День захисту дітей: історія свята та реалії дитинства в Україні

Дата:

1 червня – Міжнародний день захисту дітей, який в Україні затьмарений трагедією.

Замість безтурботних святкувань та щасливих посмішок ми бачимо біль та страх. Замість ігор на майданчиках, вони ховаються від обстрілів у бомбосховищах. Замість затишних кімнат, багато з них втратили свої домівки, змушені тікати від жахіть війни.

А деякі з них, на жаль, вже ніколи не зможуть відсвяткувати цей день, адже загинули від рук російських окупантів. Цього 1 червня ми не можемо закривати очі на трагедію, яка спіткала українських дітей.

Нехай цей День захисту дітей стане не лише днем скорботи, а й днем єднання та спільних зусиль, спрямованих на захист найменших.

Міжнародний день захисту дітей. Історія свята

“Міжнародний день захисту дітей” в усьому світі святкується щорічно 1 червня.  Свято було засноване в Парижі в листопаді 1949 рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. 

Вперше “Міжнародний день захисту дітей” відзначався в 1950-му році й охопив 51-ну країну світу.  ООН підтримала таке рішення й проголосила захист прав, життя, здоров’я, духовного розвитку дітей одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Женевська декларація

Відповідно до Женевської декларації про права дітей, яка була ухвалена в 1924-му році, була також проголошена необхідність соціального захисту прав дитини.  Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 року. У цій декларації було проголошено рівні права дітей у сфері освіти, виховання, соціального забезпечення, духовного та фізичного розвитку.

Декларація прав дитини закликає батьків, уряди та громадські організації, визнавати права дітей та сприяти їхньому забезпеченню.

В Україні свято встановлено “…на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей “Україна — дітям” та інших громадських організацій…” відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98.

Реалії дитинства в Україні

У ніч на 1 червня росія знову запустили крилаті ракети й “шахеди”, що долетіли навіть до тилових регіонів. Уперше за рік ракети досягли Закарпаття.

ВВС зібрали фото, аби показати світу реалії дитинства в Україні.

Фото Reuters, EPA, Getty.

Як святкують цей день

У цей день влаштовуються різні розважальні програми та заходи для дітей: концерти, конкурси з подарунками тощо.

Загалом цей день варто присвятити дітям — провести з ними якомога більше часу. Чудовим рішенням буде здійснити в цей день маленьку дитячу мрію. 

Свято Міжнародного дня захисту дітей та Дня захисту дітей в Україні традиційно є приводом для збору благодійних коштів, до якого може долучитися кожен небайдужий громадянин. Цього дня необхідно задуматися й про захист власної дитини, адже в сучасному світі для дітей є чимало загроз. Ми можемо захистити своїх малюків, навчивши їх базових принципів. В нашій країні питання захисту дітей стоїть досить гостро, особливо зважаючи на те, що певна кількість українських дітей проживає поблизу зони бойових дій.

Джерело: ВВС, Еспресо.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Подібне до цього
Схоже

Translate »