Що якби замість звичайного пошуку в «Дії» ви просто сказали: «Мені потрібна довідка» — і отримали її? Це майбутнє вже зовсім близько: у червні розпочинається бета-тестування штучного інтелекту в застосунку «Дія».
Зовсім скоро з українським цифровим помічником можна буде спілкуватися, як із ChatGPT.
У Міністерстві цифрової трансформації повідомили про запуск тестової версії ШI-агента в «Дії». Уже в червні користувачі зможуть випробувати інновацію. Новий ШІ стане віртуальним асистентом, який допоможе знайти потрібну послугу, отримати довідку, дізнатися адресу найближчого ЦНАПу або підказати, куди звернутись у конкретній життєвій ситуації.
«У мій будинок влучила ракета»: як ШІ зчитує реальність
Одна з ключових новацій — можливість описати ситуацію звичними словами.
Наприклад, якщо користувач пише: «У мій будинок влучила ракета», — система самостійно визначає, що йдеться про послугу «єВідновлення», запитує фото пошкоджень, формує заявку до відповідної комісії — і супроводжує далі.
Такі кейси в майбутньому стануть типовими: не потрібно шукати в меню розділи, перелистувати сторінки або вивчати бюрократичні інструкції — ШІ все підкаже й зробить за вас.
Згодом штучний інтелект у «Дії» зможе не лише читати текстові запити, а й розуміти голос. Тобто фактично перетвориться на повноцінного голосового асистента — цифрового співрозмовника, з яким можна буде говорити, як із Siri чи Alexa.
Цифрова революція по-українськи
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснює, чому настав час рішучих змін:
«Ми переосмислили, що робимо з «Дією». У 2019—2020 роках ми зробили стрибок і створили сексуальний застосунок з погляду UX/UI, де можна швидко отримувати послуги. Але зараз АІ змінив споживацьку культуру. Усе, що не буде схоже на ChatGPT, Gemini чи інші моделі, викликає роздуми, як цим користуватися. Щоб створити найкращий користувацький досвід, нам потрібно трансформувати «Дію» в АІ-продукт».
Читайте також: 5 ШI-сервісів, які реально варто використовувати щодня
фото: TippaPatt / Shutterstock