До Всесвітнього дня вишиванки українська громада Техасу запрошує на особливу виставкову подію — презентацію етнографічного проєкту «Батьківська Хата. Homestead». Про це пише Укрінформ.
Організаторка події — активістка української діаспори та авторка проєкту Оленка Браво. Вона представить ініціативу, що поєднує автентичний український стрій XIX–XX століть із архітектурою, побутом і культурними кодами окремих регіонів України.
«Наш проєкт – це не лише спроба зберегти спадщину, а й спосіб нагадати світові, що Україна є, що її історія глибока, а її краса та унікальність варті того, щоб бути побаченими й почутими», – зазначає Браво.
Під час події учасники також говоритимуть про роль культурної дипломатії як інструменту протидії дезінформації та збереження ідентичності в умовах війни. Після презентації відбудеться неформальний фуршет, і організатори закликають гостей вдягнути свої найкращі вишиванки.
Захід відбудеться 4 травня о 14:00 (22:00 за Києвом) у бібліотеці Parman Library at Stone Oak (Сан-Антоніо, штат Техас).
Вхід вільний.

Про проєкт «Батьківська хата. Homestead»
Проєкт був заснований у 2020 році задля збереження та популяризації української культурної спадщини. Він поєднує автентичне вбрання кінця XIX – середини XX століть з архітектурою, побутом, ремеслами та ткацтвом відповідних регіонів України.
Історія розпочалась із фотосесії в київському музеї Пирогова і перетворилась на масштабний міжнародний проєкт із виставками у США, Канаді, Європі та Україні.
Сьогодні команда готує зйомки на фоні американських архітектурних пам’яток, показуючи світові, що українська культура не розчиняється в еміграції, а звучить ще гучніше.
«Ми одягаємо моделей у традиційний український стрій і знімаємо їх на тлі знакових американських архітектурних пам’яток. Це не просто мистецький експеримент – це наша заява: ми не розчиняємося серед інших культур, не губимо своєї ідентичності», – підкреслює авторка.
Так, ми будуємо нове життя, працюємо, платимо податки, інтегруємося в суспільство, але водночас залишаємося українцями. Ми зберігаємо свою культуру не тільки для себе, а насамперед для наших дітей, щоб вони знали, ким є насправді».
Читайте також: Українки в Техасі: як дві жінки об’єднують діаспору в Сан-Антоніо
фото: Батьківська Хата. Homestead