Україна vs росія: головні підсумки переговорів у Туреччині

Дата:

Вперше з початку повномасштабної війни Україна й росія сіли за стіл переговорів. Хоча сам факт зустрічі в Туреччині викликав чималий резонанс, вимоги, риторика і кулуарні домовленості породили ще більше запитань, ніж відповідей. І фактично не завершились жодною конкретикою.

Ось що відомо з медіа про цю подію.

Перша зустріч за три роки: говорили про обмін і вогонь

Як пише NV, переговори тривали трохи більше години й проходили через перекладача. Головними темами стали припинення вогню та обмін полоненими.

Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що сторони домовилися про обмін 1000 осіб:

“Пріоритетом української делегації були люди, важливим досягненням стало те, що сторони домовилися про обмін 1000 людей”.

Також, за словами Умєрова, наступним кроком має стати зустріч на рівні президентів: “Президент України очікує на цю зустріч у Туреччині”.

Перший заступник голови МЗС Сергій Кислиця підкреслив, що “попередній успіх переговорів потрібно закріпити, тиск на рф має тривати”. Він додав, що багато питань “можна вирішити лише під час зустрічі лідерів — з огляду на те, що в росії практично кожне ключове питання може бути вирішене тільки путіним”.

Вадим Скібіцький з ГУР МО підтвердив технічну готовність: “російська сторона погодилася провести обмін у форматі 1000 на 1000. Починаючи з сьогодні, сторони обробляють списки людей, які візьмуть участь в обміні”.

Речник МЗС Георгій Тихий додав: “російська делегація озвучувала речі, які Україна вважає неприйнятними”.

“Якщо росіяни відмовляються від повного й безумовного припинення вогню та вбивств, повинні бути сильні санкції. Тиск на росію має зберігатись, доки росія не буде готова завершувати війну”, – прокоментував результати зустрічі президент Володимир Зеленський.

фото: Telegram Володимира Зеленського

Зеленськи наголосив, що Україна готова до максимально швидких кроків заради реального миру, і важливо, щоб світ тримався сильних позицій. Саме про це йшлося у розмові з президентом Еммануелем Макроном, Федеральним німецьким канцлером Фрідріхом Мерцом, прем’єр-міністром Британії Кіром Стармером і польським прем’єром Дональдом Туском. Політики мали спільну телефонну розмову з очільником США Дональдом Трампом, на яій обговорили стамбульську зустріч з росіянами.

росія ставить ультиматуми і погрожує новими захопленнями

Журналіст The Economist Олівер Керролл написав в Х, що під час перемовин російська сторона висунула вимогу щодо повного виходу ЗСУ з Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей. У разі відмови росія пригрозила розпочати новий наступ і захопити Харківську та Сумську області.

Цитуючи слова кремлівського радника мединського, Керролл написав:

“Ми не хочемо війни, але ми готові воювати рік, два, три — скільки б це не зайняло. Ми воювали зі Швецією 21 рік. Як довго ви готові воювати?”

Ще одне з висловлювань, які начебто належать мединському: “росія готова воювати вічно. Можливо, хтось із тих, хто сидить за цим столом, втратить більше своїх близьких”.

путін грає в дипломатію на публіку, але не йде на поступки

The Guardian називає зустріч у Стамбулі “символічною перемогою для путіна”. Хоча росія відмовилася від запропонованого Україною та її європейськими партнерами 30-денного припинення вогню, сам факт участі у переговорах створює ілюзію конструктивності.

Журналісти підкреслюють, що путін “балансує між позицією щодо США і бажанням не втратити ласку Трампа”.

“російський лідер був зайнятий делікатним балансуванням із президентом США, мабуть, підтримуючи мирні переговори, щоб залишитися в ласці Трампа, водночас наполягаючи на умовах, які, по суті, рівносильні капітуляції України”, — йдеться у публікації.

Також вказується, що ініціатива зустрічі з путіним, яку запропонував Володимир Зеленський, поки не дала результату — і навпаки, “глухий кут, схоже, прокладає шлях до саміту США і росії, після того як Трамп заявив, що “нічого не станеться”, поки він особисто не зустрінеться з путіним”.

Про це пише і британська газета The Telegraph, яка у своїй статті висловила побоювання, що планована особиста зустріч Дональда Трампа з путіним може стати “найгіршим кошмаром для України”.

У виданні зазначають, що сама ідея переговорів у Туреччині належала кремлю, і його неявка повинна була стати “точкою кипіння” для Трампа. Але замість цього він заявив: “Нічого не станеться, доки ми з путіним не зустрінемося”.

The Telegraph наголошує, що в очах путіна така зустріч — це доказ статусу росії як світового гравця. А для України це — ризик втрати суб’єктності, адже путін отримає шанс впливати на президента США без посередників.

“путін, безсумнівно, задоволений таким розвитком подій. Це не лише ще одна ознака поблажливості пана Трампа до нього, але й ще одне приниження для європейських лідерів”, — підсумовують журналісти.

фото: Telegram Андрія Єрмака

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

«Він — на війні, я — з немовлям на самоті»: історія українки, яка народила в Шотландії

Олена Дудинець, 23-річна студентка соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка приїхала до Шотландії на...

Як США святкують День вишиванки: 5 українських заходів

Третій четвер травня — особливий день для всіх українців, де б вони не були. Саме...

Як українці в Канаді відзначатимуть День вишиванки: перелік заходів

Щороку третій четвер травня перетворюється на всесвітнє свято української ідентичності. День вишиванки — не просто...

«Де наш дім?»: українців у США знову може спіткати вимушене переселення

Поки у США шукають баланс між імміграційною реформою й безпекою, українські родини залишаються у  підвішеному...

Євробачення-2025: український гурт Ziferblat пройшов у фінал

Пісня, народжена з болю розлуки та сили духу, підкорила серця Європи. Українці знову у фіналі...

Як українці в Британії святкуватимуть День вишиванки 2025: перелік заходів

Кожного третього четверга травня мільйони українців у різних куточках світу вдягають вишиті сорочки, аби вшанувати...

Робота, навчання, резидентство: головні зміни для іммігрантів до Британії

Британський уряд анонсував найбільшу міграційну реформу за останні роки — і це стосується всіх: від...

Як українцям продовжити візу у Британії: гід від юриста

Українці у Великобританії активно адаптуються до життя, інтегруючись у місцеві громади та робочі колективи. Багато...

День пам’яті в Лондоні: українці поруч із британськими ветеранами (фото)

У самому серці британської столиці, біля Кенотафу на Вайтголлі, 8 травня відбулася особлива церемонія. У...

Британія підвищує вимоги для мігрантів: вільна англійська – обов’язкова

Якщо ви мрієте про життя у Британії, будьте готові серйозно вчити англійську. Лондон готує радикальні...

Подібне до цього
Схоже

Translate »