Паддінгтон: британський символ з всесвітньою популярністю

Дата:

16 січня в український прокат вийшов фільм «Пригоди Паддінгтона в Перу», який став третьою екранізацією пригод ведмедика. За десятиліття свого існування Паддінгтон став більше, ніж персонажем дитячої книги — це символ культури Британії, який люблять різні покоління в усьому світі.

«Суспільне Культура» розповідає, у чому полягає секрет популярності Паддінгтона та як трилогія про його пригоди стала одним із найуспішніших кінопроєктів за останні десятиліття.

Літературне першоджерело

Ведмежатко Паддінгтон з’явилося на світ 13 жовтня 1958 року — тоді ж друком вийшла дитяча книжка “Ведмедик на ім’я Паддінгтон” британського письменника Майкла Бонда. У наступні роки персонаж з’явився ще у двадцяти дев’яти книгах Бонда, остання з яких — “Паддінгтон у церкві Святого Павла” — була опублікована після смерті автора у 2018 році. 

За словами письменника, ідея створення Паддінгтона прийшла до нього під час малювання каракуль. 

“Я занотовував: «Містер і місіс Браун вперше зустріли Паддінгтона на залізничній платформі». Власне, так він і отримав таке незвичне для ведмедя ім’я, адже Паддінгтон — це назва станції. Це мало бути щось незвичне. Персонаж, який би рухався від слова «йти». Персонаж, якого я вже встиг полюбити. Думка про те, що одного дня це може перетворитися на книгу, ніколи не приходила мені в голову. Я писав, щоб порадувати себе, і це дало мені свободу, яку важко описати”, — згадував Майкл Бонд. 

Книги про Паддінгтона були перекладені 30 мовами в 70 виданнях і продані в усьому світі в кількості більше ніж 30 мільйонів примірників.

За сюжетом Паддінгтон походить із “найтемнішого Перу”, де його виховала тітка Люсі, коли він осиротів. Тітка Люсі, не в змозі піклуватися про ведмедика, коли він подорослішав, вирішила відправити його до Англії, натхненна історіями про британську доброту. Перед від’їздом вона почепила Паддінгтону на шию бирку з написом: “Будь ласка, подбайте про це ведмежа. Дякую”. Паддінгтон вирушає до Лондона, сховавшись у рятувальній шлюпці з валізою, банкою варення та своїм культовим червоним капелюхом — подарунком від дядька.

Прибувши на станцію Паддінгтон, ведмежа самотньо сідає на лавці поруч із сім’єю Браунів — містер і місіс Браунами та їхніми двома дітьми, Джуді й Джонатаном. Вражені його ввічливістю та зворушливою історією, вони вирішують забрати його додому і називають його ведмедиком Паддінгтоном на честь станції, де знайшли.

Чому Паддінгтон став популярним

Ще задовго до виходу першої екранізації у 2014 році, Паддінгтон мав статус культового персонажа. Його популярність та народну любов пояснюють тим, що ведмежа втілює британський дух, який уособлює доброту, етикет і гумор. 

При цьому велика частина історії Паддінгтона розгортається навколо його імміграції з Перу до Лондона. Теми інклюзії, належності та дому зринають протягом усіх пригод Паддінгтона, що робить його привабливим персонажем для різних вікових та етнічних груп Британії.

За роки свого існування Паддінгтон став символом британської культури. Наприклад, м’яка іграшка ведмедика була обрана британськими тунелебудівниками як перший предмет, який вони передали своїм французьким колегам, коли обидві сторони тунелю під Ла-Маншем були з’єднані в 1994 році. А у 2022 році персонаж з’явився разом із королевою Єлизаветою II у заздалегідь записаному комедійному фрагменті для Платинової вечірки в палаці.

Екранізації

  • Пригоди Паддінгтона (2014), реж. Пол Кінг

У 2014 році вийшла перша екранізація пригод ведмедика Паддінгтона, яка розповідала історію походження персонажа та його життя у Лондоні з родиною Браунів. Незважаючи на найкращі наміри, допитливість Паддінгтона призводить до комедійних катастроф. Тим часом зловісна таксидермістка Міллісент Клайд (Ніколь Кідман) прагне зловити ведмедя і зробити з нього музейний експонат.

