У Мюнхені 14 лютого стартувала щорічна конференція з безпеки – Munich Security Conference (MSC). Цього року у заході беруть участь чимало світових лідерів, а війна в Україні – головна тема.
Спецпредставник Трампа відповів, чого прагнуть США – перемоги України чи припинення бойових дій. Кіт Келлог сказав, що “перемоги в контексті Другої світової з підписанням мирного договору, напевно, не станеться”.
Під час виступу на Мюнхенській конференції Кіт Келлог зауважив, що і Київ, і Москва задля припинення війни мають поступитися. Зокрема, посадовець вважає, що Путін має піти на територіальні поступки,а можливо, навіть і на зменшення чисельності своїх збройних сил, передає 24 Канал.
Чи хочуть США перемоги України
У Келлога запитали, чи хочуть США завершення війни або перемоги у війні. Він заявив, що про “перемогу в контексті Другої світової з підписанням мирного договору” не йдеться.
Що таке перемога у війні? Давайте будемо чесними – Україна пішла на надзвичайні жертви, Україна сміливо боролася… Перше, що треба зробити – це зупинити кровотечу, а далі вже лікувати. Ми не можемо врятувати життя, якщо людина продовжує стікати кров’ю, – пояснив чиновник.
Келлог підкреслив, що питання закінчення війни потрібно розглядати у довготривалій перспективі. Він зауважив, що США прагнуть надіслати меседж про те, що агресія неприйнятна, і вони хочуть суверенну Україну.
“Але ми не можемо бути наївними”, – додав спецпредставник Трампа.
Кіт Келлог заявив, що і Київ, і Москва мають піти на поступки задля припинення війни. Спецпредставник Трампа сказав, що чекають США від Росії.
Путін теж має поступитися
Кіт Келлог зазначив, що США очікують, що обидві сторони – Україна та Росія – мають піти на якісь поступки. Ексгенерал пояснив, на які кроки повинен погодитися Путін.
За його словами, це мають бути територіальні поступки. Крім того, може бути зменшення кількості особового складу у збройних силах Росії.
Як приклад можна навести альянси Росії з Іраном, КНДР та Китаєм – цього не було ще кілька років тому. Зараз важливо, щоб такі альянси не формувались, – наголосив Келлог.
До слова, посадовець запевнив, що Дональд Трамп не дозволить укласти швидку та слабку угоду щодо завершення війни в Україні, і процес буде поетапним. США будуть посередником у перемовинах між сторонами.
Щодо цього висловився генсек НАТО Марк Рютте.
Він сказав, що не може цього гарантувати.
Рютте зауважив, що закінчити так швидко війну “було б чудово”.
Я не можу гарантувати, що це буде зроблено за 180 днів. Це було б чудово, але я не можу цього гарантувати, – сказав генсек НАТО.
Також він зауважив, що не знає, як розвиватимуть переговори, бо вони ще не почалися.
Рютте наголосив на важливості дослухатися до думки України, а також запевнив, що українська команда обов’язково братиме участь у перемовинах.
“Тому не буду спекулювати на тому, які кроки можуть бути зроблені далі. І, до речі, це буде дуже залежати від того, що вирішить президент Зеленський і його команда. Вони обов’язково будуть за столом переговорів, бо це стосується їхньої країни”, – заявив він.
До слова, Кіт Келлог також заявив, що “фізично” не бачить за столом перемовин Європу. Однак, наголосив, що її інтереси будуть враховуватися.
На це уже відреагував президент Зеленський. “Побачимо”, – сказав він.