Ціна свободи: 5 документальних фільмів про повномасштабну війну в Україні

Дата:

19 листопада 2024 року в Україні відзначають важливу віху — 1000 днів опору повномасштабному російському вторгненню. За цей час мільйони людей пройшли через труднощі та трагедії, змінили свої пріоритети та погляди на життя.

Історії героїв та трагедії, пережиті українцями, зрезонували та перетворились на численні фільми, автори яких захотіла закарбувати ці пам’ятні події та донести їх світові з великих екранів.

Розповідаємо про п’ять важливих фільмів, які повинні побачити всі. Щоб не забувати. Щоб боротись далі.

20 днів у Маріуполі

Стрічка “20 днів у Маріуполі” розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення росії в Україну 2022 року. Відзняті кадри дивом вціліли – їх провезли через 15 російських блокпостів.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Фільм завоював велику кількість нагород і головну в світі кінематоргафа -” Оскара“.

Я хотів би мати змогу обміняти цей “Оскар” на те, щоб росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста; щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах”, – заявив Мстислав Чернов під час отримання “Оскара”.

Реал

Це потужний документальний твір про правду, війну та реальні події на фронті. Стрічка, знята Олегом Сенцовим, відомим українським режисером і активістом, який після звільнення з російського полону не лише продовжив свою кінематографічну діяльність, але й вирушив на передову, аби на власні очі побачити, усе що відбувається.

Протягом 90 хвилин фільму глядачі бачать (і, скоріше, чують) війну через камеру GoPro, прикріплену до шолома самого Сенцова, який нині служить у СЗУ. У стрічці режисер постійно телефонує між підрозділами та штабом і розмовляє з людьми, які зібралися навколо нього, намагаючись організувати евакуацію солдатів, оскільки російські війська наближаються.

“Для мене особисто це пам’ять про тих, хто загинув. Не тільки під час цього бою, а й в інших. То люди гинуть, і про них забувають. І для мене це спосіб пам’ятати їх”, — зазначав Сенцов.

Ми були рекрутами

“Ми були рекрутами” – це фільм, який розповідає про реалії війни через призму молодого бійця, який проходить свій шлях від початкового етапу служби до участі в реальних бойових діях.

Фільм розкриває характери восьми бійців Третьої окремої штурмової бригади не тільки як професійних військових, але і як людей, філософів, просто хлопців, які мають мрії про сім’ї та мирне життя в своїй країні. Головний оповідач – юний рекрут з позивним «Журналіст», який зміг домовитись відправитись разом з групою професійних штурмовиків та розвідників 3 ОШБр на завдання.

День українського добровольця

Перший повнометражний фільм об’єднання “Вавилон’13” періоду великої війни “День українського добровольця” розповідає про один день повномасштабного вторгнення росії в Україну — 14 березня 2022 року. 14 березня — день українського добровольця, його відзначають в Україні з 2017 року.

У 2022 році свято не відзначали через повномасштабне вторгнення. Це був час, коли на околицях Києва росіяни громили будинки мирних жителів, точилися бої, а столичне метро було заповнене киянами, які переїхали туди жити, рятуючись від російських ракет та снарядів. У стрічці зображена одна доба з життя попспівачки, відеоінженера, історика, реставраторки, вченого-полярника та пенсіонерки — всі вони були змушені радикально змінити своє життя.

Йди за мною

Короткометражка про унікальну військову рятувальну операцію дронами, яку провели українські військові під час жорстоких боїв на Харківщині влітку 2022 відбулася у січні 2023. Військові 93-ї бригади “Холодний Яр” за допомогою квадрокоптерів урятували сімейну пару цивільних, які випадково заїхали на своєму авто до ворожих позицій і потрапили під шквальний обстріл росіян. 

“Фільм “Йди за мною” короткий — всього тридцять хвилин, але такої напруги, що закарбовується в пам’яті надовго. Ми наче запрошуємо світ йти за нашою сміливістю”, — говорить режисер Любомир Левицький.

Раніше ми писали про 3 фільми про війну в Україні, від яких мурахи по шкірі.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Британія змінює умови для отримання робочих віз: головне

З 22 липня 2025 року у Великій Британії набувають чинності нові суворіші правила для тих,...

США оновили правила отримання віз: з кого додатково стягуватимуть $250

Поїздка до США стає дорожчою для багатьох мандрівників. Тепер відвідувачі з неімміграційними візами мають сплатити...

У Торонто анонсували наймасштабніший Фестиваль до Дня Незалежності України

У Торонто готуються до наймасштабнішої української події літа, яка збере тисячі людей, щоб разом відсвяткувати...

Усик – дворазовий абсолютний чемпіон світу в надважкій вазі

Український боксер Олександр Усик вдруге виборов звання абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі, перемігши британця...

Де дивитись реванш Усика проти Дюбуа в Лондоні онлайн та офлайн

Вже цього вечора, 19 липня, до стадіону Вемлі в Лондоні буде прикута увага всього світу....

У парламенті Британії обговорять майбутнє українських віз: як звернутись до депутатів

Вже 21 липня у парламенті Сполученого Королівства відбудеться важливе слухання щодо майбутнього українських біженців у...

Британія може подовжити візи українцям ще на 18 місяців

Після трьох років війни тисячі українців, які знайшли прихисток у Великій Британії, нарешті отримали позитивний...

Четверо українців увійшли до списку найбагатших іммігрантів у США

У 2025 році журнал Forbes оприлюднив щорічний рейтинг найбагатших іммігрантів США – і цього разу...

Від вареників до квасу і ролів: як українці почали домашній бізнес у Шотландії

Від домашніх українських вареників до власного бренду суші й домашнього квасу — ця родина з...

Зеленський підписав закон про множинне громадянство: що тепер зміниться

Україна відкриває нову сторінку для мільйонів своїх громадян за кордоном та тих, хто хоче пов’язати...

Подібне до цього
Схоже

Translate »