Політолог – про дивні кадрові рішення Трампа

Дата:

Тележурналіста на посаду міністра оборони, новий департамент для Ілона Маска, а очолюватиме розвідку політикиня, яка розповідала про “біолабораторії” в Україні та вину США у нападі рф на Україну…

Питань до майбутньої адміністрації Трампа поки що більше, ніж відповідей. Про це пише політолог Володимир Фесенко, директор Центру політичних досліджень “Пента”.

Вже декілька днів поспіль в Україні жваво обговорюють кадрові рішення Трампа. Прискіпливо оцінюється ступінь проукраїнськості або антиукраїнськості кожного представника майбутньої адміністрації Дональда Трампа. В цьому контексті по деяких рішеннях у нас спостерігається майже паніка.

Я б не поспішав робити висновки про наслідки кадрових рішень Трампа. Ці рішення дуже еклектичні і неоднозначні. Це відображення і світогляду Трампа, і суперечливої ситуації в Республіканській партії США.

Треба брати до уваги, що зараз кадрові рішення Трампа є наслідком виборчої кампанії. Це і подяка конкретним людям за підтримку під час виборів, і відбір посадовців за принципом лояльності особисто Трампу. А як буде далі — покаже практика. І майже напевно можна сказати, що критерієм відбору не було ставлення окремих кандидатів на різні посади до України.

Ключове і останнє слово в багатьох питаннях, зокрема по Україні і завершенню війни між Росією і Україною, буде за Трампом. Я б поки не робив висновків про те, як будуть діяти Марко Рубіо (майбутній держсекретар) чи Майкл Волц (майбутній помічник Трампа з питань національної безпеки) за їхніми минулими голосуваннями чи заявами. Їхня позиція останнім часом коливалась разом з Трампом. Важливо інше: майбутні держсекретар і помічник президента США з нацбезпеки мають репутацію «яструбів», є прихильниками силового стримування противників США, і точно не є проросійськими (але і не проукраїнськими).

В росії, наприклад, сенатора Рубіо вважають русофобом. Це явно не найбільш проблемні призначення (а можливо і найбільш виважені) в новій адміністрації Трампа.

От кандидатура майбутнього міністра оборони (який зараз є журналістом телеканалу Fox) явно дивує. Думаю, що кандидатури і майбутнього міністра оборони США, і майбутнього міністра юстиції, і деякі інші, можуть спровокувати конфлікт між цими людьми та їхнім відомчим deep state (глибинною державою). Але це вже внутрішньо американська проблема.

Всі нинішні призначенці ще мають пройти «обкатку» в процесі ухвалення їхніх кандидатур Сенатом, а головне пройти перевірку практикою і здатністю «уживатися» з Трампом. Трамп ще не раз буде оновлювати свою адміністрацію.

Для мене найбільш цікавою є подальша доля Маска. Чи буде він працювати в Уряді, або намагатиметься впливати на Уряд як наближений до Трампа радник?

Маска назвали одним з очільників майбутнього міністерства ефективності Уряду (разом з одіозним бізнесменом Рамасвамі). Але чому назвали одночасно дві кандидатури? Як вони будуть розподіляти між собою функції щодо керування цим міністерством? І взагалі як будуть уживатись між собою дві гіперамбітні і самолюбиві людини з супер-его — Маск і Трамп? На мій погляд, два таких «ведмедя» на одному гектарі довго співіснувати не зможуть.

Так що, питань до майбутньої адміністрації Трампа поки що більше, ніж відповідей. І 47-й Президент США ще не раз нас здивує своїми кадровими рішеннями.

Читайте також, кого Трамп призначить спецпредставником щодо війни в Україні: ЗМІ назвали ім’я.

Джерело: Володимир Фесенко

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Покинула роботу в Лондоні та повернулась до Києва: історія українки

Вісім років за кордоном, блискуча кар’єра у топових міжнародних компаніях і… несподіване рішення повернутися додому....

«Це ваш особистий код»: як писанка стала містком між Україною і Канадою

Чи може мистецтво об’єднувати людей, незалежно від їхнього походження? Безумовно. У Саскатуні жителі міста масово...

“Мистецтво не поза політикою”: українці в Лондоні й Чикаго блокують повернення росіян на сцену

Чи може сцена бути нейтральною, коли за лаштунками — війна? Поки росія руйнує театри й...

Подібне до цього
Схоже

Translate »