Фільм порушував теми важливості сім’ї та належності, доброти та адаптації до життя в новій культурі. Стрічка отримала схвальні відгуки критиків за гумор, чарівність і зворушливу розповідь, чим успішно представила історію Паддінгтона новому поколінню. На сайті Rotten Tomatoes рейтинг фільму становить 97 % якості, що зробило “Пригоди Паддінгтона” одним із найкращих сімейних пригодницьких фільмів за останні десятиліття.

  • Пригоди Падінгтона 2 (2017), реж. Пол Кінг

За два роки вийшло продовження пригод ведмедика, рейтинг сиквелу на початку становив усі 100 % якості, а зараз 99 %, через що “Пригоди Падінгтона 2” почали називати одним із найкращих фільмів останніх років (про це навіть жартували у комедійній стрічці з Ніколасом Кейджем “Нестерпний тягар величезного таланту” 2022 року).

У цьому сиквелі Паддінгтон повністю влився в сім’ю Браунів та спільноту Віндзорських садів. Він шукає ідеальний подарунок на 100-річчя своєї тітки Люсі q знаходить в антикварній крамниці унікальну книгу. Однак книгу викрадає Фенікс Б’юкенен (Г’ю Грант), колишній актор із підступними планами. Паддінгтона помилково звинувачують у крадіжці й відправляють до в’язниці, де він заводить дружбу з ув’язненими й ділиться своїми цінностями любові та доброти. 

  • Паддінгтон в Перу (2024), реж. Дугал Вілсон

В український прокат 16 січня 2024 року вийшла третя частина пригод ведмедика під назвою “Паддінгтон в Перу“. За сюжетом Паддінгтон разом зі своєю прийомною родиною Браунів вирішує вирушити на батьківщину — в Перу, щоб побачитися зі своєю улюбленою тіткою Люсі. Але коли Паддінгтон і Брауни прибувають у будинок для літніх ведмедів, в якому останні кілька років проживала тітка Люсі, на них чекає неприємний сюрприз — тітка Люсі вирушила в таємничий квест Амазонкою і ніхто не може її знайти. Паддінгтон вирішує хай там що знайти тітку Люсі й врятувати її, вирушаючи разом із Браунами повну небезпек і пригод подорож по Амазонці.

Цікаво, що згідно з дослідженнями популярність Паддінгтона серед дорослого населення Великої Британії зросла після виходу нового фільму:

“Згідно з даними воронки конверсії продажів QuestBrand від The Harris Poll, після виходу фільму обізнаність дорослого населення Великої Британії з брендом «Паддінгтон» зросла (+3,7). Воронка конверсії продажів відстежує потенційних клієнтів на шляху до покупки, від початкової обізнаності про бренд до рішення купити і порекомендувати бренд іншим. Крім того, поінформованість про бренд (+2,8) та використання (+3,2) (взаємодія з брендом «Паддінгтон») значно зросли серед дорослого населення Великій Британії після виходу фільму «Паддінгтон у Перу»”, — The Harris Poll.

Наостанок скажемо, що популярність ведмедика Паддінгтона пояснюється його привабливістю як символа доброти та здатності бачити хороше в інших. Своїми пригодами — чи то на сторінках книг Майкла Бонда, чи то на великому екрані — Паддінгтон нагадує нам про важливість емпатії, гумору та вміння залишатися вірними собі, незалежно від того, наскільки хаотичним є життя.

Читайте також, Що українці дивляться на Netflix: топ найпопулярніших серіалів у січні 2025

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Уряд Британії дозволив українським водіям довше їздити без обміну посвідчень

Уряд Сполученого Королівства продовжив період, протягом якого власники українських водійських посвідчень можуть керувати автомобілем у...

Від колишнього десантника США до українського героя: історія Мюррея

"За час, проведений в Україні, я став кращою людиною" - каже американський доброволець Мюррей, що...

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »