«Україна та українці»: мистецький альбом, що зберігає пам’ять народу

Дата:

Минуло більше двох років відтоді, як росія вторглася в Україну, розпочавши війну, яка забрала незліченну кількість життів і спустошила цілу країну. Протягом цього часу українці також боролися за відновлення та захист своєї культурної спадщини та почуття ідентичності.

Це те, що сподівається відобразити новий мистецький альбом, виданий музеєм Івана Гончара і дизайнерським проєктом Gunia. Про цю найповнішу етнографічну збірку побуту й мистецтва українців під назвою «Україна та українці» пише Euronews.

Книга містить 130 сторінок захопливих замальовок і фотографій українського художника, скульптора та етнографа Івана Гончара. У виданні представлені аркуші з різних регіонів України, але найбільша увага приділена тим місцевостям, які найбільше постраждали від гуманітарних і техногенних катастроф минулого століття, а також після руйнацій нинішньої російсько-української війни. Мистецький альбом створений у науково-популярному жанрі. Його автори та партнери звертаються і до української, і до міжнародної аудиторії, – зазначають автори проєкту.

Іван Гончар. Фото з архіву музею

Народившись 1911 року, Гончар все життя захоплювався українським фольклором, відвідуючи різні села по всій країні та збираючи старожитності, які, на його думку, зберегли особливе відчуття рідного духу.

З 1950-х років він почав зберігати всі ці речі у своїй дачі на вулиці Новонаводницькій у Києві, відкривши її як будинок-музей, який згодом став основою Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара».

«Твір [Гончара] за все його життя зберігся, не знищений, не спалений. І він є зараз, сьогодні, і це диво!, — повідомила дизайнерка та арт-директорка альбому Анна Куц. — На мій погляд, важливо зібрати всі архіви, всі можливі матеріали, які ще раз нагадають нам, хто такі українці, як ми формувалися, і дадуть відповідь на риторичне для кожного з нас питання «Як ми будемо формуватися в майбутньому?».

«Енциклопедія українського коріння»

Альбом є спільним проектом Музею Івана Гончара та GUNIA Project, який є брендом модного та інтер’єрного декору, пронизаного традиційним українським фольклором. Його заснували у 2019 році Наталія Каменська та Марія Гаврилюк, для яких збереження та популяризація національної історії завжди були основною цінністю.

«Ми розуміємо важливість видання такого альбому в даний момент, оскільки прагнемо повністю заново відкрити український код для наших майбутніх поколінь і зробити так, щоб український голос почули та впізнали у світі», — йдеться їхній у спільній заяві.

Над виданням працювали понад рік і намагалися зберегти недоторканність ілюстрацій, каліграфії й художнього бачення етнографа, коментують автори.

«Зростає інтерес до української історії та культури. Все важче дістати квитки на театральні прем’єри, черги починаються о 6 ранку, — каже Надія Пахава, керівниця відділу PR агенції «Гогола», згадуючи нещодавні аншлаги «Конотопської відьми», оповідання 1833 року українського письменника Григорія Квітки-Основ’яненка. — Україна і самі українці — це квінтесенція того, що стоїть за нашою спадщиною».

Охопивши різні регіони країни, із зображеннями об’єктів, які датуються аж 17 століттям, альбом є справжньою скарбницею колективних культурних спогадів, які розповідають про зростаючу цікавість до минулого України та її самобутності, яка розвивалася після війни.

Команда проекту GUNIA зазначила: «Це перший із 18 альбомів, і ми сподіваємося працювати над багатьма іншими. Під час повномасштабного вторгнення багато дорогоцінних творів мистецтва, музеїв та інших стовпів мистецтва та культури були закриті, знищені ракетами або пограбовані під час окупації, і увіковічнити нашу історію на сторінках альбому — це наш спосіб зберегти їх».

Книгу видали українською та англійською мовами, що за словами очільника МЗС Дмитра Кулеби, дозволить закохати в Україну багатьох людей у світі».

Раніше у світ вийшла перша фотокнига традиційного українського вбрання “UKRAINIAN FOLK FASHION” фотографині Анни Сенік.

Джерело: Euronews, Ukraine and Ukrainians

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

Подібне до цього
Схоже

Translate »