Оксфорд чи Кембридж: яке місто обрати для одноденної подорожі з Лондона

Дата:

Оксфорд проти Кембриджа: це давнє суперництво між двома містами та їхніми престижними університетами, привабливою архітектурою та багатою історією. Але яке з них обрати туристу для одноденної поїздки з Лондона? Про переваги обох міст розповідає Euronews.

Як дістатися до Оксфорда та Кембриджа з Лондона

Обидва міста знаходяться не дуже далеко від столиці Великобританії. Від лондонського Кінгс-Кросу є кілька потягів на годину до Кембриджа та один рейс на годину з лондонської Ліверпуль-стріт. Обидва ці два маршрути займають від 50 хвилин до 1,5 години.

Потяг також є найзручнішим способом дістатися до Оксфорда. Рейси відправляються від станцій Paddington або Marylebone у Лондоні та займають трохи менше години.

Між двома містами існує автобусне сполучення, якщо ви хочете побачити обидва. Також готується залізничне сполучення, яке планується запустити до 2025 року.

Оксфорд чи Кембридж: що краще відвідати?

Оксфорд більший і більш міський з величнішими будівлями та кращими готелями. Це також ворота до буколічного Котсуолда та на шляху до інших визначних пам’яток, таких як Стратфорд-на-Ейвоні, Уорік і палац Бленхейм.

З іншого боку, Кембридж більш сільський і мальовничий, з брукованими вулицями, заповненими велосипедистами, і маленькими затишними кафе на кожному розі.

Прогулюючись головними вулицями, ви побачите готичні арки, яскраві шпилі та елегантні колонади, що датуються ще Середньовіччям. Також в обох містах знаходяться елітні університети, які, на відміну від університетських міст, мають коледжі, розташовані по всьому історичному центру.

Коледжі включають приміщення для студентів, громадські приміщення, їдальні та невеликі бібліотеки. У багатьох також є власні каплиці, деякі з яких вишукані та маленькі, а інші є шедеврами величі.

Неодмінно відвідайте каплицю Королівського коледжу в Кембриджі, яка була побудована під керівництвом п’яти різних королів Англії.

Каплиця тут дещо неправильна, оскільки майже 90-метрова будівля нагадує величезний собор із високими вітражами, різьбленою в камені монаршою символікою та заворожуючою склепінчастою стелею.

Поряд з бібліотеками в коледжах, студенти Оксфорда та Кембриджа можуть користуватися університетськими бібліотеками, де зберігаються колосальні колекції наукового матеріалу.

Університетська бібліотека Кембриджа розташована в будівлі Джайлза Гілберта Скотта 1930-х років із суворою архітектурою та відомою вежею.

Натомість Бодліанська бібліотека Оксфорда розташована всередині колекції величних споруд 15-18 століття, а також новий розділ у нещодавній бібліотеці Вестона.

Найстарішим читальним залом є бібліотека герцога Хемфрі 15-го століття з дубовими книжковими шафами та стелею, розписаною гербами університету.

Також важко пропустити культову камеру Редкліффа, де розміщена наукова бібліотека – кругла споруда в стилі бароко розташована прямо в центрі університету.

Шанувальникам Гаррі Поттера варто відправитися в Оксфорд

Витончені вулиці та величні будівлі обох університетських містечок виглядають як постійні сценічні майданчики, і обидва є місцем зйомок для багатьох фільмів. Але якщо ви хочете поринути в чарівний чарівний світ Гаррі Поттера, вибирайте Оксфорд.

У коледжі Крайст-Черч ви можете побачити сходи, що ведуть до їдальні в першому фільмі. Обшита дерев’яними панелями їдальня в стилі Тюдорів була відтворена в лондонських студіях як Велика зала Хогвартса.

Монастирі Нового коледжу, включно з його монументальним деревом, були використані в Келиху вогню, тоді як Бібліотека герцога Хамфрі Бодліанського університету стала закритою секцією у “Філософському камені”.

Усі місця можна відвідати, купивши квитки або екскурсії до коледжів, де знаходяться ці відомі місця. Але будьте обережні, оскільки вартість вступу до кожного коледжу дуже різниться залежно від популярності та пори року. Деякі локації безкоштовні, а інші стягують близько 23 євро за вхід.

Вам також може бути цікаво: 12 найкращих одноденних поїздок з Лондона

Джерело: Euronews

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Подібне до цього
Схоже

Translate »