зрозумів, що хочу чимось допомогти. Для мене це було досить легким рішенням – вирушити зупиняти зло, яке росія, як відомо, робить щоразу, коли вторгається в країни”, – сказав доброволець.

За словами Метью, українці дуже дивувалися, чому хтось покинув Каліфорнію, аби стрибнути в окоп на Донбасі.

Він приєднався до Міжнародного легіону Головного управління розвідки Міністерства оборони України, який об’єднав добровольців з понад 50 країн світу.

“Я воював у кількох областях, зокрема в Запорізькій, Миколаївській, Харківській і Донецькій, майже весь 2023 рік провів у Бахмуті та на його околицях. Я виконував кілька різних ролей у своїй команді. Був одним із командирів взводу, виконував снайперські завдання, трохи працював медиком. Я був одним із найдосвідченіших ветеранів у команді завдяки своєму попередньому досвіду, а також я один з найстарших серед хлопців”, – розповів військовий.

“Для мене війна в Україні виявилася надзвичайно відмінною. Коли я був в Іраку та Афганістані, ми мали повну підтримку влади США з усіма відповідними наслідками. Ворог, із яким ми воювали, – чи то повстанці, чи таліби – не мали артилерії, танків. На той час, коли я приїхав, в України не було ні безпілотників, ні підтримки з повітря. російська армія має все це – артилерію, танки та повітряну підтримку. Українська ж влада просто не має фінансів, аби підтримувати свої війська так, як це можуть робити США”, – зауважив Метью.

Майже через два роки боїв в Україні американець полетів додому – його мати була в лікарні у дуже важкому стані через онкозахворювання. І він не встиг з нею зустрітись за її життя…

“Я збирався зробити їй сюрприз, мав квіти, був одягнений у той же камуфляж, в якому я зараз. Було б радісно привітатися вперше за пару років, але, на жаль, вона померла за 40 хвилин до того, як я дістався туди”, – згадує чоловік.

Через це він на деякий час залишився у Штатах, аби владнати справи. Проте не припиняв боротись за Україну й там – спілкуючись із членами Конгресу та закликаючи їх надати більше зброї українцям.

“Я поділився з ними кількома реаліями, я дав їм зрозуміти, що хоча поле бою може бути за тисячі кілометрів від США, проте росія фактично торкається Америки. Від російської землі до американської – близько 4 кілометрів. Це в районі Аляски, де можна побачити територію росії з території США і навпаки. Тому ми маємо спільний кордон із росією, як і Україна. І те, що поле бою далеко, я вважаю, не має бути темою розмови. Ми маємо спільний кордон з росією. Вже дуже тривалий час вони регулярно порушують наш повітряний простір за допомогою ядерних бомбардувальників. І вони весь час були нашими ворогами номер один”, – наголосив військовий.

Читайте також: Воював за Україну, а тепер допомагає пораненим: історія спецпризначенця зі США

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

“Годинник цокає” для понад 100 тисяч українців у Канаді – The Star

Багато переміщених українців у Канаді зіткнулися з серйозними проблемами з отриманням необхідних документів. Про це...

Подібне до цього
Схоже

Translate »