Пара, що переїхала з передмість Нової Англії у віддалений куточок Аляски, розповіла виданню New York Post про своє непросте життя в цьому дикому краї.
Денніс та Емі, відомі в інтернеті як Holdfast Alaska, вже десять років живуть практично за рахунок натурального господарства: вирощують овочі, полюють та збирають дари лісу. Вони використовують відновлювані джерела енергії та мінімізують відходи. За час життя Півночі у пари народилася дочка Лена.
Через роки Денніс та Емі почали ділитися своїм досвідом у соціальних мережах, щоб допомогти тим, хто мріє про життя в автономному господарстві, але не знає, з чого почати.
«Ми не росли на фермах, не жили на Алясці і не мешкали в лісі. Ми обидва виросли в передмісті Нової Англії», — сказала Емі в недавньому відео на YouTube, говорячи про свій переїзд «з передмістя в глуш на Аляску».
Вона згадує, як вони після школи зустрілися з Деннісом і почали жити разом у квартирі. Але міське життя набридло обом, і молоді люди зосередилися на спільній мрії – збудувати будинок у дикому місці та вирощувати там своїх спадкоємців.
“Ми дійсно хотіли мати власну землю, побудувати на ній будинок, виховувати дітей, вирощувати та добувати їжу”, – пояснила Емі.
Вони спочатку шукали ділянку неподалік будинку і, за словами Емі, «перерили каталог Крейгу», щоб знайти землю в сільській місцевості в Мені. Зрештою пара знайшла велику територію, яку купила всього за $5000.
Ця ділянка стала їхньою першою садибою. Вони розчистили ділянку і збудували своїми силами простий будинок. Базових зручностей, таких як інтернет, електрика або водогін, там не було.
Але саме цей аскетичний спосіб життя і був тим, чого вони прагнули. Пара швидко закохалася в життя хомстедерів, використавши кілька років проживання там як можливість дізнатися про все, що можна з книг і у місцевих жителів. (Хомстедер, homesteader, – це людина, яка освоює дикі землі, будує будинок і починає вести самостійне господарство. Найчастіше термін асоціюється з історією освоєння Дикого Заходу в США, коли люди отримували від уряду земельні ділянки та створювали на них ферми. – Прим. ред.)
Потім пара вирішила продати свою хатину та переїхати до найближчої фермерської садиби, де провела якийсь час навчаючись сільському господарству. Але їхня давня мрія — жити автономним господарством на Алясці — все ще залишалася головним орієнтиром. Вони зрозуміли, що потрібно прагнути цієї мрії, поки ще молоді і здорові.
Денніс та Емі дісталися за чотири дні до віддаленого містечка Уіттієр (штат Аляска) та почали шукати свою ідеальну територію.
Спочатку вони оселилися на ділянці біля річки Кенай, що на околиці однойменного містечка. Хоча це й дало їм уявлення про віддалений спосіб життя, який вони шукали, але не повною мірою.
Денніс жартує, що це відчувалося як «розбавлена версія» того, що вони шукали.
Через шість років пара переїхала на нове, «найвіддаленіше» місце.
Молоді люди визнають, що життя на Півночі набагато складніше, ніж у Мені, але вони щасливі. Їхня ділянка межує з національним парком і розташована поряд з великою річкою, де можна ловити лососів, а ліси навколо ідеально підходять для полювання на лосів.
За словами хомстедерів, вони максимально самодостатні, оскільки покладаються майже виключно на їжу, яку вирощують самі, видобувають полюванням та рибалкою. Воду вони беруть із місцевої річки. Щоправда, під час походів по воду їм доводилося зіштовхуватися з вовками.
Хоча хатина пари невелика, в ній достатньо зручностей для Денніса, Емі та їхньої доньки Олени. Крім затишної кухні з високими шафами для максимального використання простору хатина оснащена каміном та маленькою вітальнею з балконом, де Емі та Денніс щодня кавують.
Вони часто діляться враженнями у соціальних мережах.
«Після багатьох років життя на Алясці ми нарешті відчули, що це найдикіше місце, де нам доводилося коли-небудь жити», – написала пара в одному з постів.
«Тут немає податків на майно. Ми межуємо з більш ніж 10 мільйонами акрів національних лісів та земель для полювання. Наша коптильня сповнена лосятиною та лососем».
Пара зізналася, що вирішила переїхати на Аляску, тому що це «найкраще у світі місце для полювання та риболовлі» та «відмінно підходить для життя поза мережею».
Крім того, хомстедери поділилися кількома порадами, які слід враховувати тим, хто хоче наслідувати їхній приклад.
«Дорога. Дізнайтеся, чи є поруч сусіди, які живуть цілий рік, щоб разом підтримувати дорогу у проїжджому стані, чи можна припаркувати машину та скористатися снігоходом узимку. Не забувайте про погану погоду. Наскільки розмокає дорога, чи є у вас повнопривідний автомобіль чи вантажівка? Чи є пішохідні маршрути? Як ви збираєтеся доставляти запаси? Переконайтеся, що дорога є законною, а не просто прокладена власником землі. Перевірте це у місцевому окрузі чи мерії міста, залучіть місцевого юриста чи нотаріуса та увімкніть доступність дороги до умов купівлі землі».
«Фінансування: чи можете отримати фінансування від власника? Ми за нашу першу ділянку землі зробили внесок у $5000, а суму, що залишилася, доплатив продавець. Ділянку, що знаходиться поряд із водою, можна фінансувати як місце відпочинку. Кредитні спілки дають гроші у борг. Якщо будинок не зовсім готовий, то можна оформити кредит на ремонт».
«Обмеження щодо використання: залежно від обраного місця може бути незаконно жити поза мережею, розводити тварин на своїй землі або жити без водопроводу, якщо у вас є діти. У сільських районах місцева влада іноді не звертає уваги на такі речі, але може й причепитися до неї».
«На Алясці немає кодів, угод та обмежень (CC&Rs), тобто тут все дозволено. Будуйте що хочете (без дозволу), використовуйте вбиральню або побудуйте власну систему септика (без дозволу), розводьте худобу або відкривайте домашній бізнес (і не переживайте про це) — ви вільні робити те, що хочете».
«У Мені, щоб жити цілий рік, необхідно спроектувати систему септика. Для сезонного проживання потрібен дозвіл на використання вбиральні. Якщо у вас є водопровід, потрібний дозвіл на систему сірої води. (Система сірої води – це технологія, що дозволяє повторно використовувати побутові стічні води для різних потреб. – Прим. ред.) Розберіться в цьому всім і не покладайтеся на інших».
Хоча у пари є канал у соціальних мережах, Емі та Денніс не демонструють внутрішній простір свого улюбленого житла. В основному вони показують чудовий вигляд поряд з будинком та демонструють свої вміння у сільському господарстві.
Читайте також, 8 мальовничих місць в США, які заплатять вам за переїзд