5 історичних фільмів про висадку в Нормандії

Дата:

Від «Оверлорда» до «Врятувати рядового Райана» – дізнайтесь про кілька найкращих фільмів, які покажуть перенескуть вас у 6 червня 1944 року, коли відбулась висадка в Нормандії.

  • Врятувати рядового Раяна (1998)

Це один з найвідоміших фільмів про Другу світову та події в Нормандії 1944 року. Ціною великих втрат батальйон рейнджерів прориває гітлерівську оборону. Незабаром одна з друкарок виявляє, що в один день в сім’ю Раян має прийти відразу три похоронки. Двоє братів загинули в недавньому бою, ще один на тихоокеанському фронті. Щоб полегшити біль, командувач наказує відкликати з фронту останнього з братів — парашутиста Джеймса. Зробити це буде непросто — він висадився глибоко в тилу ворога.

  • Найдовший день (1962)

Оскароносна військово-історична драма присвячена знаменитій висадці союзних військ в Нормандії, легендарному дні «Д» 6 червня 1944 року, що відкрив західний фронт, фактично визначив остаточний розгром Німеччини.

Отже, лише через 17 років після закінчення Другої світової голлівудські ділки із сонячної Каліфорнії не пошкодували коштів на спробу відтворення героїчних подій 6 червня 1944 року і за підтримки з європейської сторони, яка надала локації для зйомок і місцевих кінозірок для перевтілення в англійців, французів і німців, створили унікальний фільм – тригодинну всебічну хроніку одного з найзнаменитіших днів в сучасній військової історії…

  • Операція Оверлорд (1975)

Фільм «Операція Оверлорд» 1975 року розповідає про долю звичайного британського солдата Тома, якого мобілізували для участі у Другій світовій війні. Сюжет стрічки тісно переплетений з історичними подіями висадки союзників у Нормандії, відомої як День Д. Кінострічка занурює глядача у життя військовослужбовця, його тренування, думки та почуття напередодні найважливішої операції. Ретельно відтворена історична епоха та реалістичне зображення бойових дій роблять фільм цінним для шанувальників воєнної історії.

  • День Д, 6 червня (1956)

Фільм розповідає про події Дня Д – найбільшої амфібійної операції у світовій воєнній історії, яка відбулася 6 червня 1944 року. Головний герой фільму, американський капітан, посвятив усе своє життя військовій службі. Його доля перетинається із долею британського офіцера, який також воює на боці союзників. У центрі сюжету – сама операція в посадку, а також складність воєнного часу, яка спонукає героїв вибрати між обов’язком і коханням. “День Д, 6 червня” – це відмінний фільм, який змушує глядачів замислитися про значення героїзму та відданості на фоні воєнних подій.

  • Великий утікач (2023)

Бернард Джорда був офіцером Британського королівського флоту під час висадки військ Антигітлерівської коаліції на узбережжя Нормандії. Відтоді минуло 70 років. Нині Бернарду 89 років і він живе у будинку для літніх людей. Ветеран дуже хоче взяти участь у відзначенні річниці події. Однак ті, хто опікується здоров’ям дідуся та від чиїх рішень він залежить, думають інакше. Порадившись із дружиною, чоловік сам вирушає у далеку подорож. На місці святкувань він побачить багатьох колишніх воїнів та зустрінеться у своїх спогадах з полеглими у ті дні побратимами.

Драма «Великий утікач» заснована на реальних подіях, які відбулися влітку 2014 року. У ті дні увага преси була прикута до сміливого дідуся, ігноруючи величні промови світових лідерів. Під час зйомок фільму використали спогади самого Бернарда Джордана.

Читайте також: Річниця висадки в Нормандії: “День Д”, що змінив хід Другої світової війни

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »