“У Британії надто багато проблем” – українські біженці про візові правила

Дата:

Активісти, які опікуються питанням українців у Британії, закликають уряд автоматизувати продовження віз для людей, які перебувають в країні за українськими схемами.

Як пише The Guardian, роботу Міністерства внутрішніх справ можуть ускладнити десятки тисяч заявок на продовження візи за Ukrainian Permission Extension Scheme, які біженцям дозволили подавати з 4 лютого 2025 року.

«Ця неавтоматична схема викликає багато головного болю, — сказала Сімона Шехтман, яка керує групою Birmingham for Ukraine. — Зараз ми маємо справу з багатьма справді тривожними родинами, переважно жінками з дітьми, які приїхали, рятуючись від війни, а їхні чоловіки залишилися. Дуже боляче постійно слухати одну і ту ж історію».

Вона сказала, що багато українців хотіли, щоб їхні три роки перебування у Великій Британії зараховувалися до громадянства, що зараз не так – на відміну від більшості інших груп біженців та українців у деяких інших країнах ЄС.

«Люди пустили коріння, вони отримують вищу освіту, діти, які прибули до двох років, більше пов’язані з Британією, ніж з країною, звідки вони виїхали», – сказав Шехтман.

Професорка Сара Джонс із Бірмінгемського університету сказала, що майже для всіх українців очікується продовження віз, і їм буде надано 3C leave, що дасть їм право залишатися у Великобританії, поки вони очікують рішення,. Це займе до восьми тижнів. Однак незрозуміло, як вони підтверджуватимуть свій статус протягом цього періоду, і багато хто виявляє, що вони вже не можуть цього зробити.

Вона додала, що форми поновлення «виглядають жахливо» для тих, хто розмовляє англійською мовою як іноземною, і попередження про те, що будь-яка заявка, подана за межами 28-денного вікна по обидва боки від дати поновлення, буде відхилена, «викликають багато занепокоєння».

Петро Ревко, голова Об’єднання українців у Великій Британії, сказав, що третя річниця – це вже «дуже травматичний» час. Він хотів би, щоб схема продовження візи «запрацювала набагато раніше», оскільки затримка спричинила поширення чуток, що поширюють паніку, а шахраї беруть тисячі за пришвидшення продовження візи.

Ольга Меглінська, яка керує Brama Trust, що підтримує біженців у Солігаллі, сказала, що вона вже бачила багато українців, які намагаються поновити договори оренди та залишаються без даху над головою.

«У нас є групи підтримки, і я бачу, як люди починають розбиватися. В людей багато посттравматичних стресових розладів, і доброзичлива атмосфера у Великобританії допомогла залікувати деякі початкові рани, але тепер вони знову відкриваються, оскільки багато хто відчуває стрес через невизначеність», – сказала вона.

Наталія Когут, яка приїхала з Києва у березні 2022 року, не може продовжити договір оренди через те, що господар вимагає від неї статус візи на цілий рік.

«Мені знадобилися місяці, щоб отримати це майно, шкода втрачати його лише через хитку та не дуже справедливу систему», — сказала вона.

Вона розчарована рішенням уряду скасувати гуманітарну візу на постійне місце проживання.

«Я б побудувала тут своє життя. У мене в Україні нічого не залишилося, і це був важкий і тривалий процес. Три роки – це довго, щоб прожити тимчасове життя. Ви не можете жити в підвішеному стані».

Педрам Панбехчі, інженер, прибув до Британії з Києва разом зі своєю дружиною, менеджекою з логістики, у січні 2023 року. Компанія, в якій вони обоє працюють, припинить їхню роботу до оновлення статусу візи, що потенційно залишить їх без роботи на вісім тижнів і ризикує залишити пару без даху над головою вдруге.

Незважаючи на успішну професійну кар’єру в Україні, Панбехчі насилу знайшов стабільну роботу.

«Навіть зараз ми з дружиною думаємо про те, щоб переїхати в іншу країну, тому що у Великобританії у нас занадто багато проблем. Я навіть думаю повернутися в Україну», – сказав він.

Дженні Волтон, виконавчий директор Мережі працевлаштування біженців, сказала, що багато українських біженців мають високу кваліфікацію, але їхній досвід і кваліфікація не визнаються.

Дослідження Queen’s University Belfast виявило, що більшість українських біженців знайшли роботу через зв’язки місцевих приймаючих родин.

Джен Стобарт, директор TENT UK, який підтримує компанії з найму та інтеграції біженців, сказав, що багато компаній хотіли найняти біженців, але багато хто ненавмисно відсіював їхні заявки.

Нагадаємо, схема Ukrainian Permission Extension надасть можливість українським біженцям залишатись у Британії ще на додаткові 18 місяців.

Читайте також: Портрет українців у Британії: де живуть, як інтегрувалися, що планують?

Джерело: The Guardian

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українки в Техасі: як дві жінки об’єднують діаспору в Сан-Антоніо

У Сан-Антоніо, штат Техас, живе небагато українців, але це не завадило їм стати потужною силою....

Не платіть наперед: рієлтор про безпечну оренду у Лондоні

У столиці Великобританії, де попит на оренду житла залишається стабільно високим, питання "де жити?" часто...

Життя, які зруйнувала росія: 5 історій після ракетної атаки по Києву

24 квітня 2025 року Київ вкотре прокинувся під звуки вибухів. росія завдала чергового удару по...

“Час спливає”: українці у США бояться, що Трамп вижене їх з країни

Тривога, розгубленість і втрата надії — саме так сьогодні почуваються тисячі українців, які знайшли прихисток...

У Вашингтоні українці готують контрпротест проти “Безсмертного полку” росіян

Російська пропаганда повертається на вулиці Вашингтона: там знову намагаються реанімувати “Безсмертний полк” — показову ходу,...

Без Рубіо, без результату: що зірвало мирні перемови в Лондоні

У той час як світ чекав на прорив у переговорах про припинення війни, зустріч у...

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Подібне до цього
Схоже

Translate »