Навіть коли ноги не слухаються, серце кличе вперед. Історія Олександра Кияниці – про те, як крок за кроком, через біль і втому, можна досягнути бажаного – і допомогти рідній країні.
Як розповідає CTV News, українець Олександр Кияниця, який народився з церебральним паралічем, вирушив у пішу подорож із канадського Калгарі до гірського курорту Банф, щоб зібрати кошти для українських лікарень, які постраждали від війни з росією.
Зараз він мешкає у Монреалі, але сам родом з України. Свій новий благодійний маршрут він назвав «Подарунок ходьби». Стартувавши 3 липня, Олександр пройде через Кокрейн, Брег-Крік і Кенмор, подолавши близько 200 кілометрів за 20 днів.
«Це буде дуже важко, але я щасливий це зробити, бо мріяв пройти через Скелясті гори», – зізнається Кияниця.
«Я думав: як я можу допомогти? І тоді придумав ідею піти у похід, щоб зібрати гроші для України – на медичне обладнання».
Для Олександра це вже третій такий благодійний марш. Торік він пройшов від Монреаля до Оттави та від Торонто до Ніагарського водоспаду – понад 330 км і зібрав $32 000. Цього разу він сподівається зібрати ще $20 000.
Проте кожен крок дається йому нелегко – через особливості ходи Олександр стирає взуття за кілька днів.
«Він змінить п’ять-шість пар взуття, бо тягне ногу, і кросівки швидко рвуться», – пояснює Роман Йосипів, голова Калгарійського відділення Конґресу українців Канади.
Саме тому волонтери придбали йому кілька пар взуття. Перед стартом місцева громада влаштувала збір біля Муніципальної площі, де мер Калгарі Джйоті Ґондек особисто підписала пару кросівок для Олександра.
«Я думаю, що ця лікарня, коли він ще був в Україні, трохи допомогла йому, а тепер він хоче віддячити», – каже Йосипів.
«Вони борються за незалежність, просто щоб залишитися Україною. Україна – маленька країна у порівнянні з росією, і без нашої підтримки важко сказати, чим усе закінчиться».
Ініціативу «Подарунок ходьби» підтримують Конґрес українців Канади у Калгарі та Боув-Веллі, а також Українська асоціація Кокрейна.
Анна Целухіна, координаторка заходу, розповіла, що більше 30 людей погодилися супроводжувати Олександра: «Я офіційно відповідаю за волонтерів, які годуватимуть його і дбатимуть про нього під час подорожі. Можливо, йтимуть разом із ним різними ділянками маршруту».
Олександр часто падає через ДЦП, але ніколи не здається. «Він сам сказав нам: «Я падаю, але встаю і йду далі», бо має велике серце для України», – ділиться Анна.
«Це приклад українця, який не здається, попри будь-які перешкоди. І нам усім варто вчитися у нього».
Наразі вдалося зібрати вже понад 14 тисяч доларів.
Дізнатися більше про хід його подорожі можна за посиланням: Gift of Walking.
Читайте також: “Кожен донат, навіть 1 фунт, має значення”, – Ірина Зельдес з Ukraine Charity
фото: GoFundMe