Українцям оплатять повернення додому, а в Європі вивчатимуть українську: рішення ПАРЄ

Дата:

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) сьогодні підтримали кілька рішень, які стосуються українців за кордоном. Зокрема, проголосували за виплати грошей для повернення в Україну.

Як повідомив голова комітету ПАРЄ з питань міграції, біженців та переміщених осіб, народний депутат України Олексій Гончаренко, резолюція передбачає фінансову та соціальну підтримку українським біженцям і дітям.

“Тобто після закінчення бойових дій українці, які будуть повертатись жити в Україну, зможуть отримати фінансову допомогу від європейських країн”, — написав Гончаренко.

Також він повідомив, що інша Резолюція ПАРЄ закликає держави-члени Асамблеї забезпечити належний захист для людей з інвалідністю, які були змушені покинути Україну, що означає, що країни Європи матимуть визнати медичні документи про статус інвалідності, ступені інвалідності та медичні і інвалідні сертифікати українських біженців.

Ще одним рішенням, що стосується українців, є те, що тепер країни Європи повинні створити пріоритетні умови для  забезпечення викладання української мови для українських дітей у навчальних закладах.

До слова, за даними Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах у справах біженців (УВКБ ООН), станом на кінець лютого 2024 року понад 5,9 мільйона громадян України знайшли притулок у Європі, а понад 500 000 — за межами Європи. Крім того, в Україні є близько 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Ухвалена сьогодні резолюція – це справді проривне рішення, хоча й не є документом, який має на 100% виконуватись, зазначила членкиня Постійної делегації у ПАРЄ Лариса Білозір у коментарі Українському радіо.

“Їх потрібно ще імплементувати в національне законодавство. Тому зарано радіти, що усі люди, які повертатимуться, отримуватимуть кошти. Тепер це на вибір цих країн. До Ради Європи входить 46 країн. Парламентська асамблея ухвалила це рішення, проте воно має рекомендаційний характер. Тут має проводитися ще дуже велика дипломатична робота. Чи будуть вони це робити залежить від їхньої політичної волі та від того, чи проголосує за це парламент, чи виділять на це кошти тощо”. – пояснила вона.

“Проте ми повинні самі тримати зв’язок зі своїми людьми і допомагати їм. Наприклад, ми проголосували за сімейну форму навчання, аби діти паралельно могли навчатися в українських школах або зараховувати певні оцінки. Ми маємо тримати контакт з нашими  дітьми зокрема через історію України та українську мову хоча б дистанційно. Тому не потрібно сподіватися, що в ЄС усе зроблять за нас. Це складні речі, які проблематично імплементовувати в національне законодавство”, – додала вона.

Нагадаємо, сьогодні Україна підписала три безпекові угоди, зокрема з Європейським Союзом.

Джерело: Олексій Гончаренко, Українське радіо

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Біля Ізюма загинув сапер-доброволець із Британії

Він не був українцем за паспортом, але за покликом серця став на захист України. 40-річний...

Українці в Лондоні готують контрпротест проти російського “побєдобєсія” 9 травня

У п’ятницю, 9 травня, українська громада вийде в центрі Лондона на контрпротест проти чергового прояву...

Саскачеван урізає допомогу українським біженцям: що зміниться

У Канаді поступово зменшують підтримку для тих, хто втікав від російського вторгнення. Влада Саскачевану вирішила...

Викрадене дитинство: Лондон вимагає повернення українських дітей

"Кожна викрадена дитина — це викрадене майбутнє". В Палаті лордів офіційно стартувала масштабна кампанія #ReturnTheStolenChildren...

Як українці в Торонто відзначатимуть День вишиванки: головні події

У самому серці канадського мегаполіса українці готуються до свята, що об'єднує не тільки нації, а...

Українські військові зірвали оплески на параді в Лондоні (фото, відео)

Під оплески натовпу й погляди британських політиків — українські захисники пройшли центральною вулицею Лондона, нагадуючи...

Як українці в Британії можуть перевірити статус заявки на продовження візи за UPE

Із травня по червень 2025 року візова служба Великої Британії (UKVI) очікує рекордну кількість звернень...

Перший українець у США: підкорив Аляску та став легендою Америки

Уявіть собі Сан-Франциско кінця 19 століття. На головній вулиці, Market Street, відбувається зухвале пограбування. Жертвою...

Зеленський не дає гарантій безпеки Москві 9 травня

Президент України Володимир Зеленський різко розкритикував оголошене Володимиром Путіним "триденне перемир'я" на Дні пам'яті та...

“Окупована спадщина”: яким буде Всесвітній день вишиванки 2025

У 2025 році День вишиванки — одне з найтепліших та найвизначніших українських свят — відзначатиметься...

Подібне до цього
Схоже

Translate »