5 порад емігрантам, як адаптуватися на новому місці

Дата:

Переїзд в іншу країну сам по собі є травмою, що вже казати про вимушену втечу від війни. У будь-якому випадку починати все заново у незнайомій країні, далеко від дому й родини – це важкий досвід, що може викликати низку психологічних проблем.

Окрім побутових складнощів, пов’язаних із новим місцем життя, людина відчуває й емоційні труднощі адаптації до нових умов і оточення. Ось кілька порад від About You, як адаптуватися на новому місці.

Зверніться до фахівця

Ви не повинні самотужки справлятися з усіма викликами, пов’язаними з еміграцією. Особливо якщо відчуваєте втому, що не минає, тривожність, безпомічність, розчарування у власних силах, ознаки депресії при переїзді до іншої країни, та інші сильні негативні емоції. Психолог допоможе знайти глибокі причини ваших переживань, впоратися та звільнитися від них, «проведе» через усі складні етапи до прийняття нової реальності.

Спеціалісти також працюють над підвищенням самооцінки, самосприйняттям, комунікативними навичками, невдоволеністю собою та світом навколо.

Пошук підтримки в спільноті

Зазвичай, мігранти підтримують тісний зв’язок із «діаспорою», і така спільнота є майже в кожній країні. Люди збираються, щоб:

  • поспілкуватися;
  • обговорити новини;
  • поділитися враженнями та переживаннями;
  • отримати поради;
  • допомогти чи отримати допомогу.

Така взаємодія допомагає вгамувати тугу за домом, знайти практичні рішення побутових проблем. Тут людина отримує розуміння й підтримку, адже вимушена еміграція зближує людей. Але якщо ви прагнете швидше адаптуватися у новій країні, не варто занадто замикатися лише у цьому дружньому колі, інакше буде важко вийти за межі цієї мильної бульбашки. Це призведе до затягування періоду адаптації та пошука власної ролі у новому суспільстві.

Більше спілкуйтеся з представниками нової культури, познайомтеся з сусідами, покращте відносини з колегами, обов’язково залишайте час та простір для нового досвіду. Шукайте нові цікаві спільноти та об’єднання за своїми вподобаннями, що є чудовим способом завести нові знайомства.

Щоб не втратити зв’язок з близькими друзями в Україні, складіть план спілкування, надсилайте маленькі приємні сюрпризи фізичною поштою – це дозволить зберегти теплі взаємини.

Встановлюйте мети та слідуйте плану

Для емігранта, що поки не бачить перспективи у житті, важливо відчути твердий грунт під ногами, відчуття не тільки фізичної, а й психологічної безпеки. Цього можна досягти плануванням: ставте цілі хоча б на наступний тиждень чи два та досягайте їх. Так ваша психіка отримає хоч і маленьку, але мету на майбутнє, а ви повернете інтерес до життя. Краще, що ви можете зробити – це почати вивчати мову нової країни, що допоможе покращати комунікацію з місцевими мешканцями.

Встановіть реалістичні очікування

Часто стається, що очікування від нової країни не справджуються, і тоді людина починає відчувати невдоволення й роздратування. Особливо коли внутрішні проблеми так і залишаються невирішеними.

Якщо життя в еміграції розчаровує, психологія людини змінюється, загострюються усі негативні переживання, що підводить до вибору: залишитися чи повернутися додому. В такому разі варто ще раз переоцінити очікування від нової країни, реальні потреби на цей час, а також пошукати приховані можливості вашого становища.

Зберігайте позитивний настрій

Багато що залежатиме від вашого особистого позитивного настрою, бажання та готовності долати труднощі. Пригадайте, якою була мета вашого переїзду, що з цього вдалося досягнути, а що ні, зосередьтеся на позитивних моментах. Пам’ятайте, що ви зараз – як маленька дитина, яка тільки вчиться ходити. Працюйте над власною самооцінкою, що стане вашою надійною опорою, та не залежатиме від середовища, в якому ви опинилися. Піклуйтеся про себе, повноцінно відпочивайте, менше критикуйте себе, і тоді матимете сили, щоб ефективно адаптуватися до нового становища і навіть допомагати іншим.

Стрес і депресія при переїзді до іншої країни – дуже непросте випробування, і період пристосування обов’язково включатиме як хороші, так і погані періоди. Професійний психолог допоможе пройти його з меншою травмою, а також не дасть застрягнути в одній зі стадій адаптації.

Читайте також: Як стати “своїм” в еміграції: 7 кроків для лагідної інтеграції

Джерело: About you

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

У парламенті Британії обговорять майбутнє українських віз: як звернутись до депутатів

Вже 21 липня у парламенті Сполученого Королівства відбудеться важливе слухання щодо майбутнього українських біженців у...

Британія може подовжити візи українцям ще на 18 місяців

Після трьох років війни тисячі українців, які знайшли прихисток у Великій Британії, нарешті отримали позитивний...

Четверо українців увійшли до списку найбагатших іммігрантів у США

У 2025 році журнал Forbes оприлюднив щорічний рейтинг найбагатших іммігрантів США – і цього разу...

Від вареників до квасу і ролів: як українці почали домашній бізнес у Шотландії

Від домашніх українських вареників до власного бренду суші й домашнього квасу — ця родина з...

Зеленський підписав закон про множинне громадянство: що тепер зміниться

Україна відкриває нову сторінку для мільйонів своїх громадян за кордоном та тих, хто хоче пов’язати...

Чемпіон Усик відкрив відновлену мозаїку “Боривітер” у серці Лондона

Прямо перед своїм головним поєдинком із Данієлем Дюбуа, український чемпіон світу з боксу у надважкій...

Як у Британії працює UBWIS club – перша бізнес-спільнота для українок

Коли Анна Андрієвська разом із дітьми переїхала до Шотландії, вона й уявити не могла, що...

Найкращі пляжі Британії 2025: лідери по регіонах

Від затишних заток Шотландії до драматичних скель південного узбережжя - британське літо 2025 кличе на...

Історія Honeyland: як український мед підкорює Британію

Шлях киянки Марини Георгієвої та її сім’ї до Британії розпочався, як і в більшості українців...

У Британії триває кампанія з вимогою постійного статусу для українців

Британія стала тимчасовим домом для тисяч українців, які рятуються від війни. Та що далі? Тимчасовий...

Подібне до цього
Схоже

Translate »