Англо-українська сім’я створила стартап Delphos: музика за допомогою ШІ

Дата:

Англо-українська команда батька та сина Романа та Іллі Толченових створила новий музичний генератор на основі штучного інтелекту під назвою Delphos та запустила інструменти навчання ШІ для артистів, авторів пісень і власників авторських прав.

Про це пише Music Business Worldwide.

Delphos представляє нову концепцію під назвою «Soundworld», яка дозволяє користувачам створювати власний музичний генератор на основі ШІ. Ця технологія дозволяє виконавцям завантажувати свої існуючі семпли та використовувати інструменти ШІ, щоб складати, реміксувати та генерувати ритми, зберігаючи контроль над своїм творчим процесом та авторськими правами.

«Delphos може прослухати набір пісень, вивчити стиль композиції і написати нову оригінальну музику в цьому стилі, – сказав Ілля Толченов. – Окремий музикант може навчити генератор, а потім використовувати його, щоб швидше писати свою музику. Це як співпраця з самим собою у ваш найкращий день».

Крім того, інші автори можуть отримати доступ до окремих Soundworlds за окрему плату, потенційно відкриваючи нові джерела доходу для виконавців, зберігаючи при цьому їхні авторські права.

Роман Толченов, засновник і головний технічний директор Delphos, привносить у проект понад три десятиліття досвіду розробки інноваційних технологій, зазначається в прес-релізі Delphos. Його знання теоретичної фізики в поєднанні з досвідом Іллі як математика, композитора та професійного співака формують основу передових можливостей ШІ Delphos. Раніше Ілля заснував додаток для створення нот Orarion.

«Delphos може прослухати набір пісень, вивчити стиль композиції та написати нову оригінальну музику в цьому стилі. Окремий музикант може навчити генератор, а потім використовувати його, щоб швидше писати свою музику».

Окрім лондонських засновників, компанія також залучила Ангуса Монкріффа, композитора кіно та телебачення, як музичного директора. Монкріфф буде розробником програмного забезпечення та основним дизайнером технології Soundworld. У його портфоліо є аранжування для постановок BBC та ITV Ripper Street, Primeval та Marple тощо.

Метт Пеллінг, перший інвестор у Delphos і засновник бібліотеки зразків Loopmasters, також бере участь у якості консультанта.

Платформа також співпрацює з Роландом Вільямсом, менеджером лауреата Греммі продюсера Zaytoven, відомого своєю співпрацею з такими артистами, як Gucci Mane, Usher, Future, Migos, Lil Yachty, B.o.B, Waka Flocka Flame і Jack Harlow.

У рамках співпраці Вільямс очолив запуск beatworld.ai, порталу самообслуговування на базі Delphos. Ця нова платформа пропонує ритми професійного рівня за конкурентоспроможними цінами, орієнтуючись як на нових вокалістів, так і на лейбли, які потребують великого виробництва, повідомляє Delphos.

«Мене давно цікавить технологія, яка може дозволити художникам, авторам пісень і продюсерам писати музику ефективніше та витрачати більше часу на творчість. Стрижнем будь-якої музичної композиції є суто творчий музичний задум», – зазначив Ілля Толченов.

«Роман і я придумали концепцію Delphos, щоб дозволити творцям просто зосередитися на цій музичній ідеї, спрямувавши свою музичну ДНК, щоб дозволити штучному інтелекту виконувати важку роботу, зберігаючи при цьому музичну автентичність, яка робить цього творця особливим.

Ми дуже раді почути нову музику, створену на платформі, і продемонструвати, що існує альтернатива дискусії про добросовісне використання/ліцензований контент. Кожен може створити свій власний Soundworld і контролювати свою роботу та авторські права», – додав співзасновник.

Delphos приєднується до все більшої кількості платформ та інструментів, які використовують штучний інтелект для трансформації процесу створення музики. Серед них Suno і Udio, які зараз стикаються з судовими позовами через звинувачення в масовому порушенні авторських прав під час навчання їхніх моделей ШІ. Ці стартапи належать до музичних генераторів штучного інтелекту, здатних створювати цілі пісні лише за допомогою підказки.

У червні Асоціація звукозаписної індустрії Америки (RIAA) координувала судові позови від імені великих звукозаписних компаній, включаючи Sony Music Entertainment, UMG Recordings Universal Music Group і Warner Records Inc., проти двох компаній ШІ. У позовах стверджується «масове порушення прав на захищені авторським правом звукозаписи, скопійовані та використані без дозволу двома службами створення музики вартістю багато мільйонів доларів».

Ці музичні генератори ШІ зацікавили інвесторів. У травні Suno залучила 125 мільйонів доларів США під час раунду фінансування серії B, тоді як Udio, розроблений колишніми дослідниками Google DeepMind, зібрав 10 мільйонів доларів у своєму початковому раунді фінансування.

Інші компанії розробляють інструменти ШІ, які допомагають створювати музику, а не створювати музику в цілому. Наприклад, TuneCore та UnitedMasters тепер пропонують артистам послуги мастерингу музики на основі штучного інтелекту за ціною близько 5 доларів США за трек.

Раніше повідомлялось, що стартап, створений українцем, став другим найдорожчим банком Британії

Джерело: Music Business Worldwide

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українські працівники в США втрачають роботу через рішення Трампа

Поки війна змушує українців шукати прихисток по всьому світу, політичні зміни у США ставлять під...

У Британії вимагають постійного статусу для українців: ініціатива в парламенті

Без визначеного статусу багато родин у Британії опинилися на межі втрати житла, роботи й стабільного...

Що робити, якщо ви втратили PR-картку за межами Канади?

Втратити PR-картку під час подорожі може стати серйозною перепоною для повернення до Канади звичними видами...

Зустріч Зеленського та Трампа у Римі: ключові моменти

26 квітня президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп провели коротку зустріч у...

Українки в Техасі: як дві жінки об’єднують діаспору в Сан-Антоніо

У Сан-Антоніо, штат Техас, живе небагато українців, але це не завадило їм стати потужною силою....

Не платіть наперед: рієлтор про безпечну оренду у Лондоні

У столиці Великобританії, де попит на оренду житла залишається стабільно високим, питання "де жити?" часто...

Життя, які зруйнувала росія: 5 історій після ракетної атаки по Києву

24 квітня 2025 року Київ вкотре прокинувся під звуки вибухів. росія завдала чергового удару по...

“Час спливає”: українці у США бояться, що Трамп вижене їх з країни

Тривога, розгубленість і втрата надії — саме так сьогодні почуваються тисячі українців, які знайшли прихисток...

У Вашингтоні українці готують контрпротест проти “Безсмертного полку” росіян

Російська пропаганда повертається на вулиці Вашингтона: там знову намагаються реанімувати “Безсмертний полк” — показову ходу,...

Без Рубіо, без результату: що зірвало мирні перемови в Лондоні

У той час як світ чекав на прорив у переговорах про припинення війни, зустріч у...

Подібне до цього
Схоже

Translate »