Все про здорову поставу: корисні звички та вправи для покращення

Дата:

Здорова спина та гарна постава – це основа здорового організму. Люди, які живуть з постійними болями у спині, добре розуміють наскільки це погіршує якість життя. Але знаючи, як покращити свою поставу та що необхідно робити для здоров’я спини, вам точно вдасться не зіткнутись з дискомфортом. 

Про те, як покращити поставу та які корисні звички варто додати у щоденну рутину, розповіла лікарка та health-експертка Уляна Вернер.

Від чого залежить гарна постава?

Гарна постава залежить від комбінації кількох факторів, включаючи м’язовий баланс, силу, гнучкість, координацію та свідоме ставлення до свого тіла. Найчастіше причинами розвитку гіперкіфозу, сколіозу, гіперлордозу, холки та гриж є такі прості речі як:

  • Неправильне взуття – носіння некомфортного, несправного або тісного взуття впливає на механіку ходьби та руйнує поставу. 
  • Неправильне носіння сумки – коли ви довгий час неправильно носите важкі сумки (на одному плечі, в одній руці) – це призводить до розвитку функціонального сколіозу. 
  • Необладнане робоче місце – неправильне положення спини під час роботи призводить до викривлення хребта, зниження міцності м’язів спини, збільшення навантаження на диски хребта. 
  • Неякісний матрац – вибір матраца, який не підтримує нормальне положення хребта, може призводити до надмірної кривизни під час сну.  

Сильні та гнучкі м’язи, які розташовані симетрично навколо спини, живота і таза, допомагають підтримувати хребет. Нерівномірна підтримка м’язів може призвести до дисбалансу та погіршення постави.

До речі, навіть неправильний прикус може впливати на поставу. Прикус – це спосіб, яким верхні та нижні зуби з’єднуються під час закриття рота. Якщо прикус неправильний, це може призвести до ряду проблем, які впливають на вашу поставу та фізичний стан.

Наприклад, неправильний прикус може призвести до нерівномірної роботи м’язів обличчя та шиї, що може вплинути на м’язовий баланс і поставу. Також, ваша щелепно-спинномозкова система має важливу роль у підтримці гарної постави. Неправильний прикус може викликати дисбаланс у цій системі, що впливає на положення голови та шиї. Водночас це може призвести до додаткового навантаження на м’язи шиї та спини, що може спричинити біль і дискомфорт.

Які корисні звички позитивно впливають на поставу?

Існує кілька корисних звичок, які можуть позитивно впливати на вашу поставу та загальне здоров’я. 

Будьте уважніші до своєї постави в повсякденному житті. Спостерігайте за тим, як ви сидите, стоїте і ходите. Намагайтеся підтримувати правильне положення спини, голови та плечей.

Додавайте у свою рутину регулярні фізичні вправи -сильні та гнучкі м’язи допомагають підтримувати гарну поставу. М’язи кора (м’язи живота та спини) відіграють важливу роль у підтримці гарної постави. Включіть в тренувальну програму вправи для зміцнення цих м’язів.

Схильність до нахилу голови під час використання смартфонів та комп’ютерів може впливати на поставу. Спробуйте підняти пристрій на рівень очей, щоб уникнути надмірного нахилення голови.

Коли ви сидите, намагайтеся тримати спину прямою та підтримувати ноги на підлозі або на підставці. Стілець повинен бути підігнаний під ваш зріст так, щоб коліна були близько до рівня стегон.

Якщо вам доводиться піднімати важкі предмети, робіть це правильно – зігніть коліна, тримайте спину прямою та підіймайте предмет  силою ніг.

Правильна організація робочого місця може допомогти уникнути неправильних позицій тіла, які можуть впливати на поставу. Налаштуйте стіл та стільці так, щоб вони відповідали вашим потребам.

Під час фізичних вправ намагайтеся думати про свою поставу. Це може допомогти підтримувати правильне положення тіла під час тренувань.

Які вправи треба виконувати для гарної постави?

Для того, щоб прибрати сутулість, нам потрібен комплексний підхід. В першу чергу – це вправи для зміцнення м’язів спини, комплекс для укріплення кору, робота із мобільністю суглобів, укріплення м’язів тазового дна та комплекс від затисків та спазмів. 

Ось відео з прикладом вправ та поясненням їх виконання.

https://www.instagram.com/p/CvMdoMvtvJh/

Чи можна якось покращити поставу, якщо з цим біда?

Так, звичайно, проблеми з поставою це не вирок. Вище ми перелічили корисні звички, які допоможуть вам в покращенні постави, якщо ви будете їх дотримуватись, то вже через місяць отримаєте перший помітний результат. 

Зверніть увагу, що кожна людина має свої особливості, і підходи до покращення постави можуть відрізнятися. Якщо ви маєте конкретні проблеми з поставою, постійні болі в спині, спазми та дискомфорт зверніться до медичного фахівця для консультації та рекомендацій.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Подібне до цього
Схоже

Translate »