Доісторичний світ ожив: у Британії знайшли “капсулу часу” з комахами та рослинами

Дата:

Археологи виявили доісторичну лісову “капсулу часу”, поховану в стародавніх торфовищах Ексмуру (територія на заході графства Сомерсет і півночі графства Девон в Англії). Знахідка, наповнена збереженими комахами та фрагментами рослин, дає вченим змогу проаналізувати істот, які там жили.

Про це повідомляє The Guardian.

До того ж дослідники сподіваються, що ця знахідка може допомогти відновити багатий ландшафт лісу, який існував майже п’ять тисяч років тому, і захистити його від негативного впливу кліматичних змін.

Дослідники виявили поховану ділянку доісторичного лісу, яка включала залишки осоки, очерету, верби та вільхи. Свідчення життя комах і рослин пізнього неоліту і бронзового віку, включають жуків-земляків, гнойовиків, жуків-ровесників, мохових кліщів і жуків-водомірів. Вчені зазначають, що їх досі можна знайти в здорових водно-болотних угіддях.

Торф містить дуже мало кисню, тому занурена в нього деревина та інші органічні матеріали можуть зберігатися тисячоліттями. Серед знахідок був сегмент верби, датований початком неоліту: 3940-3650 рр. до н.е.

“Найприголомшливіша частина [знахідки] – це те, наскільки все чудово збереглося, і те, що ми тепер знаємо, що тут, де зараз безлісся, були дерева”, – сказав Бейзіл Стоу, рейнджер Національного фонду, який працює над проєктом Південно-Західного торфовища.

“Той факт, що ми знайшли дерева в такому гарному стані, особливо важливий, тому що він допоможе нам з’ясувати, як сформувалися біотопи торфовищ багато тисяч років тому”.

Це означає, за його словами, що “ми можемо знову запустити ці процеси, щоб відновити ландшафт”. Дослідник пояснює, що вчені не намагатимуться повністю відтворити той ландшафт, який був у доісторичні часи. Здобуті результати вони використовуватимуть для того, щоб вирішити, як вберегти цю територію у майбутньому.

Проєкт Південно-Західного торфовища, як називають ініціативу з відновлення, має на меті перетворити пошкоджені торфовища на вологе, різноманітне середовище, яким вони були раніше. Збереження води в торфі також допоможе землі поглинати більше вуглецю і краще протистояти руйнівним наслідкам зміни клімату, кажуть експерти.

Одним із методів відновлення і збереження торфовищ є уповільнення дренажу, щоб забезпечити стабільний рівень підземних вод, які підтримуватимуть вологу, допомагаючи зменшити викиди вуглецю та захистити археологічні залишки. Відновлювальні роботи також допоможуть зменшити ризики повеней.

“На цій ділянці було багато штучних дренажних канав, щоб зробити землю більш продуктивною для сільського господарства”, – сказав Стоу. Осушення знизило рівень ґрунтових вод і висушило торф, через що він перестав поглинати вуглець.

“Тепер ми сподіваємося, що живі вербові дамби будуть утримувати воду в торфовищі, щоб воно залишалося вологим”, – пояснив вчений.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Без Рубіо, без результату: що зірвало мирні перемови в Лондоні

У той час як світ чекав на прорив у переговорах про припинення війни, зустріч у...

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Подібне до цього
Схоже

Translate »